Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Montaż jednostki klimatyzatora na uchwycie podwieszanym na balkonie


Recommended Posts

Cześć,

 

Rozważam zakup i montaż klimatyzatora do mieszkania. Część z nawiewem zamontowana byłaby w mieszkaniu nad drzwiami balkonowymi, a jednostkę centralną chciałbym podwiesić po drugiej stronie ściany na zewnątrz. Budynek jest ocieplony styropianem a na wierzchu nałożony jest tynk.

W jaki sposób przymocować do tego uchwyty? Są jakieś kotwy, którymi mogę uchwyty zamocować do samego budynku? Czy jakoś inaczej się to mocuje?

Poniżej zdjęcia dla jasności. Mamy koty, więc na balkonie założona jest siatka. Siatkę zamocowałem przy pomocy uchwytów do płyt gips-karton, ale to nie są jakieś duże siły, więc się trzyma. Klimatyzatora bym raczej na tym nie wieszał, bo pewnie wyrwie tynk.

[ATTACH=CONFIG]469026[/ATTACH]

[ATTACH=CONFIG]469027[/ATTACH]

No chyba, że dla pewności postawić jednostkę w kącie na posadzce i doprowadzić do niej przewody z góry. Mogły by iść po wierzchu tynku? Czy lepiej zrobić bruzdę i ułożyć je w bruździe, a potem zatynkować na wierzchu?

Edytowane przez pixel70
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwykle montuje sie na kolkach i wkretach tak dlugich zeby przeszly przez styropian i umocowaly sie w scianie. Ze stabilnoscia nie powinno byc problemu tylko lepiej nie robic przewiertu pod rury przez nadproze. Jak ma byc ta siatka to za kazdym razem do serwisu trzeba by ja zdejmowac... . Jesli w zimie wlaczane by bylo grzanie to woda lecialaby na balkon.

 

Z drugiej strony posadowienie na balkonie zajmie jego czesc i trzeba tak ustawic zeby wylot powietrza nie byl prosto na ludzi znajdujacych sie na balkonie (zaskakujaco czesto widze to w realizacjach).

Edytowane przez marvinetal
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...