Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaka taryfa? G11 czy G12 a może G12w lub G12r?


uasz

Recommended Posts

Ma krytyczny wpływ.

 

Im większa pojemnosć - tym więcej ogniw z reguły, a im więcej ogniw - można ich więcej jednocześnie ładować = większą mocą.

 

Ja się nie znam, ale wydaje mi się, że to ja mam "krytyczny wpływ" na moc ładowania, bo sobie na domowej ładowarce ustawiam np. 8, 10, 13 lub 16A w zależności jak szybko chcę mieć pojazd naładowany.

 

Co do wątku głównego, mam G11, rozliczenie roczne i stare zasady. Płacę ok 240zł rocznie mając wsio na prąd.

Edytowane przez Pytajnick
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się nie znam, ale wydaje mi się, że to ja mam "krytyczny wpływ" na moc ładowania, bo sobie na domowej ładowarce ustawiam np. 8, 10, 13 lub 16A w zależności jak szybko chcę mieć pojazd naładowany.

 

Co do wątku głównego, mam G11, rozliczenie roczne i stare zasady. Płacę ok 240zł rocznie mając wsio na prąd.

 

Jeśli pojazd Ci nie umożliwi ładowania 13 czy 16A to sobie nie ustawisz, lub ustawisz bez efektu. Także końcowo - to pojazd decyduje.

 

Zas dot. rozliczeń, watek nie jest o starych zasadach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BMS steruje. Stary telefon ładował się z mocą 15 W. Mój obecny ładuje się 33 W. Najmocniejsza obecnie ładowarka to chyba 300W. Wszystkie 3 telefony pojemność to ok ~ 4Ah.

 

BMS - który to jest po stronie odbiorcy i jest dopasowany do ogniw.

To jak coś się ładuje, zależy od możliwości ładowania najsłabszego/najmniejszego elementu = ogniwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.

W ostatnim roku zużyłem około 6600kWh, poprzedniego roku było to 7600kWh.

Pompa ciepła powietrzna.

Niebawem odpalona będzie fotowoltaika.

Planujemy używać dwie hybrydy plug-in na dojazdy - ładowanie z jednej fazy na jedno auto - max 2,3-2,6kWh.

 

Jaką taryfę sugerujecie użyć? Jesteśmy w stanie przezwyczaić się do prania / pieczenia w określonym czasie (w sensie po 22 albo właśnie w ciągu dnia).

Net-billing niestety.

 

G11 wydaje sie być lepsza zimą

G12 wydaje się byc lepsza latem

a mogę zmieniać tylko raz na 12 miesięcy.

 

Mam identyczne zużycie jak ty kolego.

Zmieniłem z G11 na G12W.

Pompa puszczona samopas, CWU grzeję w tanich okienkach, pranie zmywarka również jak się uda. W G12W masz jeszcze cały weekend tanio.

Z ostatnich kilku rachunków ok. 60 - 70% zużycia w taniej taryfie.

Tyle że wszystko psują te limity. 1500 kWh przekroczyłem w połowie lutego. Po przekroczeniu limitu praktycznie jedziesz w jednej cenie.

Ogólnie tak jak ktoś wcześniej napisał - tak to się opłaca.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przekroczeniu limitu praktycznie jedziesz w jednej cenie.

 

Nieprawda. Ostatnio przeliczałem dla Tauron i w G12 po przekroczeniu limitu wychodzi w drogiej 1,26 a w taniej 0,71 zł/kWh brutto. To nie jest jedna cena.

 

https://forum.muratordom.pl/showthread.php?385842-PC-a-dynamiczne-ceny-energii-elektrycznej-i-magazynowanie-ciep%C5%82a-w-wylewce&p=8228639&viewfull=1#post8228639

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam identyczne zużycie jak ty kolego.

Zmieniłem z G11 na G12W.

Pompa puszczona samopas, CWU grzeję w tanich okienkach, pranie zmywarka również jak się uda. W G12W masz jeszcze cały weekend tanio.

Z ostatnich kilku rachunków ok. 60 - 70% zużycia w taniej taryfie.

Tyle że wszystko psują te limity. 1500 kWh przekroczyłem w połowie lutego. Po przekroczeniu limitu praktycznie jedziesz w jednej cenie.

Ogólnie tak jak ktoś wcześniej napisał - tak to się opłaca.

 

Nie rozumiem. Po przekroczeniu limitu przeciez nadal masz taryfę z dwoma strefami - w dzień droższą, w nocy tańszą.

Rozliczanie miesięczne/dwumiesięczne - więc najpierw zużywane jest to co wyprodukujesz sam, prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...