Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa SOCHACZEW i okolice


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Dzięki Wam Wszystkim za podpowiedzi

 

Cały tydzień siedziałam na działce ( dom powoli rośnie) i nie miałam dostępu do internetu- dlatego się nie odzywałam. Piec mi się powinien zmieścić i jeszcze zostanie trochę miejsca- zaryzykuję więc i nie będę powiększać kotłowni kosztem łazienki. Na składowanie opału ( większej ilości) będzie osobny budynek gospodarczy.

Martinezio - dzięki za zaproszenie :D moze kiedyś Cię odwiedzę aby skorzystac z dobrych rad, w tym roku zamykamy etap na stropie... niestety :roll: dopiero za rok podciągamy pod dach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Asik&Zibi: zawsze możecie watrę zapalić k. domku :lol: Tylko nie za blisko, bo elewacja spłynie od tych 6-ciu kubików płonącej watry... No i straż trzeba uprzedzić, że będzie duże ognicho :) Kiełbaski w promieniu kilkuset metrów będzie można piec... To taka alternatywa 4 do Waszego nieporządku przy domku ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...co do ognisk, mi w sobotę sąsiad o 23 na swojej działce palił śmieci(jakieś krzesła, kapoty, torby, plastiki) gdy by nie fakt że byłam w piżamie , miałam się do niego przejść i uprzejmnie opie.... sorry ale krew mnie zalała, smród straszny plastiku, a to teresin centrum, niby a smród tak jak na śmietnisku. myślałam że chociaż w lato się opanuje , bo zimie tak pali w piecu że nie raz na 2 m nic nie widać.

szlak mnie trafia bo mam nową jasną elewację

co mam z nim zrobić

musiałam okna szybko zamykać bo się nia dało wytrzymać, a dziś z rana z uśmiechem do mnie i z dzień dobry do mnie wyjeżdża

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...co do ognisk, mi w sobotę sąsiad o 23 na swojej działce palił śmieci(jakieś krzesła, kapoty, torby, plastiki) gdy by nie fakt że byłam w piżamie , miałam się do niego przejść i uprzejmnie opie.... sorry ale krew mnie zalała, smród straszny plastiku, a to teresin centrum, niby a smród tak jak na śmietnisku. myślałam że chociaż w lato się opanuje , bo zimie tak pali w piecu że nie raz na 2 m nic nie widać.

szlak mnie trafia bo mam nową jasną elewację

co mam z nim zrobić

musiałam okna szybko zamykać bo się nia dało wytrzymać, a dziś z rana z uśmiechem do mnie i z dzień dobry do mnie wyjeżdża

Tia... Mi sąsiad trochę dalszy też zrobił niedawno taką wędzarnię, ale on przynajmniej gałęzie i liście palił... Też pod wieczór, ale nie aż tak hardcorowo, żeby o 23-ciej.

Sam nie wiem, co z takimi robić... Jak doniesiesz na straż, czy policję (bo nie wolno palić plastików - to jest karalne), to ucierpią stosunki dobrosąsiedzkie... Jak nie doniesiesz, to sam/sama jesteś w niezgodzie z prawem, a dodatkowo trzeba robić dobrą minę do złej gry, bo przecież nie odpowiesz mu "Sp...adaj na drzewo", gdy on do Cię uprzejmie "Dzin dybry" :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Asik&Zibi: zawsze możecie watrę zapalić k. domku :lol: Tylko nie za blisko, bo elewacja spłynie od tych 6-ciu kubików płonącej watry... No i straż trzeba uprzedzić, że będzie duże ognicho :) Kiełbaski w promieniu kilkuset metrów będzie można piec... To taka alternatywa 4 do Waszego nieporządku przy domku ;)

dowcip przedni...chyba długo obmyślany... :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trochę z innej beczki

 

poszukujemy okien dachowych

może ktoś ma juz doświadczenia gdzie w naszej okolicy lub nie tylko dostać coś dobrego i w przystępnej cenie

 

będziemy wdzięczni za każdy kontakt

na PRV lub [email protected]

 

 

Tak na prawdę do wyboru macie FAKRO lub VELUX - polecam Zbigniewa Żmijewskiego z Płocka tel. 0-508 074-740. Ja wziąłem u niego cały dach wraz z oknami Velux. Cenę miał tańszą od lokalnych sprzedawców o jakieś 3-4 tys. PLN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak informacyjnie:

 

Wcześniej kupowałem ekogroszek w składzie p. Dzikowskich ("Ben-Bud").

Na samo grzanie CWU zużywałem pełen zasobnik węgla w ciągu równo 4 tygodni.

Ostatnio wziąłem na próbę 300 kg ekogroszku ze składu p. Rudnickiego (mieszczącego się niedaleko trasy Teresin - Elżbietów). No i mały szok: ten sam zasobnik, na to samo grzania CWU wystarczył na 6 tygodni.

Różnica w kaloryczności musi być ogromnaaaa :)

 

W związku z tym mam już pewnego dostawcę na zimę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zużycie ciepłej wody było takie samo w obu przypadkach, czy może przez 2 tygodnie na urlopie gdzieś byliście? ;)

Też jestem zaintereszony namiarami na ten skład ;) Póki co jadę na grochu ze składu na ul. Wiśniowej - retopal mają paskudny (dużo spieków), ale wziąłem też trochę droższego i jest całkiem przyzwoicie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...