Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Vaillant ecoTECplus + sensoCOMFORT VRC 720F problem po instalacji


Tomi13

Recommended Posts

Dzień dobry.

Posiadam piec Vaillant ecoTECplus model VC 20 CS/1-5 (N-PL) wraz ze sterownikiem VRC 720F.

Ogrzewanie podłogowe około 100m2; jedna strefa. Chodziło wszystko prawidłowo do momentu jak trzeba było wyłączyć chwilowo grzanie w domu.

Chciałem wyłączyć grzanie w menu sensoComfort: poziom instalatora - obieg 1 - rodzaj obiegu - nieaktywny. Przypadkowo kliknąłem opcje poniżej W. stała.

Coś się przełączyło i piec zaczął chodzić zwiększając temperaturę wody w instalacji do ponad 45 stopni. Po chwili przestawiłem z powrotem na ogrzewanie.

Piec dalej chodzi i wzrasta temperatura w pomieszczaniu do 21.5 ( ustawiona temperatura żądana 21. )

Myślałem że wróci do stanu poprzedniego a tu niestety jak pojechałem dziś na budowę to temperatura pokojowa wynosiła 30 stopni :eek:

Wyłączyłem piec z gniazdka. Gazu poszło pewnie bardzo dużo ....

Może coś się przestawiło. Czytałem na forum że pogodynka steruje piecem na podstawie krzywej grzewczej.

Serdecznie proszę o pomoc co działać :)

Edytowane przez Tomi13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ustawiłem:

temperatura żądana: 21

krzywa grzewcza: 0.35

temperatura pokojowa: tryb rozszerzony

adaptacja krzywej grzewczej : aktywne

min temp. zadana zasilania: 15

max temp. zadana zasilania: 55

tryb obniżenia: Eco

 

wyczyściłem i odkurzyłem sterownik sensoComfort.

 

na razie piec działa prawidłowo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...