Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa SOCHACZEW i okolice


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Mi też zostało paneli na podbitkę (3 pełne paczki, czwarta tak chyba w połowie, do tego od groma profili bocznych i startowych, jakieś listwy narożne - pełen komplet). Sprobuję część zwrócić do sklepu, ale gdyby się nie udało, to oddam też za pół darmo :)

Panele PCV w kolorze RAL 8017 (ciemny brąz - taka czekoladka).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wieelką prośbę - czy mogę jutro obejrzeć Twoją elewację???

No i jak, podobała się elewacja? ;) Miło było poznać - trza będzie ugruntować nową świecką tradycję grillów jakichś wspólnych, hiehie :) Inni forumowicze też mile widziani - zrobim jaką rotację, żeby nie było wciąż u jednego :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po długiej mojej nieobecności na forum.

Nie pisałam ale często tu zaglądałam.

Podziwiam Wasze budowy idące w torpedowym tempie...

Ja buduję etapami , obecnie dopiero będą wznoszone ściany parteru i tu mam pytanie gdzie kupić belki stropowe ?

Poza tym muszę znaleźć solidnego fachowca od schodów, może macie kogoś godnego polecenia?

Za wszelkie podpowiedzi z góry serdecznie dziekuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wieelką prośbę - czy mogę jutro obejrzeć Twoją elewację???

No i jak, podobała się elewacja? ;) Miło było poznać - trza będzie ugruntować nową świecką tradycję grillów jakichś wspólnych, hiehie :) Inni forumowicze też mile widziani - zrobim jaką rotację, żeby nie było wciąż u jednego :lol:

 

Podobała, o czym świadczy przyklepanie roboty z panem Jackiem :wink:

Ile masz metrów tej podbitki do odsprzedania? I jakiej firmy - może odkupię.

Grille wspólne jak najbardziej :D - tylko na razie u mnie odpada, bo wszędzie zielsko po pas :oops: ..

 

malaga - niestety Twoja podbitka dla mnie za krótka :(

A groszek nie wiem po ile teraz mają ale zadzwonię (ja teraz nie używam, bo... nie mamy podłączenia wody jeszcze :lol: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobała, o czym świadczy przyklepanie roboty z panem Jackiem :wink:

No i gitara :) Najważniejsze, żeby wszystkie strony były zadowolone :lol:

 

Ile masz metrów tej podbitki do odsprzedania? I jakiej firmy - może odkupię.

Emmm... Szczerze pisząc, to nie wiem dokładnie - to są tak ok. 3,5 paczki. W paczce jest chyba 10 paneli o długości 2,5 lub 3m. Jak dzisiaj pojadę na budowę, to sprawdzę. Z tym, że najpierw będę chciał to oddać do sklepu - jak nie przyjmą, to wtedy odsprzedam ;) Muszę w końcu wziąć od nich fakturę :roll:

Co do firmy, to nie pamiętam :oops: Jakaś polska, ale z tych ponoć lepszych.

 

Grille wspólne jak najbardziej :D - tylko na razie u mnie odpada, bo wszędzie zielsko po pas :oops: ..

Spoko, u nas też i to nawet wyżej... W dodatku zalewy i bez lakierko-filców nie podchodź ;) Śpiew (nie)dalekiej przyszłości i sensownej organizacji, żeby różni ludkowie mogli skorzystać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile masz metrów tej podbitki do odsprzedania? I jakiej firmy - może odkupię.

Emmm... Szczerze pisząc, to nie wiem dokładnie - to są tak ok. 3,5 paczki. W paczce jest chyba 10 paneli o długości 2,5 lub 3m. Jak dzisiaj pojadę na budowę, to sprawdzę. Z tym, że najpierw będę chciał to oddać do sklepu - jak nie przyjmą, to wtedy odsprzedam ;) Muszę w końcu wziąć od nich fakturę :roll:

Co do firmy, to nie pamiętam :oops: Jakaś polska, ale z tych ponoć lepszych.

Oczywiście mój mężulek źle pamięta - podbitka jest belgijska :) z pcv. Podobno polskiej się nie opłaca - przynajmniej nam Pan w składzie z pokryciami i podbitkami nam odradzał...

cieszę się, że Ci się podobała nasza elewacja :) mam nadzieję, że będziesz zadowolona z Jacka tak jak my jesteśmy :) on jest autorem naszego domku :) wczoraj mogłaś trochę pooglądać efekty :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam w projekcie strop monolityczny ale budowlaniec i mój mąż są za zmianą na terivę- ponoć tańszy i lepszy :roll: , ja z kolei mam obawy, że będzie gorszy.

Jak Wy oceniacie ten wybór i na co zwrócić szczególną uwagę przy układaniu tego stropu aby potem nie miec żadnych problemów - pytanie kieruję do

osób, które wybrały terivę. Za sugestie będę ogromnie wdzięczna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób tak, jak jest w projekcie - po to on jest. Strop należy wyliczyć i nie wolno samemu zmieniać technologii.

Poza tym IMO strop monolityczny jest lepszy od terivy - podobno niektórym pękały tynki od spodu stropu.

 

Przy wykonywaniu stropu wezwij kierbuda, żeby obejrzał zbrojenie zanim wyleją na niego beton. Zwróć też uwagę, czy budowlańcy używają wibratora do zagęszczenia betonu - bez tego strop będzie słaby. No i beton na strop minimum B20.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czlowiek sie na forum dowiaduje, ze jego KB ma uprawnienia na swiadectwa, szok :), jutro pania kierownik pomecze bo troche oswiadczen do odbioru musi popisac

 

nie mam sily przepisac listy dokumentow do odbioru, ale sporo tego jest niestety. w sochaczewie w nadzorze daja taka liste od razu

 

napewno trzeba miec zainstalowane wszystkie gniazdka elektryczne, bo te sa sprawdzane pod katem zabezpieczen przeciwporazeniowych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Martinezio]Zrób tak, jak jest w projekcie - po to on jest. Strop należy wyliczyć i nie wolno samemu zmieniać technologii.

Poza tym IMO strop monolityczny jest lepszy od terivy - podobno niektórym pękały tynki od spodu stropu.

 

Przy wykonywaniu stropu wezwij kierbuda, żeby obejrzał zbrojenie zanim wyleją na niego beton. Zwróć też uwagę, czy budowlańcy używają wibratora do zagęszczenia betonu - bez tego strop będzie słaby. No i beton na strop minimum B20.

Dzięki za podpowiedź.

:) Udało mi się - choć z dużym trudem- namówić męża aby jednak robić taki strop jak w projekcie. No, ale muszę teraz szukać jak najtanszej oferty cenowej stali 34 GS, żeby nie wyszło, że puszczam nas z torbami :roll: W projekcie mamy beton B20. Stali potrzeba ok. 3,5 tony. Dziękuję za cenne uwagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie i liczę na Waszą pomoc.

 

Gdzie szukać w dobrej cenie stali na zbrojenie stropu monolitycznego? Muszę kupic też deski pod strop. Gdzie Wy kupowaliście? Może jakieś nry telefonów, adresy...

Jestem z Warszawy, buduję w pięknej okolicy Woli Pasikonskiej. Moja budowa niestety jest rozciagnieta w czasie, dlatego też nie miałam bardzo o czym pisać na forum... Z podziwem i - nie ukrywam - z zazdrością (tą pozytywną oczywiście) śledziłam Wasze budowy, które osiągały torpedowe wrecz tempo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... Wola Pasikońska, powiadasz? Dla Ciebie najlepszą lokalizacją składów jest chyba skład Kowalczyka w Kampinosie. Mają przyzwoite ceny i jakość usług - wszystko dowożą na miejsce i płacisz przy odbiorze (można też w biurze). Aby dojechać do składu to musisz w Kampinosie z drogi lesznowskiej skręcić w stronę Teresina lub Paprotni (nie pamiętam, na co tam jest znak) i tam po jakichś 200m będzie po prawo skład Kowalczyka. Polecam też rozmowę z kierownikiem o ew. upustach ;) Zwłaszcza, gdy będzie to Wasz główny skład, to człowiek jest baaardzo elastyczny :)

Być może w ok. Sochaczewa byś znalazła jeszcze coś ciekawego, ale ja tamtych rejonów nie znam :oops:

 

Pozdro i powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...