Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa SOCHACZEW i okolice


Recommended Posts

Interesuje kogoś odkupienie ode mnie niedużej ilości materiałów na ściany z Leier-a? Została mi paleta i kilka sztuk pustaka 25 P+W, oraz prawie cała paleta 11 P+W. Pasują do pustaków Wienerbergera (nieco inny kształt P i W, ale powinny pasować do siebie - rozmiary są te same), jakby co ;)

 

Odbiór własnym transportem. Tanio policzę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam

Potrzebuje pustaków typu U-220 (250x188x220) Bardziej interesują mnie namiary na osoby lub składy oferujące ilości - min 10 palet.

Cena poniżej 2.70 brutto. Ogólnie potrzebuje ok 3000 szt

 

Spróbuj w na składzie w Kozłowie. Mają niezłą cenę Maxa (ostatnio mąż płacił 2,5 brutto) więc może i U220 kupisz taniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Potrzebuje pustaków typu U-220 (250x188x220) Bardziej interesują mnie namiary na osoby lub składy oferujące ilości - min 10 palet.

Cena poniżej 2.70 brutto. Ogólnie potrzebuje ok 3000 szt

 

Spróbuj w na składzie w Kozłowie. Mają niezłą cenę Maxa (ostatnio mąż płacił 2,5 brutto) więc może i U220 kupisz taniej.

 

Widze ze chyba maxa kupie taniej to może i zdecyduje sie na maxa. Masz moze jakis namiar tel do tego składu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

olyv: no to musisz sobie przekalkulować. Sprawdź, za ile zdobędziesz MAX-a, a za ile Poroton, potem policz sobie zużycie jednego i drugiego, a dowiesz się, co będzie korzystniejsze. Weź pod uwagę, że do MAX-a musisz zużyć dużo więcej zaprawy, bo masz spoiny pionowe, a przy pustakach typu P+W tych pionowych praktycznie nie ma (znaczy się są, ale tylko na łączeniach ścian, czy w narożnikach, lub gdy wystąpi konieczność dosztukowania kawałka pustaka do niewymiarowej dziury).

My budowaliśmy z systemu P+W i poszło jakieś 1400 szt pustaka na ściany zewnętrzne i nośne, do tego 2,5 palety cementu, 1 wywrota piachu (nawet nie cała - w sumie zeszły nam 2 wywroty na fundamenty i ściany) oraz ok. 11 butli wapna w płynie (Cemaplast).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Potrzebuje pustaków typu U-220 (250x188x220) Bardziej interesują mnie namiary na osoby lub składy oferujące ilości - min 10 palet.

Cena poniżej 2.70 brutto. Ogólnie potrzebuje ok 3000 szt

 

Spróbuj w na składzie w Kozłowie. Mają niezłą cenę Maxa (ostatnio mąż płacił 2,5 brutto) więc może i U220 kupisz taniej.

 

Widze ze chyba maxa kupie taniej to może i zdecyduje sie na maxa. Masz moze jakis namiar tel do tego składu

 

Skład na Kozłowie Biskipim nr tel. 046 863 14 11.

Z tego co wiem to i cement mają najtaniej w okolicy. Kupiliśmy też tam cegłę kominówkę i murarze powiedzieli, że dobra jakość, cena też całkiem niezła :)

 

Jak ktoś potrzebuje drzewa na więźbe i deski to mam namiar na kolesia, który ma bardzo dobrej jakości drzewo i taniej niż tu wszyscy w okolicy.

Jak coś to służe namiarem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo kupiłam maxa z Plecewic i okazało się, że jest cholernie nierówny i mocno pękał :evil: Przy wykonywaniu tynków wewnętrznych okazało się, że musi iść więcej tynku, żeby to wszystko wyrównać. Na wiosnę będzie znów problem z położeniem styropianu elewacyjnego.

Poza tym właśnie zaprawa - poszło jej o wiele więcej niż przy porothermie..

 

A miało być taniej... :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nad tym się zastanawiam. Max wychodzi odrobinkę taniej ale ponoć są z nim problemy przy budowie - głównie chodzi o to że jest nierówny. Chyba jednak będziemy polować na poroton.

 

A fundamenty to robiliście z gruchy czy betoniary? Ponoć z betoniary o połowę taniej wychodzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nam budowanie z systemu P+W polecił (pomimo i tak wiedzy, którą już zdobyliśmy wcześniej) nasz budowlaniec i to ostatecznie przeważyło. Wzięliśmy Leier-a z Sir-Budu po 6.03 za sztukę.

 

Co do fundamentów, to robiliśmy z gruchy ławy, a resztę z bloczka. Z gruchy o wiele szybciej się to robi, niż kręcić betoniarą, a jednocześnie masz zapewnione, że beton będzie jednorodny pod kątem wytrzymałościowym. Z betoniary tego nie zapewnisz, chyba, że wszystko robisz z wagą aptekarską ;)

Jak zawsze - kwestia priorytetów, posiadanych środków i umiejętności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hi właśnie u nas to z tymi "środkami" to jeszcze nie wiadomo jak będzie :p myślimy nad tym by w ziemi zalać z betoniary a w górę wymurować z bloczków. Fundament u nas będzie wysoki na 5-6 bloczków ponad ziemię więc musimy troszku kosztów zmniejszyć by zmieść się w "normalnej" kwocie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sylwia, weź pod uwagę (tak jak pisała @ninjacorps), że przy budowie z maxa pójdzie Ci poźniej więcej tynku (za co ekipa tynkująca nieomieszka Cię skasować), także wykonanie instalacji elektrycznej w takiej cegle wiąże się (..według mnie) z trudniejszym żłobieniem rowków pod przewody... W późniejszym etapie wkręcenie kołków do zawieszenie chociażby szafek kuchennych pewnie będzie kombinacją w stylu: Jakie zastosować kołki żeby szafka nie zleciała mi na głowę?

 

Może dlatego ja stawiałem z betonu komórkowego.... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elo przedświąteczne :)

 

Czy znacie może jakiegoś dobrego i niedrogiego Pana-Od-Prądziku, który podjął by się założenia skrzynki budowlanej?

Pytanko poboczne - czy zamiast skrzynki budowlanej mogę już podłączyć sobie w chacie skrzynkę w wersji ostatecznej, lub czy mogę tę skrzynkę budowlaną umieścić w domu?

 

Dzięki z góry za info i ew. namiary :)

 

Pozdro przedświąteczne!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...