Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

filtr do 18 letniego wkładu jotula


Joanna By

Recommended Posts

Witaj.

 

Niestety nie ma

Ekoprojekt nie jest po to, żeby ludziom było lepiej.

 

Pozwolę się nie zgodzić . Śląska Uchwała Antysmogowa (wymagająca m.in. wkładów zgodnych w Ekoprojektem), program Czyste Powietrze i działania samorządu spowodowały, że w moim mieście liczba dni z przekroczonym PM10 spadłą w ciągu roku w następujący sposób:

csm_Rybnik_jakosc_powietrza_grafika_d9759f5fd0.jpg

 

 

Jest lepiej. Dużo lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

 

Tylko się cieszyć.

Tyle, że Ekoprojekt obowiązuje od 2022 roku. Dane, które przedstawiłeś wiążą się, tak myślę, z systemową likwidacją indywidualnego ogrzewania mieszkań i domów węglem w kotłach i piecach zasypowych.

Rośne też chyba trochę świadomość ekologiczna wspomagana skutecznym karaniem za kopcenie.

Nie sądzę, żeby to był skutek dołączania do identycznych jak wcześniej wkładów kominkowych deklaracji zgodności z nową normą.

Ja i mi podobni zżymają się raczej na uparte wrzucanie do jednego koszyka z etykietką paliwo stałe węgla i drewna.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, jedno wspiera drugie.

Mój sąsiad do niedawna ochoczo spalający drewno w kominku z płaszczem wodnym (rok oddania do zamieszkania domu 2013) przestał to robić, bo papierka brak, a dron lata. i to od razu czuć.

Poza tym drewno spalało się też w kotłach z rusztem, a tych coraz mniej

Ja w tym salonie grzewczym też nie zapaliłem w kominku, bo było za ciepło.

Może dziś, może jutro się skuszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, jedno wspiera drugie.

Mój sąsiad do niedawna ochoczo spalający drewno w kominku z płaszczem wodnym (rok oddania do zamieszkania domu 2013) przestał to robić, bo papierka brak, a dron lata. i to od razu czuć.

Poza tym drewno spalało się też w kotłach z rusztem, a tych coraz mniej

Ja w tym salonie grzewczym też nie zapaliłem w kominku, bo było za ciepło.

Może dziś, może jutro się skuszę.

 

To powiedz skąd dziś wam się wzięły przekroczenia 1252% dla pm2,5, 515% pm10 odczyt zsp5 Różańskiego. Pozostałe stacje niewiele lepiej. Skusiłeś się na palenie przy tych przekroczeniach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś jest najgorszy dzień w sezonie. Brak wiatru, dwudniowy mróz, inwersja sprawia, żei to, co emitują pozostałe jeszcze kominy snuje się nad gruntem - stąd alert RCB, zresztą praktycznie całe południe Polski ma dziś problem

Dziś nie rozpalam, zresztą dwa dni palenia wystarczą na miesiąc :)

Filtry na WM i dwa oczyszczacze Xiaomi zbijają aktualnie te przekroczenia do poziomu 15 mikrogram/m3 więc nawet wyjście po drewno byłoby niezdrowe :)

 

Natomiast zauważam, że w Krakowie powietrze lepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...