Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

2p z kuchnią czy 3p z aneksem - koszt przerobienia


Recommended Posts

Witam serdecznie.

Stoje przed dylematem zakupu mieszkania pod siebie, ale i czesciowo na wynajem.

Do wyboru sa dwa mieszkania w tym samym bloku, na tym samym piętrze ale inna klatka.

Rozmiar obydwu jest ten sam ok 56m2.

Pierwotnie obydwa mieszkania były 2p z oddzielną kuchnią, ale jedno z nich zostalo przerobione na 3p z aneksem.

 

Rozmiary mieszkania 2p - 1 pokój (sypialnia ) ok 4.5 x3.2m

2 pokój (salon) ok 4.8x3.9m, kuchnia ok 6m2 ze stolikiem na 3os.

 

Rozmiary mieszkania 3p - 1 pokoj 4.5x3.2 zostal połączony z kuchnią ok 6m2 , pzostale 2 pokoje zostały zrobione z salonu z tego pierwszego. Trzeba bylo przesunąć scianke z drzwiami onsseroki ok 1.5m aby weszly drugie drzwi do drugiego pokoju

i na oko maja ok 8.50 i 6.5m2.

Zdjec nie posiadam.

 

 

Moje pytanie jest ile moze kosztować przerobka tego salonu na dwa pokoje. Tam postanowiono ściankę KG o długości ok 3.9 i wysok 2.6m z lekkim skosem, poprowadzono po suficie nowe światło, przesunięto 1.5m scianke z drzwiami by zrobić miejsce na drugie drzwi do drugiego pokoju.

 

 

Obydwa mieszkania mi się podobają i nie wiem które wybrac.

Czy 2p z kuchnią do ewentualnej przeróbki salonu na 2p, czy 3p z aneksem, nic nie przerabiać, tylko przeplacic 40tys.

 

Prawdopodobnie przez co najmniej rok mieszkanie na początku pójdzie pod najem. Za 3p może dostane pare złotych więcej, ale roznica w cenie moze sie długo zwracać.

Mieszkania sa w stanie do wprowadzania, oprócz odmalowania nix nie trzeba robic. Lazienki prawie nowe, kuchnie w zabudowie tez prawie nowe.

 

Mieszkać bede z 1 osobą max, a raz w roku na pare dni odwiedza mnie dzieci.

 

Od tygodnia rozkminiam ten dylemat ������

 

 

Różnica w cenie ok 40tys zl na korzyść 2p.

 

Z góry dziękuję za ewentualne porady.

Edytowane przez Mario_80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szykujesz się pod patowynajem, że chcesz robić klitki po 6 m2? :D

 

Zastanów się komu chcesz wynająć? Rodzinie z dzieckiem, ze potrzebujesz tylu pokojów? Dwójce studentów?

A może osobie samotnej lub parze, której starczy salon i sypialnia.

 

Koszt mieszkania trzypokojowego jest o 40 tyś wyższy. Zakładając, że wynajmiesz mieszkanie za 2,5 tyś, to musiałbyś wynajmować przez 16 miesięcy by zwróciła ci się sama różnica w cenie zakupu.

 

A teraz pomyśl o tym, kiedy ty sam zamieszkasz w tym mieszkaniu - czy chciałbyś mieszkać w pokoju 6 m2 i sypialni do której poza łóżkiem niewiele się zmieści? Czy będziesz po zakończeniu najmu jednak likwidował ściankę, by mieszkanie było chociaż trochę funkcjonalne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za rozjaśnienie tematu.

W 3p z aneksem aktualnie sypialnia jest zrobiona w średnim pokoju ok 9m2.

Pomyślałem, ze dla siebie sypialnie bym zrobił w tym najmniejszym, bo lozko na styk wejdzie w poprzek pokoju przy oknie, wiec pare cm zostaje na jakas komode. Ciuchy w szafie w średnim pokoju lub w przedpokoju w dużych szafach w zabudowie Aktualnie w małym pokoju jest tam pokój niemowlaka z kojcem, siedziskiem rozkładanym do spania i komoda.

 

Co do wynajmu to nie wiem czy łatwiej znajde parę na 2p, czy mloda rodzinę z dzieckiem na 3p.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...