Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa SOCHACZEW i okolice


Recommended Posts

Martinezio - właśnie obok waszego domku przejeżdżałam wczoraj - to ja czekam do sierpnia-września ze styro na ścianach a Wy już? :o :wink:

Ja to się jakoś cykam wilgoci i stwierdziła, że mimo ogrzewania go zimą to niech sobie przez lato jeszcze doschnie.

 

Zaczęłam najgorszy dla mnie etap - czyli glazura itd - strasznie nie lubię takich wyborów - "wolałabym, żeby w sklepach mi powiedzieli: mamy zieloną glazurę, niebieską, żółtą i beżową - którą sobie pani życzy?". Normalnie teraz zaczyna się droga przez mękę - no ale nikt tego za mnie nie zrobi.. :-?

Ja iwedziałąm, że tak będzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

ninjacorps: ano już - wilgoć trza będzie odparować przez okna - generalnie schnięcie tynków utwierdziło mnie w przekonaniu, że nie taka wilgoć straszna. Najważniejsze jest to, żeby nie schło za szybko, a u nas np. działówki wciągały tak wodę, że szok - aż się tynkarze dziwili i narzekali, że za szybko i muszą się spieszyć, żeby zdążyć zatrzeć to, co godzinę wcześniej narzucili :/

Za to nie ocieplamy poddasza - dopiero po wygrzaniu wylewek i po przeprowadzce w lato.

BTW: jakbyś dzisiaj tak "zboczyła" na Strażacką, to byś i kolor mogła stwierdzić ;) Dziś już tynki położone i podbitka zbliża się do końca - jutro spróbuję wrzucić parę fotek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a u mnie straszy ta stodoła ...

Łoj, i to przez całe pole :D Nawet z naszych okien połaciowych widać :>

Tylko u Was architektura stodoły jest złamana, a u nas? Mamy żółtą stodołę :D

Co do zazdrości, to nie ma czego - nieuchronnie zbliża się do nas etap, który Ciebie teraz załamuje, czyli płytki, kafelki i inne duperelki... :roll: :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Paprotni, przy trasie poznańskiej na Błonie jest kilka firm wynajmujących maszyny budowlane. Do jednej trzeba skręcić na Kampinos i na takim dość ostrym zakręcie skręcić w polną drogę na lewo - niestety, nie pamiętam jak się ta uliczka nazywała. Druga firma jest przy samej trasie, ale nie widziałem u nich skoczków - same kopary (i to wielkie) oraz wywroty do kamieniołomów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Paprotni, przy trasie poznańskiej na Błonie jest kilka firm wynajmujących maszyny budowlane. Do jednej trzeba skręcić na Kampinos i na takim dość ostrym zakręcie skręcić w polną drogę na lewo - niestety, nie pamiętam jak się ta uliczka nazywała. Druga firma jest przy samej trasie, ale nie widziałem u nich skoczków - same kopary (i to wielkie) oraz wywroty do kamieniołomów.

dzięki :) spróbujemy tam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nikt nie ma ani linijki umowy z hydraulikiem, wykonawcom dachu itd na wzor :( ?

 

[email protected] bede wdzieczna!

 

jesli chcecie, to moge polecic posrednika cegiel z Zielonej Gory, ktory wozi cegle z Dobrego. Za 1szt porothermu 30 p+w płacilismy brutto 4,80zł, za 25 - 5,85; a 11,5 - 5,70zł. W cene juz byl wliczony transport. nie wiem jak teraz, ale myy tak placilismy w marcu. wiecej na pw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My chyba niedługo będziemy się chcieli pozbyć naszego. Co prawda jego stan jest już na wykończeniu (przeżył ładnych parę budów, co nie Coobah? ;)), ale może jak się go podobija jakimiś gwoździkami, to jeszcze sobie na kilku postoi...

Tylko ciężki, skubaniec, więc trzeba go transportować na jakiejś lepsiejszej przyczepce...

 

Witam,

a kiedy dokładnie??? Nam będzie potrzebny kibelek od maja (w pierszym tygodniu maja wchodzi ekipa budująca)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My chyba niedługo będziemy się chcieli pozbyć naszego. Co prawda jego stan jest już na wykończeniu (przeżył ładnych parę budów, co nie Coobah? ;)), ale może jak się go podobija jakimiś gwoździkami, to jeszcze sobie na kilku postoi...

Tylko ciężki, skubaniec, więc trzeba go transportować na jakiejś lepsiejszej przyczepce...

 

Oj racja.. Budowa Marcina to przynajmniej czwarta z kolei przy której asystuje ten kibel :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nas za przyłącza łącznie skasowali na 4389,07 pln.

Cena zawiera:

- opłatę przyłączeniową w ZE (982,34),

- ceny projektów (600 za elektr, 610 za wodę),

- ceny uzgodnień w ZUDP (66,25),

- koszt wykonania przyłącza wodnego (1669,20 za 12mb przyłącza 63/40 z trójnikiem do podłączenia kolejnego inwestora, wodomierzem i studzienką z zasuwą),

- koszt materiałów do WLZ (kabel, folia ochronna, jakieś duperełki).

Wykonanie przyłącza elektrycznego do 200mb jest w cenie opłaty przyłączeniowej. Powyżej doliczają za każdy mb ileśtam - nie pamiętam ile.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Martinezio, dzięki za info.

 

Masz może namiary na osobą do wykonania projektów ( elek. i wody )?

 

Zadzwoniłem do wodociągów i powiedzieli że trzeba jeszcze wykonac jakąś studnię wodomierzową ( czy jest to niezbędne )? krzykneli za to 1200pln!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wykonanie projektu elektrycznego zwróć się do ZE - oni mogą to zrobić w ramach opłaty przyłączeniowej, lub polecą kogoś (najczęściej kogoś ze swoich pracowników). Różnica polega na tym, że jak robisz projekt w ramach opłaty przyłączeniowej, to ZE ma 2 lata na wykonanie przyłącza, a jak robisz sam, to dobulasz kasę, ale ZE wykona przyłącze w 90 dni od daty uzyskania prawomocnej decyzji pozwolenia na budowę tego przyłącza. Oczywiście te 2 lata to jest termin krańcowy i może być tak, że przyłącze wykonają szybciej. U mnie się ślimaczyli trochę, bo musieli trafo przerobić całe i pomimo samodzielnego wykonania projektu przyłącze oddali mi do użytku dopiero w marcu :evil: (projekt złożyłem w ZE w listopadzie, żeby nie było).

 

Odnośnie wody, to musisz popytać w zakładzie wodociągów - pewnie mają swojaków (zwykle wychodzi "taniej" o stresy i przeboje urzędnicze). Jakbyś nie znalazł, to pisz na PW - gdzieś mam projektanta z Sochaczewa w telefonie zapisanego.

 

Co do studzienki wodomierzowej, to u mnie nie robili takich obwarowań - projektant zaprojektował mi wodomierz w budynku i przeszło bez problemów. Będzie tylko kłopot z inkasentem, który będzie musiał wejść do domu, aby odczytać (ew. podawać telefonicznie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...