Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Poznań i okolice 2010


makofski

Recommended Posts

Jeśli godni polecenia to podaj tutaj a nie na priva. Innym też się przyda, a instalatorzy zadowoleni też pewnie będą, że mają nowych klientów.

 

niestety , pomimo dobrej woli, nie mogę podac na FM namiarów bo po prostu instalatorzy tego nie chcieli - wyrazili tylko zgode na priv...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

niestety , pomimo dobrej woli, nie mogę podac na FM namiarów bo po prostu instalatorzy tego nie chcieli - wyrazili tylko zgode na priv...

 

amyF, no to jacyś dziwni ci Twoi instalatorzy. Ekipy, które u mnie pracowały na budowie wręcz podmawiały się o zamieszczenie na tym forum swoich danych i fotek z efektami ich pracy. Fachowcy doskonale wiedzą, że to najlepszy, a zarazem najtańszy sposób reklamowania własnej działalności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja się zgłaszam na koniec roku. W ciągu tygodnia chcemy wylać fundamenty.

Reszta budowy na rok 2011.

 

Szukam najprzystępniejszej cenowo, otwartej na negocjacje hurtowni materiałów budowlanych (na razie potrzebuję XPS i rury do kanalizy) w okolicach Szczepankowo/Krzesiny/Kórnik/Środa/Śrem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja się zgłaszam na koniec roku. W ciągu tygodnia chcemy wylać fundamenty.

Reszta budowy na rok 2011.

 

Szukam najprzystępniejszej cenowo, otwartej na negocjacje hurtowni materiałów budowlanych (na razie potrzebuję XPS i rury do kanalizy) w okolicach Szczepankowo/Krzesiny/Kórnik/Środa/Śrem

 

 

Ja też tak chciałam zaczynać to mi głowę zmyli, że hej....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pilnie potrzebuję dobrych fachowców od ocieplenia - mój spec zreszta polecany na forum, wykonał straszną fuszere - przerwy pomiedzy plytami zakleil pianką , na razie czekamy jak to wytlumaczy, w kazdym razie wstrzymalismy jego prace.. szybko musze znalezc kogos naprawde dobrego. PRoszę podzielcie się swoimi sprawdzonymi ekipami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pilnie potrzebuję dobrych fachowców od ocieplenia - mój spec zreszta polecany na forum, wykonał straszną fuszere - przerwy pomiedzy plytami zakleil pianką , na razie czekamy jak to wytlumaczy, w kazdym razie wstrzymalismy jego prace.. szybko musze znalezc kogos naprawde dobrego. PRoszę podzielcie się swoimi sprawdzonymi ekipami.

 

 

hmmm a czym miał zakleić ? choć ja tam nie mam przerw między płytami co najwyzej gdzie nie gdzie szczelinki ,( ale sytropian kładł sam inwestor :) ha ) i tez zaklejone pianką z pistoletu, ciesz się że zrobił pianką bo są tacy co zapaćkaja szybko klejem żeby inwestor nie wiedział wtedy to byłby problem , ekipę mogę polecić ale na już to raczej nie bo mają coś teraz ponoć , nie są drodzy, mozna sie dogadać , ja jestem zadowolona , Arkadiusz tel. 602335295 poleca Małgorzata Kolno (mozna się powołać)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do szczelin wszystko zależy od szerokości szczelina jak niewielkie to tylko pianka wchodzi w grę jak większe to trzeba docinać styropian. Co do lania fundamentów to teraz jak ktoś ma wysoko wodę to też już może być problem bo pada już jakiś czas i woda wysoko. ale tak czy inaczej jeżeli można to lepiej zrobić fundamenty na jesieni i wtedy można zaczynać jak tylko mróz puści.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale jeżeli przerwy wynoszą 2 cm!!!! w dodatku jak się okazało pianka była tylko na wierzchu a pod spodem .. pusto. Narożniki ścian zostały zrobione bez tzw. mijanki.. chyba powinno tak być że co druga plyta . Nawet kierbud jak to zobaczyl kazal to poprawic...Do wszystkich którzy ocieplają - pamiętajcie że trzeba kontrolować każdy etap prac a nie tylko efekt końcowy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli takie duże szpary to powinien wypełnić styropianem na cełej głębokości szczeliny a co do mijanek na narożnikach to powinny być tak jak w przypadku murowania

ja wczoraj skończyłem zaciągać klejem styropian i tak zostawię na zimę bo teraz w planie ocieplanie poddasza

fachowców nie znam żadnych bo sam robiłem ocieplenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ależ denerwuje mnie ta pogoda - ponoc od jutra mrozy :( chyba nie uda się z tymi tynkami wewn :(

 

moze uda mi sie namówić mezulka na ocieplenie domku w przyszłym roku skoro to nic trudnego :) a moze brachol daje korepetycje za drobną opłatą ? :D

 

pogoda w tym roku nie rozpieszcza. Bardzo mokry rok. a co do korepetycji to mogę udzielić kilku wskazówek ale polecam tez poszukać filmów na youtube i na stronach producentów styropianu, wełny i klejów jest tam tego sporo no i potem praktyka która jak wiadomo czyni mistrza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ależ denerwuje mnie ta pogoda - ponoc od jutra mrozy :( chyba nie uda się z tymi tynkami wewn :(

 

moze uda mi sie namówić mezulka na ocieplenie domku w przyszłym roku skoro to nic trudnego :) a moze brachol daje korepetycje za drobną opłatą ? :D

 

my jak robiliśmy tynki wew. w zeszłym roku też juz pogoda była kiepska a i mrozy jak pamiętasz przyszły szybko ,(choć przed najgorszymi mrozami zdązyliśmy) ale wyszło wszystko elegancko i schło też dobrze , no ale musze przyznać , że opału poszło sporo , a co do klejenia styropianu to posłuchaj brachol to nie jest takie trudne wiem co mówie tez przykleiłam dwie płyty ale zaraz doszedł męzulek z wagą i dałam sobie spokój :) haha , tak ze nie taki diabeł straszny..... wszystkiego trzeba w życiu spróbować , no i oczywiście trzeba mieć na to czas a jak wiadomo o to nie zawsze łatwo , powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...