Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Odspajanie płyt GK - w czym problem?


Recommended Posts

Cześć,

 

piszę z następującą sprawą. 4 dni temu przykleiłem płytę karton-gips zieloną (prod. Knauf) na ścianę z cegły. Ściana stara, ale całkowicie oczyszczona z resztek starego tynku przy pomocy metalowej szczotki, odpalona i dwukrotnie zagruntowana Unigruntem przy pomocy grubego pędzla. Płytę jeszcze przed naklejaniem dla pewności odkurzyłem. Płyta (wys. 2,6 m) klejona na placki (klej Knauf Perlfix, wymieszany w proporcjach wg zaleceń na opakowaniu), placki nakładane najpierw na ścianę, a później dołożona i doścignięcia plyta. Po momencie przyklejenia wydawało się, że trzyma się dobrze.

 

Dzisiaj, po 4 dniach przy dotknięciu płyty czuć, jakby niektóre placki nie trzymały. Później okazało się, że plyta całkowicie od nich odspaja, placki zostają na ścianie (do której też jie trzymają się zbyt mocno). Bez większych problemów oderwałem całą płytę.

 

Co poszło tutaj nie tak? Wcześniej kleiłem płyty w pomieszczeniu obok, dokładnie w takich samych warunkach o przy użyciu identycznych materiałów. I wszystko jest elegancko, a teraz coś takiego.

 

Dodatkowo, po zerwaniu płyty klej wydawał się jakby niedoschnięty. Nie rozumiem dlaczego, bo pomieszczenie jest ciepłe, ogrzewane, a dodatkowo przez większość dnia nasłonecznione, wiec nie ma mowy o jakimś zawilgoceniu.

 

Doradźcie proszę co mogło być przyczyną takiej sytuacji, bo jestem załamany :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Placki się daje na płytę a nie na ścianę.....to po pierwsze.

Po drugie należy to robić szybko i mieć przygotowaną dociętą płytę aby wilgoć z kleju nie wyschła.

Po trzecie jeśli pokój jest nasłoneczniony to możliwe że słońce padało bezpośrednio na płytę rozgrzewając ją co sprawiło że różnica temperatur pomiędzy klejem a płytą spowodowała problemy z wiązaniem kleju.

Problemem mógł być sam klej....który nie związał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Ściana zewnętrzna - poprawiłbym izolację: umieściłbym PIR 20 mm pomiędzy listwami o głębokości 25 lub 22 mm. Zamontuj łaty na sucho za pomocą śrub, następnie je wyjmij i przymocuj łaty za pomocą dużych kawałków kleju, użyj śrub, aby zrównać je z przednimi krawędziami. Odetnij PIR dla elektryki. Puszki tylne można później przykręcić lub przykleić https://vlc.onl/ bezpośrednio do ściany. Następnie przykręć płytę gipsowo-kartonową. Załóż siatkę i posmaruj złącza masą spoinującą. Następnie użyj tej samej masy szpachlowej, aby dokładnie wygładzić całe deski. Edytowane przez kazank
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Próbowałem kleić na pianoklej Tytan, wszystko spadło najpóźniej w ciągu godziny. Doradca techniczny z Tytana jedyne co miał do powiedzenia, to że dziwna sprawa, bo u nich działa.

Reklamacji nie ma sensu zgłaszać bo i tak zostanie odrzucona, z powodu przechowywania opakowań w nieodpowiednich warunkach. A skąd Pan wie, że przechowywałem w nieodpowiednich warunkach? Bo jakby były przechowywane w odpowiednich warunkach to by się trzymało, bo u nas się trzyma.

Więc może i pianka, ale z Tytanem bym uważał, bo jak coś nie wyjdzie to zostajesz bez wsparcia ze strony producenta a reklamacja na drodze sądowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...