Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ogród zimowy - dach szkło zwykłe czy mleczne


Recommended Posts

Cześć,

 

Włąśnie jestem na etapie stawiania ogrodu zimowego (firma stawia :))

Doradźcie mi proszę jaki dach wybrać: szkło zwykłe czy mleczne? Podobno mleczne szkło sprawia, że wewnątrz nie nagrzewa się tak mocno. Z drugiej strony wpada też mniej światła więc jesień i zima będzie gorzej. Jakie są wasze doświadczenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poza tym czy to będzie szklarnia dla roślin czy zabudowany taras?

 

To będzie zabudowany taras, nie szklarnia. Faktycznie poczytałem trochę i chyba zostawię szkło zwykłe i zamontuję rolety.

Montażyści, którzy stawiają mi tą zabudowę twierdzą, że szkło mleczne dużo daje w kwestii nagrzewania się w środku od słońca.

Mimo wszystko chyba lepiej mieć możliwość wyboru kiedy ma być świtło, a kiedy nie.

Możecie polecić jakieś sprawdzone rozwiązania rolet zewnętrznych, autoatycznych na dach ze szkła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Mam już nową zabudowę tarasu. Wszystko super, ale jedna rzecz mnie dziwi. Listwy przy systemie przesuwnym są jakby za któtkie.

Poniżej zdjęcia:

[ATTACH=CONFIG]468806[/ATTACH]

 

[ATTACH=CONFIG]468807[/ATTACH]

 

[ATTACH=CONFIG]468808[/ATTACH]

 

[ATTACH=CONFIG]468809[/ATTACH]

 

[ATTACH=CONFIG]468810[/ATTACH]

 

Czy tak to powinno wytglądać? Zanim zadzwonię i zgłoszę reklamację, wolę się upewnić czy, ale mam wrażenie, że listwy powinny być dłuższe, a są ok 1 cm za krótkie. Może źle obilczyli i nie mieli materiału, aby to zmienić.

Update:

Patrzyłem właśnie na realizację innych projektów na stronie wykonawcy i widzę, że wszystkiem zabudowy mają tak samo. Wygląda na to, że tak ma być.

Edytowane przez drza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...