Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa SOCHACZEW i okolice


Recommended Posts

Drodzy sąsiedzi :)

Przyszła pora kiedy potrzebuje waszej porady i wiadomości :wink:

 

Rozmawiałem z firmą która zajmuje się pracami ziemnymi i za zebranie humusu z mojej działki (teren do zgarnięcia to około 300m2 głębokość 28cm) krzyknęli 700zł, czy to dużo ??? Jak u was to wyglądało.

 

No i najważniejsze chciałbym się dowiedzieć gdzie wy kupowaliście materiały ???

Chodzi mi dokładniej o:

-beton z gruchą- ile kosztuje, gdzie kupiliście, jak długo czekaliście/

-bloczki fundamentowe- j.w

 

W końcu zaczynam robić zakupy :cry: :wink:

 

Jedyny problem jaki już wiem że będę miał to położenie dachu :x , ponieważ firma która mi będzie budować niestety nie położy mi :cry: może wy macie jakiś specjalistów godnych polecenia ???

 

Z góry dziękuje za wszelkie informacje :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam grupę SOCHACZEWSKĄ

Od pewnego czasu zaglądam na forum i nawet nie wiedziałam, że są tu ludzie z mojego pięknego miasta

Pozwólcie, że się przedstawię i dołączę do Was

Budowę rozpoczeliśmy z mężem na przełomie lipca i sierpnia. Wybraliśmy dom bez podpiwniczenia z użytkowym poddaszem. W sumie 140m2 użytkowej powierzchni + garaż 20m2

Trochę pozmienialiśmy w projekcie gotowym i oto co nam wyszło:

parter:

http://img116.imageshack.us/img116/4719/parterbe2.jpg

poddasze:

http://img87.imageshack.us/img87/4459/poddaszezm4.jpg

elewacja:

http://img267.imageshack.us/img267/5121/elewacjapoudmb3.jpg

http://img127.imageshack.us/img127/5814/elewacjazachodniakq5nu5.jpg

i zdjęcie z soboty

http://img119.imageshack.us/img119/440/dsc0005cd4.jpg

mam nadzieje, że za tydzień-dwa będę mogła pochwalic się zdjeciami z zakończonego stanu surowego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy sąsiedzi :)

Przyszła pora kiedy potrzebuje waszej porady i wiadomości :wink:

 

Rozmawiałem z firmą która zajmuje się pracami ziemnymi i za zebranie humusu z mojej działki (teren do zgarnięcia to około 300m2 głębokość 28cm) krzyknęli 700zł, czy to dużo ??? Jak u was to wyglądało.

 

No i najważniejsze chciałbym się dowiedzieć gdzie wy kupowaliście materiały ???

Chodzi mi dokładniej o:

-beton z gruchą- ile kosztuje, gdzie kupiliście, jak długo czekaliście/

-bloczki fundamentowe- j.w

 

W końcu zaczynam robić zakupy :cry: :wink:

 

Jedyny problem jaki już wiem że będę miał to położenie dachu :x , ponieważ firma która mi będzie budować niestety nie położy mi :cry: może wy macie jakiś specjalistów godnych polecenia ???

 

Z góry dziękuje za wszelkie informacje :D

 

1. jak chcesz to pogadam z osobą, która zejmowała humus u nas

napisz która okolica sochaczewa

2. beton od winnickiego. wtedy, kiedy potrzebowaliśmy był najtańszy ale z przykrością stwierdzam, że mają zawodny sprzęt. uruchomili pompę po 30 minutach i kilkunastu udezeniach młotkiem ;)

beton wystarczy zamówic 2-3 dni wczesniej. za B20 ostatnio płaciliśmy 300zł/m3

3. bloczki fundamnetowe z miejscowości kaptury. została mi paleta i mogę sprzedac ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy sąsiedzi :)

No i najważniejsze chciałbym się dowiedzieć gdzie wy kupowaliście materiały ???

Chodzi mi dokładniej o:

-beton z gruchą- ile kosztuje, gdzie kupiliście, jak długo czekaliście/

-bloczki fundamentowe- j.w

 

W końcu zaczynam robić zakupy :cry: :wink:

 

Jedyny problem jaki już wiem że będę miał to położenie dachu :x , ponieważ firma która mi będzie budować niestety nie położy mi :cry: może wy macie jakiś specjalistów godnych polecenia ???

 

Z góry dziękuje za wszelkie informacje :D

 

Co do humusu - nie mam doświadczenia, nie wiem :)

 

Beton braliśmy z Budokruszu z Grodziska Maz. sprzęt ok, jakośc dobra, terminowośc w miare, cena poniżej 300zl za m ale to bylo z pół roku temu...

 

bloczki fundamentowe bralem w paru miejscach, ale ogolnie to ich koszt w porownaniu np do ceramiki na sciany jest niewielki... wez gdzie Ci pasuje albo podzwon i porownaj ceny. generalnie jesli chodzi o miasto powiatowe sochaczew to materialy bralismy ze skladu na gawlowskiej i bylo ok.

 

czy mowiac o dachu masz na mysli ciesle czy dekarzy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

malaga bardzo bym prosił o spytanie się twoich fachowców co do humusu chodzi mi oczywiście o cenę ;) czy oni za dużo nie chcą wziąć bo ja się na tym nie znam :( , co do winnickiego, słyszałem złe rzeczy :( a dokładniej o trwałość betonu, mam nadzieje że te czasy minęły, bloczki bym kupił z chęcią ale budujemy z kredytu więc wiadomo o co chodzi :/ ale będe miał to na uwadze ;)

 

kamionkal a ile czasu przed trzeba beton zamawiać ??? a mówiąc o dachu to mam niestety na myśli dekarza i cieśle :cry:

 

Miejscowość KUZNOCIN

 

Dzięki za odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

malaga bardzo bym prosił o spytanie się twoich fachowców co do humusu chodzi mi oczywiście o cenę ;) czy oni za dużo nie chcą wziąć bo ja się na tym nie znam :( , co do winnickiego, słyszałem złe rzeczy :( a dokładniej o trwałość betonu, mam nadzieje że te czasy minęły, bloczki bym kupił z chęcią ale budujemy z kredytu więc wiadomo o co chodzi :/ ale będe miał to na uwadze ;)

 

kamionkal a ile czasu przed trzeba beton zamawiać ??? a mówiąc o dachu to mam niestety na myśli dekarza i cieśle :cry:

 

Miejscowość KUZNOCIN

 

Dzięki za odpowiedz

 

odnośnie humusu to najlepiej zadzwoń i sam negocjuj

numer przesle na pocztę

 

cieślę bedę mogła polecic (lub nie) jak więźbę zobaczy dekarz i oceni czy jest równo, ja mogę tylko gołym okiem stwierdzi, że jest ok i bardzo szybko i tanio ją zrobili (3dni przy pogodzie jak widac za oknem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kamionkal a ile czasu przed trzeba beton zamawiać ??? a mówiąc o dachu to mam niestety na myśli dekarza i cieśle :cry:

 

Miejscowość KUZNOCIN

 

Dzięki za odpowiedz

 

Ja zamawiałem z wyprzedzeniem 3-4 dniowym.

 

Cieśla już u mnie zakończył robotę i z czystym sercem mogę go polecić - jest to p. Kozłowski, mieszka kawałek za Sochaczewem w okolicach Piasecznicy. Wyślę Ci numer telefonu na skrzynkę.

 

Dekarze mieli robić teraz, ale niestety przesuneło się to na wiosnę, więc nic na razie nie pomogę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kogutos, jako wykonawców dachu mogę śmiało Ci polecić ekipę która pracowała u mnie. Robota szła im świetnie, szybko, elegancko..Wpadali w 5-ciu na budowę i zapieprzali.. Nawet jak papierosa palili to skakali po krokwach a nie siedzieli

602-476-329 lub 046 8380467 <- pan Czesław, szefu

Ekipa jest spod Łowicza, naprawdę mogę polecić

 

Beton z gruchy brałem z firmy MD Beton z Wawy (firma znajduje się na tyłach Tesco na Połczyńskiej). Terminowość super, sprzęt bez problemu..

Brałem od nich także nadproża, belki stropowe, gary stropowe (strop Teriva).

Przy takim zamówieniu dostałem nawet ciekawy rabacik :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u nas w "Słoneczku" mamy już okna, tynki wewnątrz....

Teraz czekam na hydraulika i zrobimy jeszcze posadzki... Powinniśmy wyrobić się w tym roku :)

 

możesz dac na priv namiary na ekipę od posadzek i tynków?

ile płaciliście?

 

Jasne że mogę dać namiary. 500-804-959, p. Michał. Firma z Pruszkowa, 418 m2 tynku zrobili w 3 dni! Byłem w szoku, bo u mojego brata podobny metraż robiono niemal 10 dni..

Biorą 32pln za metr kwadratowy tynku gipsowego z agregatu.

Posadzki leją za 15 pln m2 za samą robociznę (w tym jest ułożenie styropianu, folii, no i wylewka).

Z tynkarzy ogólnie jestem zadowolony - zatynkowali tylko 2 puszki elektryczne ;)

 

Mogę śmiało polecić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez poprosze namiary na tego ciesle. u mnie mozna by zaczynac w poniedzialek :)

 

Poszło... A mi się popsuł humor, bo okazało się z gminnego budżetu wyleciał wodociąg, który miał w przyszłym roku być podciągnięty do mojej działki... Ech, lipa, będę musiał się rozejrzeć za ekipą do wybrania właściwego miejsca wywiercenia studni - możecie kogoś polecić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech, lipa, będę musiał się rozejrzeć za ekipą do wybrania właściwego miejsca wywiercenia studni - możecie kogoś polecić?

 

W Kaskach jadąc od Elżbietowa w stronę Błonia, sa 3 firmy wiercące studnie. Nam robili ci z południowej strony ulicy. Najbliżej szkoły. Zapłaciłem chyba 1500 zl, ale już nie pamiętam dokładnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...