Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Montaż pompy ciepła za normalne pieniądze?


Bawoleoko

Recommended Posts

Hej, poszukuję instalatora pompy ciepła Panasonic. Policzyłem że wszystkie elementy mojej instalacji kosztowałyby około 25000 z vat czyli pompa, zbiornik cwu, bufor, wszystkie zawory, śrubunki, rurki itd, ale wyceny od instalatorów dostaję na 40000 i więcej. Mam przygotowane stanowisko na pompę i elektrykę, montaż zająłby maks 1 dzień, a wszyscy życzą sobie za to 15000 i więcej. Czy to normalne?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 145
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Wiesz co, to jest bardzo proste. Sam bez problemu zamontujesz, żadnej kosmicznej technologii tam nie ma. Po co ci instalator ciemiężca? W normalne firmie montujesz sobie sam zgodnie ze sztuką, wzywasz serwis, serwisant przyjeżdża, sprawdza poprawność montażu i uruchamia. Masz dychę w kieszeni :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę robić sam tylko uczciwie zapłacić. Splita i tak sam nie zamontuję. Np. Pisze tu firma cncpompyciepła i oni mają na stronie takie "promocyjne" zestawy https://cncpompyciepla.pl/promocyjne-zestawy/

 

1 Pompa ciepła Panasonic SDC 9kW generacja L R290 Propan praca do -25°C 1 24320 zł

 

A ta pompa kosztuje 17300 zł z vat.

 

I jest tam że montaż 5000 a do wszystkiego dodają taką marżę że wychodzi 15000. Jest tu ktoś kto tak nie robi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę robić sam tylko uczciwie zapłacić. Splita i tak sam nie zamontuję. Np. Pisze tu firma cncpompyciepła i oni mają na stronie takie "promocyjne" zestawy https://cncpompyciepla.pl/promocyjne-zestawy/

 

1 Pompa ciepła Panasonic SDC 9kW generacja L R290 Propan praca do -25°C 1 24320 zł

 

A ta pompa kosztuje 17300 zł z vat.

Nie wiem czy porównujesz dokładnie te same modele.

1. Panasonic SDC 9kW generacja L R290 Propan praca do -25°C - kosztuje 24.320 zł z 8% VAT czyli 27.700 zł z 23% VAT

2. druga cena (czy na pewno dokładnie ten sam model ?) to 17.300 zł ale chyba z 23% VAT czy jednak z 8% VAT ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie ten sam model z vat 8%. Tutaj jest cena z 23% vat https://grzejnikisklep.eu/pl/p/POMPA-CIEPLA-PANASONIC-AQUAREA-HIGH-PERFORMANCE-R290-HYDRAULIC-SPLIT-Generacja-L-9kW-1-fazowa/1829

https://allegro.pl/oferta/pompa-ciepla-panasonic-9kw-kit-sdc09le5-wh-sdc0509l3e5-wh-wdg09le5-r290-15659347810

https://allegro.pl/oferta/pompa-ciepla-panasonic-kit-sdc09le5-9kw-hydrosplit-seria-l-r290-14796101658

 

16000 netto czyli 17300 z vat 8% czyli 19700 z vat 23%.

Nie wiem co to za firma te cnc ale jak duży instalator to na pewno kupuje jeszcze taniej prosto od dystrybutora. A wypisują głupoty że montaż 5000.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to się mówi 'szczęście w nieszczęściu" - poczytaj i wróć ze swoją refleksją.

 

Ta strona www, którą tak reklamujesz to twoja?

 

Bo jak czytam takie bzdury to wymiękam:

Powietrzna pompa ciepła przy naprawdę niskich temperaturach zewnętrznych nie posiada wystarczającej wydajności do zapewnienia odpowiedniej temperatury dla obiegów grzewczych – powyższe wymaga załączenia grzałek elektrycznych lub uruchomienia innego źródła szczytowego.

 

No dobra, a co to oznacza w praktyce?

 

Otóż przy temp. -10 st. C pompa nie zapewni podgrzania wody do wartości wyższej niż 15-25 st. C. To samo urządzenie (pompa ciepła) przy temperaturze zewnętrznej +7 st. C zapewni nam podgrzanie wody do wartości 45-60 st. C przy zużyciu tej samej ilości energii. Zatem nawet przy ogrzewaniu podłogowym (gdzie temperatura wody może być niższa i zwykle jest na poziomie ok. 35 st. C) pompa wymaga okresowego załączenia grzałek elektrycznych przy silnych mrozach.

 

Jak to jest jakaś PC 17kW kupiona za 1000$ na Ali... to powyższy opis się zgadza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo jak czytam takie bzdury to wymiękam:

To znaczy że jesteś miękiszon - poczytaj TU.

Ta strona www, którą tak reklamujesz to twoja?

Lubię czytać mądre tematy.

Jak to jest jakaś PC 17kW kupiona za 1000$ na Ali... to powyższy opis się zgadza.

Paulina Hennig-Kloska z lekkim poślizgiem już zaczęła się brać za te wasze "chcialbympompe".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Splita i tak sam nie podłączę a za to instalator i tak weźmie kilka tysi o ile się taki znajdzie co będzie chciał. Czyste powietrze jest tak zrobione że samemu to się nic nie opłaca robić. Instalatorzy na pompach gówno się znają, ale do tego ile mogą wydębić z dotacji to eksperci. Na oferteo to raczej sami bez akredytacji. Popytam jeszcze może coś znajdę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stek bzdur...

Żeby pisać, że pompa przy i 10C nie jest w stanie podnieść temperatury do więcej, niż 15-25C, to mentalnie trzeba tkwić w 20wieku jeszcze...

Ja tam widzę -10'C a nie 10'C a to jest ogromna różnica. Poza tym to co tam piszą pokrywa się z innymi artykułami czy opisami użytkowników.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrego instalatora tam nie znajdziesz, bo dobry ma robotę zaklepaną już na pół roku do przodu.

 

Adam M.

 

Adam to nie jest tak do końca. Na małych wsiach znajdują się czasami świetni lub dobrzy fachowcy a oni nie mają takie grona klientów jak Ci instalatorzy z dużego miasta. Ich możliwości reklamy "z polecenia" są znacznie ograniczone i żeby mieć pracę szukają różnych możliwości.

A kolejna sprawa: dogi nie znaczy dobry i odwrotnie.

Czasami bywa wręcz odwrotnie. Ci rozdmuchani, z pięknymi, nowymi, oklejonymi busami, których wszędzie pełno odstawiają fuszerę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, miałem na myśli -10, bo to właśniej jest kompletną bzdurą.

 

Pokaż ni opis użytkownika, który skarży się, że pompa przy -10 nie potrafi zagrzać wody do więcej, niż 25C ?

Ciemniactwo...

Ciemniactwo to ty próbujesz wcisnąć ludziom. Czytaj całość i nie wycinaj fragmentów które ci pasują do koncepcji:

Powietrzna pompa ciepła przy naprawdę niskich temperaturach zewnętrznych nie posiada wystarczającej wydajności do zapewnienia odpowiedniej temperatury dla obiegów grzewczych – powyższe wymaga załączenia grzałek elektrycznych lub uruchomienia innego źródła szczytowego.

 

No dobra, a co to oznacza w praktyce?

 

Otóż przy temp. -10 st. C pompa nie zapewni podgrzania wody do wartości wyższej niż 15-25 st. C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...