Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabudowa ściany nad geberitem płytkami gdzie ma być szafa zrobiona przez stolarza


pirx1988

Recommended Posts

Witam, zrobiłem projekt mniejszej łazienki w domu w leroy-merlin. Wygląda to jak poniżej

[ATTACH=CONFIG]467889[/ATTACH]

 

Kupiłem wszystko do niej na podstawie kosztorysu.

 

Nad geberitem jest przewidziana szafa, która ma być zrobiona przez stolarza.

 

Pytanie co zrobić z tą scianą, czy zabudować ją płytkami do góry?

 

Tak mi sugeruje fachowiec, który ma zająć się łazienką. Czy możę nie jest to potrzebne?

 

Ważną informacją jest też to, że z tą ścianą jest garaż. Tak jak na

rzucie poniżej:

[ATTACH=CONFIG]467890[/ATTACH]

 

W łazience jest ogrzewanie podłogowe. Czy jak dam na gołą ścianę szafkę to nie będzie mi tam ciągnąć wilgoć i nie zrobi się grzyb?

 

Może warto to zabudować płytką z fugą epoksydową? Albo może jeszcze jakieś inne rozwiązanie jest lepsze?

 

Może farbą łazienkową po prostu pomalować?

 

Będę wdzięczny za porady.

Edytowane przez pirx1988
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dom kupiłem od developera. Ma wszystkie pozwolenia. Jest tam rekuperacja.

Miała być dodatkowo wentylacja mechaniczna ale nie ma ostatecznie kanału wentylacyjnego, sama rekuperacja.

Zdjęcie z łazienki:

[ATTACH=CONFIG]467895[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]467896[/ATTACH]

Edytowane przez pirx1988
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na fotce jest pion kanalizacyjny do którego ma być wpięty ten WC na stelarzu. A więc będzie istniała przedścianka która zasłoni rurę pionu i stelarz. Szafa nad WC pewnie będzie zabudowana czyli zlicowana z przedścianką . Kwestia zabudowy płytkami to w zależności od rodzaju szafy, jej drzwi tak aby pasowały do płytek lub płytki do niej.

Podejżewam że przed samą zabudową lub w trakcie jej najpierw powinien się zająć stolarz szafą i jej konstrukcją.

Sama zabudowa WC i stelarza powinna być oddzielona od szafki ścianką z hydroizolacją.

Tak wogóle to cała komora zabudowy WC powinna być z hydroizolacją.

Nad posadzką proponuję przewidzieć kratkę wentylacyjną do tej komory co zapewni odpowiednią wentylację poprzez kratkę i przycisk od WC

Edytowane przez Mareks77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomyśl nad gotową szafką którą zawiesisz na ścianie a następnie fachowcy od reszty zabudują ją ścianką licując ściankę z szafką. Może nie od razu stolarz który skroi Cię dwukrotnie ale fachowcy od szaf w zabudowie. Drzwiczki przesówane zamiast otwieranych i będzie ładnie. W Leroyu są elementy do konstrukcji drzwi przesównych więc jeśli fachowcy od zabudowy by chcieli to za odpłatnością pykną szafkę dopasowując ją do reszty.

Potrzeba tylko chęci i pomysłu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...