Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

prośba o pomoc w rozlplanowaniu pomieszczeń


Recommended Posts

a co byś tam chciał mieć? Jakie masz potrzeby?

Czy jest jakiekolwiek wyjście na ogród poza drzwiami wejściowymi?

Czy bierzesz pod uwagę zmianę lokalizacji drzwi w ścianach nośnych (co wiązałoby się z wykonaniem nadproży)

 

Przy tak małej ilości okien ten dom jest bardzo ciemny.

Edytowane przez Elfir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dom jest ponad 100letni . nie będzie więcej okien ani nie biorę pod uwagę przesuwania drzwi , ogólnie okna może nie są w skali wiec nie jest tak źle z doświetleniem pomieszczeń , ogólnie plan był taki jak na rysunku . ale nie wiem co zrobić w tym pomieszczeniu pośrodku bo pokój taki przechodni troch kiepski ( wyjście na kotłownie ) Dom remontuje ze względu na stan . na tą chwilę nie mam sprecyzowanych wymagań . najprawdopodobniej będzie do wynajęcia dla rodziny 2+1 , 2+2 . drzwi balkonowych nie montujemy , dom jest w typie dworkowym z dużym podwórzem i tarasem od strony wejścia do domu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie planujesz zmiany lokalizacji drzwi, to nowy układ będzie tylko niewygodnym kompromisem.

Przy kotłowni jest okno czy drzwi?

Na parterze masz dwie sypialnie więc poza wc potrzebujesz łazienkę bliżej sypialni a nie na końcu domu. Przestrzeni jest sporo, wiec warto zrobić też pralnię.

 

3f3f7a40e83869b5.jpg

 

Musiałabym mieć dokładniej zwymiarowany budynek, aby bardziej szczegółowo rozrysować wymiary nowych pomieszczeń i rozmieszczenie mebli.

Ściana wiatrołapu częściowo przeszklona (kolor niebieski), aby wprowadzić światło do wnętrza domu

Edytowane przez Elfir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde dość fajne rozwiązanie . wymiary teoretycznie są takie jak na rzucie który wrzuciłem, ale... za jakieś dwa tygodnie zrobimy chudziaka i wzmocnimy fundamenty kamienne od wewnątrz co będzie się wiązało z postawieniem przed ścianek co trochę zmniejszy pomieszczenia . jak możesz napisz wiadomość prywatną z kontaktem do ciebie to może coś się dogadamy abyś trochę pomógł w rozmieszczeniu pomieszczeń jak już będe miał wszystkie wymiary . wiem że to kosztuję cię trochę pracy za co jestem wdzięczy i może jakoś ja ci pomogę w czymś na czym się znam lub dogadamy się finansowo , lub jeżeli wolisz to pociągniemy wątek dla innych na przyszłość a na koniec się jakoś odwdzięczę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...