Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

potrzebuje porady


CrearBungey

Recommended Posts

Witam,

 

W zeszłym roku kupiłem mieszkanie od dewelopera - 66 m2 (salon z aneksem około 33 m2, 2 sypialnie po 11 m2, łazienka 5 m2). Mamy małe dziecko więc zależy nam na komfortowej temperaturze w okolicach 21 stopni.

Mimo, że życie koncentruje się w największym pomieszczeniu, to ciężko osiągnąć tam założone 21 stopni, nawet gdy grzejniki działają z pełną mocą. Pomieszczenie 33 m2 wyposażone jest w 2 grzejniki po 850 W każdy, więc teoretycznie powinno wystarczyć (teoretycznie, bo mieszkanie jest narożne, więc nie wiem czy nie tutaj jest pies pogrzebany). Z drugiej strony mieszkanie miało być energooszczędne - dobre materiały itd., ale obawiam się czy przy grzejnikach ustawionych non-stop na prawie maksymalną moc, nie zabiją mnie rachunki za ogrzewanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze to grzejniki 800W do pomieszczenia 33m2 jak na warunki deweloperskie są zbyt małe.

Minimum dla pomieszczenia to raczej 2000W.

Problemów także należy upatrywać w narożnym położeniu i dużych przeszkleniach ( balkon ze względu na duży pokój )

Rachunki zjedzą Cię na pewno podczas pierwszego rozliczenia. Jeśli na klatce schodowej jest wymiennik a w domu regulator to o rachunkach już powinieneś wiedzieć, no chyba że są to prognozy. Jeżeli jest kontakt z opiekunem technicznym to zgłosić problem.

Można także pójść do sąsiada piętro wyżej lub niżej i skonsultować identyczne położenie.

 

Podaj dane osiedla.

Edytowane przez Mareks77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...