Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Wylewki cementowe CEMEX, a folia aluminiowa pod ogrzewanie podłogowe SIGMA-LI...


pexim

Recommended Posts

Dobry wieczór.

 

Nosiłem się bardzo długo z opisanem mojej historii, która tyczy się zarówno wylewek, ale również i foli aluminiowej, w której znikła powłoka aluminiowa po wykonaniu wylewki... (jak na zdjęciach)...

 

[ATTACH=CONFIG]468529[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]468530[/ATTACH]

 

Ponadto, wylewki okropnie pękają w każdym praktycznie pomieszczeniu. Grubość wylewki 6-8 cm - wylewka cementowa lana z gruchy CEMLEVEL HEAT C30 F6. Normalne suszenie, bez podgrzewaczy i oszuszaczy pod nadzorem technologa producenta.

 

Rozmawiałem z kierownikiem budowy, rozkłada ręce, fachowcy z betoniarni zwalają na cement i mieszankę, inny kierownik na źle wykonaną dyletację...

A teraz jeszcze zanik aluminium od spodu pod rurkami ogrzewania podłogowego, która spowodowała spękanie wylewek, gdyż jak twierdzą niektórzy, zaszła reakcja z cementem...

 

Czy ktoś z Was miał taki problem?

Edytowane przez pexim
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

Zastanawiam się czy w takim przypadku jest szansa na uratowanie takiej wylewki bez jej kucia i ściągania... mam już spoiny 1 mm do 1,2 mm, różnicę poziomu 2 cm, w niektórych pomieszczeniach...(wygrzewanie obecnie 38 stopni na podłogówce)...

 

Rogi pomieszczeń uniosło, skok w narożniku powoduje pęknięcie w rogu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months później...

W związku z tym, że temat został zaczęty to go i skończę.

 

Stanęło na tym, że wykonawca skuł i zabrał swój materiał. Rozłożyliśmy nową folię, podłogówkę i zalaliśmy mieszanką z mixokreta. ZERO PĘKNIĘĆ, ZERO PROBLEMU, poza 3 miesiącami w plecy.

NIE DLA EXPERYMENTÓW na budowie przez firmy globalne. 😛

Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...