Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Wylewka na podłogówkę


Recommended Posts

Tak wlasnie myslalem.

Kilka osob na podlogowke dalo anhydryt i twierdza, ze tylko anhydryt (bo lepsze, rowniejsze, lepiej otacza rurki i lepiej przewodzi cieplo).

Ja od poczatku sie nastawilem na miksokreta, ale im blizej wykonania, tym wiecej sie nad tym zastanawiam.

 

Beton dłużej się rozgrzewa ale tez dłużej trzyma ,anhydryt daje się raczej jak jest problem z wysokością pomieszczeń bo tu cienka warstwa może być typu 4-5 cm a beton od 6 ryzykowne a raczej 7-8 cm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wlasnie myslalem.

Kilka osob na podlogowke dalo anhydryt i twierdza, ze tylko anhydryt (bo lepsze, rowniejsze, lepiej otacza rurki i lepiej przewodzi cieplo).

Ja od poczatku sie nastawilem na miksokreta, ale im blizej wykonania, tym wiecej sie nad tym zastanawiam.

 

Odniose się do "równiejsza" -każda posadzka musi być z założenie równa. Posadzki z miksokreta bywaja bardziej porowate, chropowate. Ale muszą byc równe. Je też da się zatrzeć prawie na gladko, tylko to nie ma żadnego sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka osob na podlogowke dalo anhydryt i twierdza, ze tylko anhydryt (bo lepsze, rowniejsze, lepiej otacza rurki i lepiej przewodzi cieplo).

Ja od poczatku sie nastawilem na miksokreta, ale im blizej wykonania, tym wiecej sie nad tym zastanawiam.

 

Anhydryt nie przewodzi zauważalnie lepiej ciepła. Tak twierdzi marketing, ale sprawdź lambdę w deklaracjach producentów gotowych wylewek.

 

Anhydryt 1.4-1.6 (W/mK)

Wylewka betonowa 1,4 W/mK

 

Ciężar właściwy praktycznie taki sam, lambda taka sama... Ale marketing wie lepiej, niż inżynierowie...

 

Za to ciekawi mnie (nie znalazłem relacji) co się stanie, jak komuś któraś ekipa (w tym od wylewek) uszkodzi rurę i będzie jakieś drobne sączenie. Wykuć dziurkę w tym miejscu i naprawić rurę - to oczywiste. Ale co się dzieje z nasiąkającym miesiącami albo i latami gipsem? Cała wylewka do skucia i zrobienia od nowa?

 

 

Co do równości (nie mylić z gładkością) to miksokreta łatwiej wyrównać. "Samopoziomowanie" może działa z wodą (a i to przez napięcie powierzchniowe nie do końca). Schrzanić można wszystko, ale miksokreta najłatwiej wypoziomować (zobacz filmy, jak jest układany bo wylewaniem nie można tego nazwać, chociaż mówi się "wylewka").

Gładkość z kolei jest niewskazana. Pomimo tego, że miksokret jest porowaty, to mój parkieciarz i tak się uparł, że trzeba tewierzchnią, względnie gładka od zacierania warstwę, zeszlifować, żeby klej lepiej trzymał.

Edytowane przez Kaizen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...