Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tynk gipsowy w łazience


Recommended Posts

Dzień dobry, Proszę o poradę.

W remontowanej łazience zostały położone tynki gipsowe knauf goldband. Od podłogi do 1,7 m. Powyżej jest stary tynk który bardzo dobrze się trzyma. Ze względu że w niektórych miejscach ubytki wynosiły około 4cm położenie tynku zostało podzielone na 3 etapy. Na połowie łazienki położona jest już druga warstwa o grubości około 3 cm a w drugiej połowie tylko pierwsza o grubowści koło 1,5 cm.

Ze względu na to że tynk gipsowy niezabardzo nadaje się do łazienki co teraz z tym zrobić?

 

1. Czy skuć tynk gipsowy i położyć cementowo-wapienny

2. Położyć na obecny tynk gipsowy nowy cementowo-wapienny

3. Dokończyć pracę na tynku gipsowym zabezpieczając tynk dodatkowo folią w płynie i montując w wentylacji elektryczny wiatrak dla szybszego odprowadzania wilgoci ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem. W nowym domu wszędzie zostały zrobione tynki gipsowe, ściany zabezpieczę folią w płynie i na to pójdą płytki ale co z sufitem na których też jest ten tynk? Czy koniecznie trzeba robić sufit podwieszany z płyty karton gips czy może istnieje jakiś inny sposób aby to zabezpieczyć przed wilgocią, np. jakiś specjalny podkład czy farba?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sufit nie jest problemem. Płyty KG także są z gipsu pokrytego papierem więc tynki gipsowe będą się zachowywały w podobny sposób. Ważny jest wentylator pod sufitem lub wentylacja tak by nagłe wzrosty wilgotności po prysznicu i kąpieli były w miarę szybko usówane

 

Tynk oczywiście wchłonie troszkę wilgoci a następnie będzie ją oddawał.

 

Folia w płynie ważna jest tylko w pomieszczeniach typu łazienka, WC i to też tylko w miejscach narażonych na nadmierną wilgoć a więc pod płytkami kabiny prysznicowej lub wokół wanny. do wysokości występowania wody bryzgającej na ścianach.. Ważna jest hydroizolacja podłogi i łączenia podłogi ze ścianami za pomocą taśm. To blokuje wilgoć która wnikła by pod wylewkę do warstwy ocieplenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...