Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

parametr - ślad węglowy MgCO2e/rok ile dla budynku jednorodzinnego


Recommended Posts

Dzień Dobry

 

Wypełniam formularz do Planu Gospodarki Niskoemisyjnej - by móc skorzystać z ulgi na podatek od nieruchomości . Należy w nim podać wartość "emisji CO2e przed zadaniem (MgCO2e/rok) "

 

Próbowałem szukać tego po necie ale konkretów/kalkulatorów nie mogłem znaleźć. Czy jest ktoś w stanie mi pomóc ?

 

budynek jednorodzinny 135m2 parter + piętro. (bez piwnic na ławach fund. ) zbudowany z ceramicznych bloczków docieplony styropianem 15cm w roku 2010. ściany fund docieplpne 10cm- styrodur. posadzka docieplenie 10cm styro. ogrzewanie podłogowe parter. grzejniki piętro. z tym że na piętrze użytkowane jest 50m2 .80m2 jako strych nieużytkowy.

Dach dachówka ceramiczna, docieplony wełną mineralną 45cm.

 

przed wymianą na pompę ciepła ogrzewanie ekogroszkiem. W ciągu roku zużywaliśmy 3.0 - 3.5t dobrego ekogroszku 27- 29MJ (parametry producenta). W sezonie letnim - późna wiosna do wczesnej jesieni CWU mamy z solarów (nie fotowoltaika)

 

 

czy na tej podstawie jest ktoś w stanie wyliczyć orientacyjnie jaką mieliśmy emisję MgCO2e/rok ?

 

 

 

Za wszelkie wskazówki, pomoc z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet urząd, który wymaga tego parametru zauważył, że nie ma jak wiarygodnie tego obliczyć bo dostępne programy podają drastycznie różne wyniki, bo mają odmienną metodologię :D

 

https://min-pan.krakow.pl/wp-content/uploads/sites/4/2017/12/lasut-kulczycka.pdf

Edytowane przez Elfir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...