Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Montaż pompy ciepła za normalne pieniądze?


Bawoleoko

Recommended Posts

Ciemniactwo to ty próbujesz wcisnąć ludziom. Czytaj całość i nie wycinaj fragmentów które ci pasują do koncepcji:

 

Chrzanisz . Każda proteza zagrzeje wode w obiegu co , przy temp zewnętrznej -10*C , bez grzałek , o ile moca cieplna została dobrze dobrana . Tutaj z tymi grzałkami chodzi tylko i wyłącznie o punk biwalentny . Jak wytłumaczysz ze inna propteza pompa ciepła powietrze-powierze , nie mając grzałek spokojnie grzej przy -15* C temp zewnetrznej , i to temp wewnetrznej znacznie wyższej jak 15-25*C . Powyższa opinia nie zmienia mojego zdania ze PC p-w to scierwa zwane potocznie protezami PC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 145
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Chrzanisz

Nie rozpędzaj się tak w tym swoim garażu.

 

Każda proteza zagrzeje wode w obiegu co , przy temp zewnętrznej -10*C , bez grzałek , o ile moca cieplna została dobrze dobrana.

Jak wytłumaczysz ze inna propteza pompa ciepła powietrze-powierze , nie mając grzałek spokojnie grzej przy -15* C temp zewnetrznej , i to temp wewnetrznej znacznie wyższej jak 15-25*C .

Różnica cenowa między prostszymi modelami pomp ciepła a zaawansowanymi technologicznie urządzeniami, które działają efektywnie bez konieczności stosowania grzałek, może być znacząca.

Szacunkowe koszty:

1. Prostsze modele pomp ciepła powietrze-powietrze:

  • Koszt zakupu: 8,000 - 15,000 PLN
  • Instalacja: 2,000 - 5,000 PLN
  • Całkowity koszt: 10,000 - 20,000 PLN

2. Zaawansowane modele pomp ciepła powietrze-powietrze:

  • Koszt zakupu: 20,000 - 40,000 PLN
  • Instalacja: 3,000 - 7,000 PLN
  • Całkowity koszt: 23,000 - 47,000 PLN

A gdzie koszty dostosowania domu do warunków idealnych lub ewentualnej awarii takiej pompy po 3 latach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciemniactwo to ty próbujesz wcisnąć ludziom. Czytaj całość i nie wycinaj fragmentów które ci pasują do koncepcji:

 

No i właśnie to nie jest prawdą.

Przy -10C pompy powietrzna jak najbardziej potrafią zagrzać wodę do 30-35C przy cop 3 i więcej, oraz do 45 przy COP 2-2.5 BEZ KORZYSTANIA Z GRZAŁEK

Tkwisz w ubiegłem stuleciu ze swoją wiedzą...

 

Każdy LG, każdy Panas, każdy Samsung, Daikin...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnica cenowa między prostszymi modelami pomp ciepła a zaawansowanymi technologicznie urządzeniami, które działają efektywnie bez konieczności stosowania grzałek, może być znacząca.

Szacunkowe koszty:

1. Prostsze modele pomp ciepła powietrze-powietrze:

  • Koszt zakupu: 8,000 - 15,000 PLN
  • Instalacja: 2,000 - 5,000 PLN
  • Całkowity koszt: 10,000 - 20,000 PLN

2. Zaawansowane modele pomp ciepła powietrze-powietrze:

  • Koszt zakupu: 20,000 - 40,000 PLN
  • Instalacja: 3,000 - 7,000 PLN
  • Całkowity koszt: 23,000 - 47,000 PLN

A gdzie koszty dostosowania domu do warunków idealnych lub ewentualnej awarii takiej pompy po 3 latach.

 

Dlaczego przyjmujesz rózne koszty montażu? Kształtki hydrauliczne dokladnie takie same, miedz chodnicza taka sama (dla splitów), stelaż i inne dodatkowe elementy takie same. Aby uzasadnic swoją teze trzeba sie uciekac do przekretu.

Koszty przystosowania dokladnie takie same dla tanszych i drozszych pomp. Wiekszosc pomp ma gwarancje 5 lat, dlaczego wspominasz o 3 latach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozpędzaj się tak w tym swoim garażu.

 

 

Różnica cenowa między prostszymi modelami pomp ciepła a zaawansowanymi technologicznie urządzeniami, które działają efektywnie bez konieczności stosowania grzałek, może być znacząca.

Szacunkowe koszty:

1. Prostsze modele pomp ciepła powietrze-powietrze:

  • Koszt zakupu: 8,000 - 15,000 PLN
  • Instalacja: 12,000 - 15,000 PLN
  • Całkowity koszt: 20,000 - 30,000 PLN

2. Zaawansowane modele pomp ciepła powietrze-powietrze:

  • Koszt zakupu: 20,000 - 40,000 PLN
  • Instalacja: 13,000 - 17,000 PLN
  • Całkowity koszt: 33,000 - 57,000 PLN

A gdzie koszty dostosowania domu do warunków idealnych lub ewentualnej awarii takiej pompy po 3 latach.

 

Przy kosztach instalacji zapomniałeś dodać 1 z przodu, ale juz poprawiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozpędzaj się tak w tym swoim garażu.

 

 

Różnica cenowa między prostszymi modelami pomp ciepła a zaawansowanymi technologicznie urządzeniami, które działają efektywnie bez konieczności stosowania grzałek, może być znacząca.

Szacunkowe koszty:

1. Prostsze modele pomp ciepła powietrze-powietrze:

  • Koszt zakupu: 8,000 - 15,000 PLN
  • Instalacja: 2,000 - 5,000 PLN
  • Całkowity koszt: 10,000 - 20,000 PLN

2. Zaawansowane modele pomp ciepła powietrze-powietrze:

  • Koszt zakupu: 20,000 - 40,000 PLN
  • Instalacja: 3,000 - 7,000 PLN
  • Całkowity koszt: 23,000 - 47,000 PLN

A gdzie koszty dostosowania domu do warunków idealnych lub ewentualnej awarii takiej pompy po 3 latach.

 

Ale oczym Ty piszesz . Ja tłumaczę Tobie że kazda PC p-w NAWET ta tańsza normalnie zagrzeje wode do wyższych temperatur niz 35*C nawet jak na zewnątrz bedzie -10*C . A co ty mi tu z cenami klimatyzarorów ( bo pc powietrze-powietrze to klimatyzaror z funkcją grzania ) pierdzielisz , co to ma tematu ciemnbactwa które propagujesz ? Co ma do tego tematu dostosowanie domu do grzania jakąś tam PC . Temat poruszony był prosty , chrzanisz głupoty , pompa p-w zagrzeje wodę do wyższych temp niż +30*C na GZ nawet jak DZ ma -10*C , problem w takich PC ze tracą znacznie na COP .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja piszę o kosztach a ty o czym piszesz?.

 

A co mnie koszta obchodza , wcale nie to Tobie wytknąłem . Twierdzisz że pc p-w przy temperaturze zewnetrznej -10*C nie potrafi podnieśc temperatury na GZ powyżej 15-25*C ,bez poimocy grzałki , a to jest mega bzdura . PC p-w przy -10*C zagrzeje wodę bez grzałki nawet do +50*C tyle ze z marnym COP .Wszelkie Twoje próby skierowania tej rozmowy , na jakieś tam koszta , czy inne tematy , sa do dee , walnąłes głupią opinię na temat temperatur i grzałki i teraz odwracasz kota ogonem . Dalej twierdzisz , ze pc p-w przy temp -10*C zewnętrznej nie podgrzeje wody w GZ do temp wyższej jak 25-C bez grzałki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalej twierdzisz , ze pc p-w przy temp -10*C zewnętrznej nie podgrzeje wody w GZ do temp wyższej jak 25-C bez grzałki ?

Tak, a teraz kilka faktów:

1. Teoretyczne Maksimum: W idealnych warunkach laboratoryjnych, niektóre pompy ciepła mogą osiągać takie temperatury. Jednakże, w praktyce, warunki takie jak wilgotność powietrza, rzeczywista temperatura zewnętrzna i stan techniczny urządzenia mogą znacząco wpływać na wydajność.

2. Nieznane warunki testowe: Opierasz swoje twierdzenie na informacjach marketingowych lub testach przeprowadzonych w warunkach, które nie odzwierciedlają rzeczywistych zimowych warunków w Polsce.

3. Rodzaj pompy ciepła: Podaj model pompy z grzałkami o takiej wydajności w trudniejszych warunkach.

4. Optymalne warunki pracy: Przy temperaturze bliższej 0°C lub wyższej, wydajność pompy ciepła jest wyższa i może potwierdzać twoją wypowiedz..

Wszelkie Twoje próby skierowania tej rozmowy , na jakieś tam koszta , czy inne tematy , sa do dee , walnąłes głupią opinię na temat temperatur i grzałki i teraz odwracasz kota ogonem

Ty ty próbujesz potwierdzić swoją tezę używając epitetów i cwaniackiego języka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, a teraz kilka faktów:

1. Teoretyczne Maksimum: W idealnych warunkach laboratoryjnych, niektóre pompy ciepła mogą osiągać takie temperatury. Jednakże, w praktyce, warunki takie jak wilgotność powietrza, rzeczywista temperatura zewnętrzna i stan techniczny urządzenia mogą znacząco wpływać na wydajność.

2. Nieznane warunki testowe: Opierasz swoje twierdzenie na informacjach marketingowych lub testach przeprowadzonych w warunkach, które nie odzwierciedlają rzeczywistych zimowych warunków w Polsce.

3. Rodzaj pompy ciepła: Podaj model pompy z grzałkami o takiej wydajności w trudniejszych warunkach.

4. Optymalne warunki pracy: Przy temperaturze bliższej 0°C lub wyższej, wydajność pompy ciepła jest wyższa i może potwierdzać twoją wypowiedz..

 

Ty ty próbujesz potwierdzić swoją tezę używając epitetów i cwaniackiego języka.

 

TO demagogias nie zadne fakty . Pewnie że jak stan techniczny zły to każda PC bedzie mić problem . Sprawa prosta na obalenie Twojej ,,teorii" , już wspominałem , jak wytłumaczysz ,ze PC powietrze-powietrze ( one nigdy nie maja grzałek ) grzeją, w temperaturze zewnetrznej -15*C , do wyższej temperatury GZ jak 30-C ? A co do grzałki w PC p-w sprawa prosta , ją można wyłączyć , co wielu ludzi ma zrobione , i pc spokojnie pracuje ( choc cop wiadomo słaby , bo to domena protez) Z doświadczenia , pc grunt z zasilanie dz -5*C zasila gz +50*C -czynnik chłodniczy r 32 - myslisz ze jak bedzie miała -10*C to nie zasili GZ +50*C . Zasili tylko ze słabszym cop . PC którymi się zajmuję nie mają grzałek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciemniactwo to ty próbujesz wcisnąć ludziom. Czytaj całość i nie wycinaj fragmentów które ci pasują do koncepcji:

 

Co ty człowieku pierdolisz. Samsung mono przy -24 stopniach chodził bez najmniejszego bez grzałek Zbiornik CWU do 45 stopni i podłogówka do 33 stopni.

A Ty gadasz o jakiś śmiesznych -10 stopniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ty człowieku pierdolisz

Ja wiem co piszę. Tylko gruntowa pompa ciepła na mokrym terenie ma jakiś sens.

Samsung mono przy -24 stopniach chodził bez najmniejszego bez grzałek Zbiornik CWU do 45 stopni i podłogówka do 33 stopni.

A Ty gadasz o jakiś śmiesznych -10 stopniach.

Przy tych twoich temperaturach na wyjściu i przy temp. -10'C trzeba by było chodzić w domu w kufajce.

Na dodatek ten co założył temat czyli tzw. bawoladupa ma grzejniki w domu.

Najprostszej z możliwych same grzejniki.

Ale co mu zrobisz trzeba się na wsi pochwalić pompą za 31 tyś. zł. tylko szuka frajera do założenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem co piszę. Tylko gruntowa pompa ciepła na mokrym terenie ma jakiś sens.

 

Przy tych twoich temperaturach na wyjściu i przy temp. -10'C trzeba by było chodzić w domu w kufajce.

Na dodatek ten co założył temat czyli tzw. bawoladupa ma grzejniki w domu.

 

Ale co mu zrobisz trzeba się na wsi pochwalić pompą za 31 tyś. zł. tylko szuka frajera do założenia.

 

Skąd ty się urwałeś? Wybudzili cię z hibernacji po 30 latach?

Mam grzejniki i PC od ponad 10 lat. Zimą mam ciepło w domu i gorącą wodę w zasobniku CWU. Grzałki nie były użyte ani razu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, poszukuję instalatora pompy ciepła Panasonic. Policzyłem że wszystkie elementy mojej instalacji kosztowałyby około 25000 z vat czyli pompa, zbiornik cwu, bufor, wszystkie zawory, śrubunki, rurki itd, ale wyceny od instalatorów dostaję na 40000 i więcej. Mam przygotowane stanowisko na pompę i elektrykę, montaż zająłby maks 1 dzień, a wszyscy życzą sobie za to 15000 i więcej. Czy to normalne?

 

Opisze jak ja to zrobiłem.

Swoją pompę Viessmann użytkuję juz chyba 14 sezon. W domu instalacja 100 procent podłogowa, bez żadnego bufora, sterownika, siłownika. Wszystko oparte na pogodówce. Więc kotłownia jak piszesz do wykonania przez osobę znającą się w 1 dzień.

Teraz wybudowałem domek około 60 m2 po podłogach, dla jednej osoby. Też instalacja jak wyżej czyli podłogówka bez żadnych sterowników. Jako że swoją pompę ustawiałem sam czyli temat krzywej i późniejszej zabawy z rotametrami aby w każdym pomieszczeniu uzyskać odpowiednią temperaturę jest mi znany. Więc w tym przypadku postanowiłem poniekąd sam ją zamontować. W instrukcji instalacji producenta są wytyczne co musi się znajdować w instalacji, bez tego serwisant uruchamiający jej nie odbierze. Kupiłem pompę z wbudowanym zbiornikiem na CWU, odeszło bardzo dużo z hydraulicznego montażu, np zawrór trójdrogowy czasem dodatkowa pompka. Niby nic ale to dodatkowe elementy do montażu, podłączenia i ustawienia. Kotłownię zrobiłem na PP czyli zgrzew. Średnicę zrobiłem fi 40 dzięki temu mam bardzo dobry przepływ na pompie co umożliwiło pracę tylko na pompie obiegowej wbudowanej w pompę ciepła. Dodałem jeszcze bufor 100L ale nie jako sprzęgło, a na powrocie aby zwiększyć ilość wody w układzie. Przy 60 m2 podłogówki razem z dojściami w instalacji jest około 70 ltr wody. Pompa o mocy 5kW taką ilość wody zagrzeje dosyć szybko i się wyłączy dlatego aby się często nie włączała zwiększyłem ilość wody w układzie. No i podobno do rozmrażania to jest też korzystniej. Także jak widać hydraulicznego montażu było śmiesznie mało co pozwoliło mi zdecydować się na samodzielny montaż. Mając schemat można też zlecić wykonanie kotłowni lokalnemu hydraulikowi - też nie zedrze kasy. Elektrycznie i gazowo podłączała osoba z uprawnieniami. Cenowo wygląda to jak montaż klimatyzacji. Następnie przyjechał serwisant podpiął komputer i coś tam grzebał około 2 godzin. Nie siedziałem nad nim. Może robił jakieś pierwsze nastawy itd. Powiedziałem tylko że krzywą już wstępnie sobie ustawiłem i żeby jej nie przestawiał, posłuchał :) Pokiwał głową, że jest ok, podpisał papierek i pojechał. Za serwis uruchomienia płaci producent pompy.

Jak widać na moim przykładzie można to zrobić tanio. Odnośnie ceny za montaż samych jednostek (czyli wpięcie w kotłowni w instalację) na poziomie 15 tys netto uważam za grubą przesadę. Ale niestety takie są na rynku. Przyczyn tego jest wiele, jak choćby podatki jakie trzeba od tych 15 tys odprowadzić a tego zwykły kowalski niestety nie bierze pod uwagę.

Edytowane przez photos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

J

 

Przy tych twoich temperaturach na wyjściu i przy temp. -10'C trzeba by było chodzić w domu w kufajce.

Na dodatek ten co założył temat czyli tzw. bawoladupa ma grzejniki w domu.

.

 

Ty to jesteś kabareciarz jednak :)

Mam kocioł gazowy i krzywą grzewczą ustawioną od 28C przy 15C do 34C przy -20C, właśnie dlatego, że planowałem PC w przyszłości.

Oczywiście z grzejnikami jest gorzej, bo spada COP, ale 40C, albo 25 przy przewymiarowanych przez większość zimy daje radę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak ktoś chce się dowiedzieć po co jest grzałka w pc p-w to warto poczytac https://blog.karbon.com.pl/pc-powietrzna/pompa-ciepla-altherma-3h-ht-moc-i-pojemnosc-dla-modernizacji-kotlowni/ https://blog.karbon.com.pl/cwu/pompa-ciepla-i-przygotowanie-cwu-cieplej-wody-uzytkowej/ . Po prostu każda pc poprawnie zagrzeje wodę do tempo GZ 50-60*C ( a sa takie że i więcej ) nawet przy temperaturze zewnętrznej niższej niz -15*C , co wprost wynika z koperty pracy sprężarki - czego pewien kretyn na tym forum nie moze zrozumieć . Natomiast co do temperatur DZ i GZ pc - nie wazne jaka pc p-w czy grunt - to tym bardziej będzie praca pc opłącalna im bardziej delta międzu DZ a GZ niższa . No i teraz mamy tak ze na temperaturę DZ nie bardzo mamy wpływ , zwłaszcza przy PC p-w , tutaj w zime bywa róznie , zdarzają się całe dni z minusowa temperatura , co mocno wpływa na nisk8i COP pc . w PRZYPADKU PC GRUNT WYGLĄDA TO ZNACZNIE LEPIEJ , bo tutaj mamy tak że dobrze wykonana instalacja DZ da nam temperaturę ( w mim przypadku ) +2*C na koniec sezonu grzewczego i +15*C na starcie sezonu grzewczego . Te temperatury DZ pc p-w a pc grunt dają naluzie ponad 30 % niższe koszta ogrzewania dla pc grunt . Druga sprawa na co mamy niejako wpływ to temperatura zasilania GZ . Im cieplejszy dom tym niższa temperatura potrzebna . Przyjmuje się że obniżenie temp zasilania GZ o 1*C daje lepszy COP o 2% . I terazjest tak , ktoś mieszka w ,,DZIURAWYM " domu i ma grzejniki nieprzewymiarowane , bedzie potrzebował sredniej temp zasilanbia +45*C , to COP bedzie dramatycznie niski ~2 . Ale jak ktoś ma dom dobrze ocieplony , to w zasadzie - przy podłogówce- nie będzie potrzebował zasilania GZ więcej jak 30*C i tu już COP bedzie się opierał o wartości rekordowe . W przypadku pc grunt inwerter , zasilaniu podłogi przez większość sezonu +28*C ( jak np u mine ) - i tutaj uwaga do penego kretyna z tego forum , nie nie chodze w kufajce po domu , mam posadzkę o temperaturze ~26*C i temperaturę w domu 21-22 w zalezności jaką sobir ustawię - cop będzie bliski 6 ( na co ) na początku sezonu grzewczego ( wtedy mam na DZ +15*C ) i cop na koniec sezonu trochę poniżej 5 jak temp DZ spadnie do +2*C , jest tak bo takie sa prawa fizyki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu każda pc poprawnie zagrzeje wodę do tempo GZ 50-60*C

W sobie może i zagrzeje tylko co dalej.

czego pewien kretyn na tym forum nie moze zrozumieć .

Nie wyzywaj bo i tak nie jesteś w stanie mnie w taki sposób obrazić. Gdyby twoje wyliczenia były prawdziwe to nie byłoby takich dramatycznych artykułów po forach i Internecie - https://flixenergy.pl/blog-1423--rachunki-grozy-za-uzytkowanie-pomp-ciepla-w-polsce-skad-sie-to-bierze-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...