Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa łódzka - polecane usługi i produkty


Recommended Posts

Mam już brakujące 2 szt. kominków do dachówki Nelskamp. Dlatego POLECAM firmę TOP-DACH System z Konstantynowa Łódzkiego, ul. Łódzka jako dostawcę dachów- szybko, dobrze jakościowo (import dachówki bezpośrednio z Niemiec) i "dobrze cenowo". Pozdrowienia dla Pana Sebastiana, Pana Bartka i innych pracowników firmy.

 

właśnie zakończyłam współprace z tą firmą. dachówki przyjechały na budowę w umowionym terminie. było małe zamieszanie z oknami, ale prawdopodobnie nie zawinione przez topdach. Firma nie ustrzegła się kilku błędów organizacyjnych, ale wszystkie wątpliwości zostały pozytywnie wyjaśnione. dachówka nelskamp wyglada na dachu dostojnie :), a dekarz nie miał problemów z jej ułożeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Stan surowy zamknięty za nami mogę więc polecić

Murarza Ardes (certyfikowana ekipa)- jak ktoś buduje z ytonga polecam, nie są tani, ale dom wybudowany równiutko i czyściutko. 0 alkoholu na budowie. troszkę zamarudzili, ale były gorsze poślizgi jak wyżej. naprawde bez zastrzeżeń.

elektryka mogę polecić na 100% ale na priv, bo nie wiem czy chce.

geodetka z forum bodajze Pani Janczak sprawdziłam jest ok ale do Łodzi to chyba nie chce przyjeżdzać

bud-lux- odkurzacze szybko, zgodnie z umową, miła współpraca, zobaczymy ja pójdzie z reku

Okna Mielczarek bardzo dobry kontakt zero problemów Pan Fidler ze Zduńskiej Woli

nie polecam

Kabaciński Zbigniew z Dalikowa "krasomówca" robota wykonana nie najgorzej, ale...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ! Jestem zaskoczona tym co czytam u przedmówczyni. Razem z mężem zakupiliśmy dachówkę NELSKAMP w firmie: TOP DACH SYSTEM u Pana Sebastiana. O wszelkich ruchach dotyczących opóźnień w dostawach leżących po stronie niemieckiej byliśmy na bierząco informowani. Towar który przyjechał na budowę zgadzał się co do sztuki. Po zakończonej budowie wszystkie nieuszkodzone elementy były przyjęte jako zwrot i zostały zwrócone nam za nie pieniądze. Wykonawca jest w 100% zadowolony z towaru ( dachówek oraz wszystkich akcesoriów ) który otrzymał na budowę. Uważam, że Pan Sebastian jak i cała firma TDS jest godna polecenia i nie jeden skład powinien brać z niej przykład. Wszystko od początku do końca było dopilnowane. Zamierzamy wybudować w przyszłym roku również dom dla córki i na pewno po dach zgłosimy się właśnie do firmy Top Dach System. W razie pytań z miłą chęcią udzielę rad i informacji :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Sebastianie,

Klient jest najważniejszym partnerem firmy. Troska o klienta jest ważna, bo zdobycie ........Zna Pan powiedzenie "jeden zadowolony klient zachęci do skorzystania z usług twojej firmy jedną osobę, podczas gdy niezadowolony zniechęci aż 10 osób".

Można by [pewnie] to samo powiedzenie- przypisać do Nas (czyli Klientów)... Na każdych stu lub więcej ZADOWOLONYCH klientów trafi się jeden, który ma akurat zły dzień...;)

Ja akurat należę do tych stu (przyp.autora)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypominam, że to forum jest dla budujących. Polecamy tu usługi, ale też przestrzegamy przed pułapkami, które mogą nas spotkać podczas budowy naszego wymarzonego domu. Inwestor to nie kura znosząca złote jajka, a tak nas widzą wykonawcy. Wybierając wykonawcę nigdy nie wiemy czy wszystko bedzie na 100% ok, ale przecież mamy taką nadzieję. To forum jest dla nas inwestorów, żeby było nam łatwiej i raźniej wśród osób które zajmują się tym na codzień. Każda praca jest cenna i my my za nią płacimy. Mamy prawo wiedzieć jak układa się współpraca z różnymi firmami. Życzę wszystkim trafnych wyborów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ewa, a w zasadzie ramsky - zakładanie nowego profilu na forum, tylko po to by "naprawić" nadszarpnięty wizerunek firmy poszywając się pod "zadowolonego" klienta jest działaniem naprawdę dziecinnym i taki na rodzaj marketingu nabierze się jedynie kretyn. To raczej zniechęca do firmy (że sama sobie musi wystawiać pochlebne opinie) niż zachęca do skorzystania z usług.

Na forum nie używamy nazwisk osób prywatnych. Nazwiska właścicieli firm jednoosobowych dopuszczamy, gdyż i tak są ujawnione we wpisie działalności gospodarczej i każdy może sobie to sprawdzić.

 

Niemniej chcę przestrzec tych, co bezzasadnie oskarżają firmy. Firma ma prawo bronić swojego dobrego imienia w sądzie, a administrator forum nie będzie krył danych osobowych forumowiczów w przypadku zapytania sądu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze gratuluję Panu administratorowi umiejętności szpiegowskich, chęć opisania swojego zdania raczej nie jest zależna od miejsca z którego się je wygłasza, a prawo rejestracji kont raczej nie wspomina nic o braku możliwości udzielania się w dyskusji. Takie tam podstawowe zasady ... ale Pan przecież je zna :) z resztą nie to jest istotne i nie po to uczestnicze w dyskusji, w razie jakichkolwiek pytań zapraszam również do rozmowy 'na żywo ' :) A teraz tak po za tematem, planujemy na wiosnę zacząć budować ogród przed domem, pomysłów jest mnóstwo a wciąż zero konkretnych planów. Z tego co dostrzegłam Pan zna temat od podszewki. I tu nasuwa się pytanie, czy jest Pan w stanie wykonać oględziny i przedstawić projekt na terenie powiatu łódzkiego wschodniego ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

carrie

też masz dachówkę płaską z oknami dachowymi?

 

Ja akurat nie mam,ale w firmie w której mi polecono ekipę mówili,iż właśnie kończą dach z płaską dachówką.

Ja byłam bardzo zadowolona gdyż mój projekt był indywidualny i architekt projektując spierdzielił dach.Dzięki temu,że ekipa była fachowa to wszystko dobrze się skończyło.

Pozdrawiam i życzę rozwiązania tego problemu .:bye:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

poszukuję dekarza który uzdrowi mój dach.

 

Mój dekarz polecany na tym forum twierdzi, że inaczej się nie da, że taka jest uroda dachówki płaskiej.

 

Bes,

u nas tez dachwoka płaska z oknami, i przy obróbce okien też są "fale" ale raczej zdecydowanie mniejsze niż u Ciebie (musze cyknąc foto i podesłać)

Proponuję przesłać zdjęcia do firmy która sprzedawala dachowke/ okna i niech sie wypowie czy tak ma byc-jeśli nie- ścigac dekarza.

Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

POLECAM - Kompleksowy remont mieszkania

 

W wakacje remontowałam całe mieszkanie i z ręką na sercu mogę polecić człowieka, który za rozsądną cenę postawił mi ścianki działowe, skuł i położył płytki w całej łazience oraz kuchni, zrobił podwieszane sufity, wyrównał ściany i położył panele podłogowe. Wszystko zrobione dokładnie, estetycznie, czysto i z głową. Wynajęłam go z polecenia koleżanki, której bardzo ładnie wyremontował łazienkę i polecam dalej, bo takich fachowców warto polecać.

Kontakt do p. Pawła -

 

Zainteresowanych fotkami z remontu proszę o wiadomość prv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odradzam usługi hydraulika p. Tomasz Jędrasik, 511 50 50 88, http://hydraulik-lodz.pl/ polecanego na forum.

Długo zastanawialiśmy się z mężem czy wystawiać p. Tomkowi komentarz. Ponieważ jednak po mojej złej opinii na forum zaczął się zachowywać jak księżniczka na wydaniu i obraził się na nas odmawiając dokończenia zaczętych prac, to postanowiliśmy z mężem napisać naszą opinię bardziej rzetelnie:

1. Fachowość.

Gdy umawialiśmy się z p. Tomaszem na wykonanie instalacji wodno-kanalizacyjnej i CO znał on termin wejścia do nas. Kiedy ten termin nadszedł oczywiście miał inną pracę, ale zapewnił nas, że nie ma różnicy czy wejdzie po tynkach czy przed. Oczywiście różnica była: poorane ściany, nad każdym podłączeniem wody, kaloryferów pęka tynk, 2 razy zostały przecięte kable, otwory pod drzwiczki rewizyjne są żenująco wykute.

2. Rzetelność.

Nie zrobił odpowietrzeń kanalizacji ponad dach i oczywiście powiedział, że małe odpowietrzniki na rurach wystarczą. Gdy zaczęliśmy mieć problemy z kanalizacją (z powodu zebranych w rurach gazów nawet woda nie chciała spływać, nie mówiąc już o cofających się fekaliach i smrodzie w domu) winę zwalił na wykonawcę płyty fundamentowej. Przez niego niepotrzebnie wydaliśmy pieniądze na przetykacza rur (250zł) i ocenę kanalizacji kamerą (350zł). Rozmawiałam już z kilkoma hydraulikami i każdy mówił, że takie ziałanie jest nierzetelne i nieprofesjonalne bo gazy z szamba są bardzo niebezpieczne!!!

3. Bałagan.

Cała ekipa gdzie stała, tam rzucała pety, opakowania od używanych rzeczy, nie mówiąc już o korzystaniu z naszych naczyń i pozostawianiu ich brudnych.

4. Rozliczenie

Oczywiście dostaliśmy wstępny kosztorys. Teraz z perspektywy czasu widzę, że nierzetelny. P. Tomasz zapewniał nas jednak, że będzie o jakieś 20% niższy, bo oszacował wszystko z naddatkiem. Ostatecznie kwota wyszła wyższa. I tu błąd mojego męża - prosiłam, żeby nie płacił dopóki nie dostaniemy rozliczenia materiałowego. Dostaliśmy tylko jakąś fakturę mniejszą o 10 tys. zł niż faktyczna zapłata! Już nie chce mi się pisać o wygórowanych kwotach za robociznę ale podam przykład: instalacja centralnego odkurzacza. W kosztorysie jest 1tys. Okazało się, że wg. p. Tomasza to koszt jedynie rozprowadzenia rurek z kablem. Powiedział, że podłączenie 2 (!) gniazd to dodatkowa kwota 300 zł, nie pamiętam ile sobie zażyczył za montaż jednostki centralnej.

5. Czas

Wszystko robione na ostatnią chwilę (oczywiście z podkreśleniem własnego poświęcenia) - panowie przyjeżdżali kiedy chcieli i wykonywali pracę zrywami. Gdyby po prostu weszli i nie rozłazili się po innych budowach to naprawdę w tydzień udałoby się zrobić pracę przy tak niewielkim domu.

6. Solary

Jak się człowiek na czymś nie zna to powinien o tym powiedzieć. My przez p. Tomasza mieliśmy źle zrobiony stelaż pod solary (za krótki, nie doliczył ocieplenia), wężownica z osłoną była do klimatyzacji a nie do solarów - to co przygotował p. Tomasz było źle zrobione. Wydaliśmy niepotrzebnie dodatkowe pieniądze na poprawki i nowy materiał.

7. Wykonane prace

Woda leci, kaloryfery grzeją - wszystko działa. Tu nie mogę się przyczepić i nawet nie chcę. Te uwagi są tylko po to by p. Tomasz traktował swoich klientów z szacunkiem a nie jako doją krowę, której wszystko można wmówić i nie brał się za rzeczy, na których się nie zna. Zwłaszcza, że ma słono się płaci za przeciętną usługę.

Wyszło jak 7 grzechów głównych....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...