Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zakup bardzo dużego domu - czy da się ogrzać 300 m2 i nie zbankrutować?


blik

Recommended Posts

chcesz oszacować koszty ogrzewania różnych mediów zapraszam do skorzystania z kalkulatora https://viessmann-projektant.pl/kalkulatory-schematy

Kalkulator do oszacowania może jest dobry ale:

1. gaz ziemny - nie ma ceny 1 kWh lub 1 m3 gazu a ceny oparte są o PGNiG

2. gaz ziemny - nie ma możliwości zmian ceny 1 kWh i ceny 1 m3 gazu

3. gaz ziemny - nie ma możliwości zmiany wartości energetycznej gazu

4. gaz ziemny, gaz płynny, olej opałowy - nie ma możliwości zmiany efektywności / sprawności kotłów

5. pompy ciepła - nie ma możliwości zmian cen G11, G12 i G12w i są domyślne z Tauron

6. ceny prądy w G11, G12 i G12w są różne w w różnych PC i do tego różne od tych z grzaniu z COP = 1

G11 - 1,32, 1,31 i 1,26

G12 1,20, 1,20 i 1,14

G12w - 1,17, 1,20 i 1,11

7. Łączna ee dla gospodarstwa domowego też ma różne ceny G11, G12 i G12w

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 43
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Kalkulator do oszacowania może jest dobry ale:

1. gaz ziemny - nie ma ceny 1 kWh lub 1 m3 gazu a ceny oparte są o PGNiG

2. gaz ziemny - nie ma możliwości zmian ceny 1 kWh i ceny 1 m3 gazu

3. gaz ziemny - nie ma możliwości zmiany wartości energetycznej gazu

4. gaz ziemny, gaz płynny, olej opałowy - nie ma możliwości zmiany efektywności / sprawności kotłów

5. pompy ciepła - nie ma możliwości zmian cen G11, G12 i G12w i są domyślne z Tauron

6. ceny prądy w G11, G12 i G12w są różne w w różnych PC i do tego różne od tych z grzaniu z COP = 1

G11 - 1,32, 1,31 i 1,26

G12 1,20, 1,20 i 1,14

G12w - 1,17, 1,20 i 1,11

7. Łączna ee dla gospodarstwa domowego też ma różne ceny G11, G12 i G12w

 

Biorąc pod uwagę niedokladność swiadectw i brak mozliwości zmiany parametrów i cen ten kalkulator jest mało przydatny, nawet do szacunków, a w tym konkretnym przypadku gdzie przyszły inwestor obawia sie kosztów ogrzewania w tak duzym domu kalkulator niewiele mu pomoze, o ile pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do wstępnych i bardzo zgrubnych szacunków może być.

Tylko, że arkusz obliczeniowy jest zablokowany i chroniony hasłem.

Po co mi wynik który ma fałszywe dane wejściowe których nie można zmienić na poprawne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisanie o za dużym domu to jakaś pomyłka - tak jest jak się człowiek wychował w klatkach. Do 19 tego roku życia mieszkałem z rodzicami w jednopokojowym mieszkaniu spaliśmy z siostrą w kuchni. Po wprowadzeniu do bliźniaka gdzie każdy miał swój pokój zdawało mi się że mam pałac. Po kilku latach zacząłem się dusić w pokojach poniżej 20 m kw. Czuję się jak szczur w klatce. Chętnie zamieszkałbym w parterówce o powierzchni 200 m kw z salonem 100 m kw i wyjściem na taras. Mogę dopłacić do ogrzewania choć zda mi się że ów dom i tak zje mniej niż mój stary bliźniak. Nie bać się i zamieszkać. Człowiek całkiem inaczej funkcjonuje jak go ściany nie przytłaczają.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...