Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Pomoc w wyborze układu pomieszczeń


zoli

Recommended Posts

Dobry wieczór,

 

Uprzejmie proszę o pomoc w wyborze układu pomieszczeń - co miałoby więcej sensu od strony funkcjonalnej.

Obydwa pomysły nie wymagają zbyt wielu zmian ścian, a zawierają wszystko, czego nam potrzeba - zastanawiamy się tylko, czy obydwie opcja mają w ogóle sens.

Meble itp. ustawione jedynie obrazowo.

 

Wersja 1:

c336445b582743d3.png

 

Wersja 2:

0c4d55368e3810bc.png

 

Bardzo dziękuję <3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym powiedział, że tu jest za mało przestrzeni na pralnię i spiżarnię. Nie mają sensu te pomieszczenia. Drzwi do spiżarni zabiorą więcej niż w niej zmieścisz.

Układy ogólnie dziwne. Wyjście z sypialni prosto na salon, kanapa metr od ściany, garderoba wielkości sypialni. To jest rozumiem dla 2+0. Bierzecie pod uwagę 2+1 albo 2+2? Szukałbym kogoś kto za kilka złotych by to z głową rozrysował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym powiedział, że tu jest za mało przestrzeni na pralnię i spiżarnię. Nie mają sensu te pomieszczenia. Drzwi do spiżarni zabiorą więcej niż w niej zmieścisz.

Układy ogólnie dziwne. Wyjście z sypialni prosto na salon, kanapa metr od ściany, garderoba wielkości sypialni. To jest rozumiem dla 2+0. Bierzecie pod uwagę 2+1 albo 2+2? Szukałbym kogoś kto za kilka złotych by to z głową rozrysował.

 

Miał zaprojektowane, ale woli po swojemu. Tyle, że zabrakło wyobraźni przestrzennej, bo plan jest absurdalny funkcjonalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi. Jest to zmodyfikowany plan wyjściowy od developera, na który nie mam wpływu - mieszkanie jest już wybudowane według ich planu pomieszczeń. Rozważaliśmy większe przeróbki, ale wymagałyby przerobienia większości ścian. Przedstawione opcje to małe modyfikacje oryginalnego planu. Jest to opcja 2+0 i nie rozważamy innej. Co do kanapy - tak jak wspomniałem, jest to jedynie poglądowe i nie są to wymiary konkretnej jakiejś konkretnej kanapy, jaką byśmy chcieli.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3) Główne zmiany względem oryginalnego planu to wywalenie tej samotnej ścianki na środku i zamurowanie drzwi do środkowego pokoju/garderoby - nowe wejście z pokoju który wybierzecie na sypialnię. Dostawienie kawałka ścianki na granicy kuchni i salonu - ja tam narysowałam wnękę na lodówkę i z drugiej strony miejsce na tv. Dodatkowe wydzielenie przestrzeni i przysłonięcie wejścia do łazienki zapewniają regały ażurowe (bez pleców) np. z roślinami, ewentualnie inny rodzaj przegrody. Możecie sprawdzić w SH3D czy to wizualnie zagra z oryginalnym układem kuchni - ja chciałam choć trochę skrócić korytarz, pozbyłam się też mikro spiżarni a w części przy wejściu do mieszkania zaplanowałam łazienkę z prysznicem (razem z pralnią) bo wydaje mi się że taka jak na Waszym planie nr2 przy gabinecie wyjdzie trochę za ciasna.

 

[ATTACH=CONFIG]468763[/ATTACH]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4) Ścianka na środku przedłużona aż do mniejszej łazienki która została nieco powiększona (wnęka na prysznic przy kominie 80cm), wejście do gabinetu/gościnnego przeniesione do korytarzyka (może być trudno wnosić większe meble).

 

Niezależnie od tego jaki układ zastosujecie warto wziąć pod uwagę, że ubrania w garderobie nie powinny być wystawione na działanie światła dziennego więc jeśli nie planujecie zamykanych szaf to trzeba będzie powiesić zaciemniającą zasłonę na oknie albo może w połowie pomieszczenia.

W pralni (lub blisko) dobrze jest mieć zlew - można coś namoczyć, przeprać ręcznie lub wymyć szufladę na proszek.

 

[ATTACH=CONFIG]468779[/ATTACH]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...