Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa SOCHACZEW i okolice


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

U mnie skrzynka już stoi w granicy działki od ok.2 tygodni ( a miałam miec prąd w drodze wg umowy 07.09.07!), muszę jednak czekać na podpisanie końcowego protokołu. Dziś spotkaliśmy się z elektrykiem, który podciągać będzie kabel pod przyszły dom i założy nam tymczasową skrzynkę do zasilania budowy. Wstępny koszt określił nam na ok. 4000zł :roll: No ale moja działka jest duża więc jest do układania kabla ponad 80m. Najgorsze, że to również trwa - więc może dopiero w połowie maja będę mieć prąd. Koszmar! :evil:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich,

 

Trafiłam na forum przypdkiem, ale to prawdziwa skarbnica wiedzy, wię chętnie tu pozaglądam :)

Budujemy dom w Rozlazłowie, aktualnie mamy mury pod wieńce.

Dach będziemy mieć prefabrykowany, przyjeżdża 21 kwietnia. Dachówka cementowa, już kupiona wraz z dodatkami :)

NIestety dekarz, z którym się umówilisy, zmienił nr telefonu i niestety nmie mamy się jak z nim skontaktować (nie znamy adresu, bo był z polecenia...generalnie nie ma jak go wytropić...).

Czy możecie polecić kogoś, kto ewentualnie może mieć wolny termin w maju?

Ech...

Dach mamy kopertowy, bez udziwnień (dom parterowy), a jeden pan z Wawy zaśpiewał nam 12000 :/ To 2 razy więcej, niż mieliśmy umówione z tym poprzednim..

Poratujcie ;)

Z góry dziękuję...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Wymyśliłam sobie, że na podjazd chcę mieć kostkę granitową. Wygląda na to, że będę ją musiała sprowadzić ze Strzegomia. Czy jest ktoś chętny na wspólny interes, może chociaż transport wyniósł by taniej. To taka moja nieśmiała propozycja. Będę realizować to przedsięwzięcie za 2 miesiące.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@SaraLee: moge polecic Ci naszego dekarza (telefon na naszym blogu z lewej strony), ale cieśli już nie. z tego co wiem, to dekarz ma swojego kolege, z ktorym wspolpracuja od dawna i dobrze robi. zadzwon i spytaj o terminy. jesli trzeba to powolaj sie na mnie - Maciek z Budek Piaseckich ;)

 

Dziękuję za info :) Wczesniej już weszłam na Twój blog i zadzwoniłam do Pana Andrzeja - naprawdę fajny facet, no i rozsądna cena. Mąż jedzie do niego w poniedziałek dogadać szczegóły :D

Jesli chodzi o dach, to mamy prefabrykowany, więc problem ciesli odpada (na szczęście...-jak czytam, co się dzieje czasami, to włosy dęba stają na głowie)

Macie super domek - nie mogę doczekać się swojego...

 

Tak z innej beczki - czy ktoś ma dobry sposób na meszki? Bylisy wczoraj na budowie i zostalismy zaatakowani przez sforę krwiożerczych owadów (w zeszłym roku ich nie było :/)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z innej beczki - czy ktoś ma dobry sposób na meszki? Bylisy wczoraj na budowie i zostalismy zaatakowani przez sforę krwiożerczych owadów (w zeszłym roku ich nie było :/)

 

Witam :-)

Z tego co pamiętam to jest jakiś sposób :-? ale sam nie mogę sobie go przypomnieć :(

Przez ostatnie parę dni One mnie też namierzyły i nie dają spokoju :-/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji, chciałabym poznań Wasze zdanie na temat kotłów kondensacyjnych: Vaillant czy Viessmann?

Mam niezły orzech do zgryzienia - nie tylko cenowy :-?

Będziemy mieć także instalacje solarne i kominek z płaszczem wodnym - może ktoś ma podobne rozwiązanie i chce się podzielić doświadczeniami?

Dzięki za wszelkie sugestie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji, chciałabym poznań Wasze zdanie na temat kotłów kondensacyjnych: Vaillant czy Viessmann?

 

zaden z nich ;)

my zastanawiamy sie nad Wolf'em(http://www.wolf-polska.pl/), Broetje (http://www.broetje.com.pl/produkty/technika_kondensacyjna/kotly-gazowe/ecotherm-plus/) lub ACV (http://www.acv.com/pl-pl/03_04/162/app.rvb).

Pewnie wybierzemy Broetje, ale pomaga nam projektant, inż Apolinary Buczek z okolic Grodziska. Prawdziwy specjalista! Polecam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję za namiary, ale raczej nie skorzystam :D Mąż z wykształcenia jest inżynierem HVAC, więc fachowca mam na miejscu ;) Projekt ogrzewania i wentylacji też jego autorstwa 8) , więc przynajmniej na tym oszczędzimy...

Pytałam o te 2 firmy, bo rynek weryfikuje różne produkty i w dłuższej perspektywie jednak warto wybrać sprawdzonego partnera, z dużą ilością punktów serwisowych - tym bardziej, że chcemy kupić (jak już wcześniej wspomniałam) kocioł kond. razem z solarami i płaszczem wodnym (a solary Viessmann ma najlepsze)- trochę to jednak kosztuje...

Duże znaczenie ma też tutaj poj. podgrzewacza (Viessmann ma 250l), podobny model roetje ma jednak trochę inne wymiary :-?

Myślałam, że może ktoś ma już doświadczenie w tej kombinacji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rowniez moge polecic Wam mojego dekarza (bacharza) - p. Krzysztof - b.solidny i slowny. Jest z okolicy (sochaczew).

kom 0-505-110-563

u mnie bedzie kryl na jesieni tego roku. robil dachy u kilku moich znajomych i byli b. zadowoleni.

 

 

Witam Wszystkich,

 

Trafiłam na forum przypdkiem, ale to prawdziwa skarbnica wiedzy, wię chętnie tu pozaglądam :)

Budujemy dom w Rozlazłowie, aktualnie mamy mury pod wieńce.

Dach będziemy mieć prefabrykowany, przyjeżdża 21 kwietnia. Dachówka cementowa, już kupiona wraz z dodatkami :)

NIestety dekarz, z którym się umówilisy, zmienił nr telefonu i niestety nmie mamy się jak z nim skontaktować (nie znamy adresu, bo był z polecenia...generalnie nie ma jak go wytropić...).

Czy możecie polecić kogoś, kto ewentualnie może mieć wolny termin w maju?

Ech...

Dach mamy kopertowy, bez udziwnień (dom parterowy), a jeden pan z Wawy zaśpiewał nam 12000 :/ To 2 razy więcej, niż mieliśmy umówione z tym poprzednim..

Poratujcie ;)

Z góry dziękuję...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rowniez moge polecic Wam mojego dekarza (bacharza) - p. Krzysztof - b.solidny i slowny. Jest z okolicy (sochaczew).

kom 0-505-110-563

u mnie bedzie kryl na jesieni tego roku. robil dachy u kilku moich znajomych i byli b. zadowoleni.

 

 

Witam Wszystkich,

 

Trafiłam na forum przypdkiem, ale to prawdziwa skarbnica wiedzy, wię chętnie tu pozaglądam :)

Budujemy dom w Rozlazłowie, aktualnie mamy mury pod wieńce.

Dach będziemy mieć prefabrykowany, przyjeżdża 21 kwietnia. Dachówka cementowa, już kupiona wraz z dodatkami :)

NIestety dekarz, z którym się umówilisy, zmienił nr telefonu i niestety nmie mamy się jak z nim skontaktować (nie znamy adresu, bo był z polecenia...generalnie nie ma jak go wytropić...).

Czy możecie polecić kogoś, kto ewentualnie może mieć wolny termin w maju?

Ech...

Dach mamy kopertowy, bez udziwnień (dom parterowy), a jeden pan z Wawy zaśpiewał nam 12000 :/ To 2 razy więcej, niż mieliśmy umówione z tym poprzednim..

Poratujcie ;)

Z góry dziękuję...

 

Alabaster widzę, ze dach kryje i będzie kryła nam ta sama osoba ;)

faktycznie robota ok ale doprosić się nie mozna, żeby przyszedł dokończyć

SaraLee w której części rozlazłowa się budujesz? może będziemy sąsiadami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jeszcze w sprawie odkurzaczy centralnych. pan z Sochaczewa, sprzedajacy odkurzacze Beam/Electrolux (http://www.odkurzamy.pl) pojawił się w niedzielę zgodnie z umową. zrobil wrazenie calkiem nawet pozytywne, nawet udalo sie wytargowac conieco, ale niestety nie poinformowal mnie o 1 waznym fakcie - odkurzacz ma wbudowane 1 gniazdo standardowo i mozna by je uzyc jako jedno z zaplanowanych gniazd, bez doliczania oplaty 'za punkt'. nieladnie. i nie powiedzial, ze mozna miec dluzszy wąż, co przeklada sie wymiernie na kase - dluzszy waz jest drozszy o 150-200 zl, a kolejny punkt, ktory pan zaproponowal juz blisko 300zl.

poszukam innej oferty, a jesli nie znajde nic lepszego to wroce do tej i jeszcze ponegocjujemy ;)

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jeszcze w sprawie odkurzaczy centralnych. pan z Sochaczewa, sprzedajacy odkurzacze Beam/Electrolux (http://www.odkurzamy.pl) pojawił się w niedzielę zgodnie z umową. zrobil wrazenie calkiem nawet pozytywne, nawet udalo sie wytargowac conieco, ale niestety nie poinformowal mnie o 1 waznym fakcie - odkurzacz ma wbudowane 1 gniazdo standardowo i mozna by je uzyc jako jedno z zaplanowanych gniazd, bez doliczania oplaty 'za punkt'. nieladnie. i nie powiedzial, ze mozna miec dluzszy wąż, co przeklada sie wymiernie na kase - dluzszy waz jest drozszy o 150-200 zl, a kolejny punkt, ktory pan zaproponowal juz blisko 300zl.

poszukam innej oferty, a jesli nie znajde nic lepszego to wroce do tej i jeszcze ponegocjujemy ;)

pozdr.

 

ha, z tym gniazdkiem w odkurzaczu ciekawe, sam nie wiedzialem, choc mam juz zrobiona instalacje :) poki co musze powiedziec ze jestem zadowolony z goscia ktorego mi polecono, firma z W-wy http://www.smartpartner.com.pl/index2.html

wyjsciowa cena za punkt to 250zl,nie naciągali specjalnie na duza ilosc gniazdek - 1 na parterze, 1 na poddaszu plus propozycja szufelek.

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...