Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa SOCHACZEW i okolice


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Hmm... Wola Pasikońska, powiadasz? Dla Ciebie najlepszą lokalizacją składów jest chyba skład Kowalczyka w Kampinosie. Mają przyzwoite ceny i jakość usług - wszystko dowożą na miejsce i płacisz przy odbiorze (można też w biurze). Aby dojechać do składu to musisz w Kampinosie z drogi lesznowskiej skręcić w stronę Teresina lub Paprotni (nie pamiętam, na co tam jest znak) i tam po jakichś 200m będzie po prawo skład Kowalczyka. Polecam też rozmowę z kierownikiem o ew. upustach ;) Zwłaszcza, gdy będzie to Wasz główny skład, to człowiek jest baaardzo elastyczny :)

Być może w ok. Sochaczewa byś znalazła jeszcze coś ciekawego, ale ja tamtych rejonów nie znam :oops:

 

Pozdro i powodzenia :)

 

:) dzięki za cenną podpowiedź. Na pewno zajrzę do składu w Kampinosie, bo szukam dziś usilnie informacji o cenach desek i stali, żeby mieć jasność co do kosztów stropu lanego. Wczoraj musiałam użyć nie lada argumentów aby męża przekonać do tego stropu i muszę zrobić wszystko aby nie wyszedł o wiele drożej niz Teriva. Na pewno bedzie drozszy ale oby różnica nie wyszła kolosalna :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jas też polecam skład w Kampinosie - baaaaaardzo dobra obsługa, ceny do nagocjacji, szybkie terminy.

Jak mi zabrakło paru cegieł to dowozili za 2 godziny :lol: a nawet łaty od innej firmy mi przywieźli bo nie miałam jak ich zabrać :lol:

 

zaopatrywałam się u nich też w wełnę, styro, blachę itp. Wszystko idealnie!

 

Hahahaah - chyba wyślę linka do forum Panu Sylwkowi - będę chciała jeszcze cenę na styro elewacyjny ustalić :lol: :lol: :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

ja sobie tez chwale zakupy elektryczne w Bargo w Kozuszkach, ceny lepsze niz gdziekolwiek indziej nawet na gniazdkach i zawsze sie z panem z obslugi posmiejemy

 

Ja akurat nie podzielam entuzjazmu odnośnie hurtowni Bargo.

Moja jedyna wizyta skończyła się na tym, że po oczekiwaniu 15 minut (aż Pan Sprzedawca znajdzie "coś" w komputerze) zabrałem cennik osprzętu Berker, odwróciłem się na pięcie i trzasnąłem drzwiami..

Olewczy stosunek do klienta jakoś mi nie podchodzi...

 

A wspomniany osprzęt Berkera zamówiłem przez internet o jakieś 20% taniej niż widniało na cenniku z Bargo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno zajrzę do składu w Kampinosie, bo szukam dziś usilnie informacji o cenach desek i stali, żeby mieć jasność co do kosztów stropu lanego. Wczoraj musiałam użyć nie lada argumentów aby męża przekonać do tego stropu i muszę zrobić wszystko aby nie wyszedł o wiele drożej niz Teriva. Na pewno bedzie drozszy ale oby różnica nie wyszła kolosalna :o

Poszukaj w wypożyczalniach stempli automatycznych (takich metalowych) - potrzeba ich dużo mniej niż drewnianych. Po około 30 dniach można rozszalować wstępnie strop, więc warto połączyć: dać drewniane które zostaną na dłużej, a poza tym dać te wypożyczone. Stemple automatyczne znacznie przyspieszają i ułatwiają prace, cena wynajmu nie powinna być wygórowana, więc raczej się opłaca. Może też uda ci się zamiast kupowania desek pożyczyć szalunki gotowe - też wbrew pozorom może wyjść taniej. Pamiętaj że musisz jeszcze kupić kantówkę (zwykle 10x10), pożyczając stemple automatyczne pożyczysz też doki (dźwigary) które zastępują kantówkę. Pogadaj z kierbudem i policz wszystko spokojnie.

A jak masz jeszcze czas to popatrz tu (zaoszczędzisz na tynkowaniu sufitu):

http://stropy.webpark.pl/filigran.htm

http://www.muratorplus.pl/technika/konstrukcje/stropy-filigran_57063.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniam koncepcję stropu teriva, proponowanego przez budowlańca na monolityczny, który jest w projekcie i tu mam pytanie:

Gdyby mój budowlaniec chciał podnieść cenę za robociznę ( a dał mi to do zrozumienia dziś ) stropu monolitycznego, to jak mam to rozegrać? Ile mogę mu dopłacić? Jak wycenić różnicę robocizny przy stropie teriva i wylewanym? Uzgodnioną mamy płatność za cały etap- bez wyszczególnionych robót. Wiem, że monolityczny jest bardziej pracochłonny ale ile mogę mu dopłacić bez pzepłacania?

Za wszelke sugestie bedę wdzięczna, bo jestem zielona w tym temacie.... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

montowaliscie moze juz moskitiery? potrzebuje jakis lokalnych namiarow bo nas te male skrzydalte pozra :)

No ja też myślę nad jakimś rozwiązaniem tego problemu - w domu upał nie do wytrzymania (wygrzewanie wylewek), a okna muszą być pozamykane, bo pełno skrzydlatego pospulstwa się pcha do środka... Może jakaś lampa UV na owady? Moskitiery też dobre, byle takie mało widoczne - widziałem kiedyś rozwiązania na rzep wklejany w ramę okna (w te zagłębienie k. uszczelki). Może takie coś? Tylko gdzie to dorwać... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniam koncepcję stropu teriva, proponowanego przez budowlańca na monolityczny, który jest w projekcie i tu mam pytanie:

Gdyby mój budowlaniec chciał podnieść cenę za robociznę ( a dał mi to do zrozumienia dziś ) stropu monolitycznego, to jak mam to rozegrać? Ile mogę mu dopłacić? Jak wycenić różnicę robocizny przy stropie teriva i wylewanym? Uzgodnioną mamy płatność za cały etap- bez wyszczególnionych robót. Wiem, że monolityczny jest bardziej pracochłonny ale ile mogę mu dopłacić bez pzepłacania?

Za wszelke sugestie bedę wdzięczna, bo jestem zielona w tym temacie.... :roll:

:o Przecież przy monolicie jest mniej roboty - wystarczy zbrojenie dobrze zrobić i szalunek porządny - resztę robi pompa i grucha - nie widzę podstaw do podnoszenia ceny. Odpadnie im noszenie i układanie garów na rzecz szalowania i zbrojenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Martinezio napisał:

 

:o Przecież przy monolicie jest mniej roboty - wystarczy zbrojenie dobrze zrobić i szalunek porządny - resztę robi pompa i grucha - nie widzę podstaw do podnoszenia ceny. Odpadnie im noszenie i układanie garów na rzecz szalowania i zbrojenia.

 

 

 

:o a wczoraj Pan w rozmowie telefonicznej dał mi znać że będzie musiał podnieść cenę ponieważ właśnie ten strop wymaga dużo więcej pracy... :roll:

Muszę więc zebrać argumenty, że nie ma powodu by cokolwiek dopłacać.

Dzięki Martinezio!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Martinezio napisał:

 

:o Przecież przy monolicie jest mniej roboty - wystarczy zbrojenie dobrze zrobić i szalunek porządny - resztę robi pompa i grucha - nie widzę podstaw do podnoszenia ceny. Odpadnie im noszenie i układanie garów na rzecz szalowania i zbrojenia.

 

 

 

:o a wczoraj Pan w rozmowie telefonicznej dał mi znać że będzie musiał podnieść cenę ponieważ właśnie ten strop wymaga dużo więcej pracy... :roll:

Muszę więc zebrać argumenty, że nie ma powodu by cokolwiek dopłacać.

Dzięki Martinezio!

Ja natomiast uważam, że z takimi argumentami możesz polec

To, że strop monolityczny wymaga więcej pracy to prawda, niestety wymaga on szalowania, a teriwa nie i samo wiązanie zbrojenia tez trochę czasu wymaga

Zgadza się terivę trzeba wnieść, ale i tak jest szybciej

Różnica nie jest aż tak znaczna żeby zaraz zażądać ogromnych pieniędzy.

 

No i wiesz, dlaczego wykonawca obstawał przy teriwie – po prostu jest wygodniejsza w wykonaniu

A tak w ogóle to skąd masz tego wykonawcę

 

 

Czy mi się wydaje czy w projekcie masz monolityczny, jeśli tak to chyba godziłaś budowę wg projektu, więc dlaczego by zmieniać cenę, chyba że ustalenia były inne

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykonawca jest w sumie w porządku- przynajmniej bezkolizyjnie i świetnie układała nam sie współpraca przy fundamencie i teraz w sumie nie mam zastrzeżeń.

Budujemy etapami. Kazdy etap ustalany jest osobno. W zeszłym roku byl fundament, w tym ma powstać parter ze stropem... Mój mąż chce ciąć koszty - tam, gdzie to możliwe i na sugestie Budowlańca odnośnie zmiany stropu monolitycznego ( który mam w projekcie) na terivę- bo ponoć tańsza, lepsza, itp. zgodził się na ten strop. Ja zaś od początku byłam sceptyczna i w końcu udało mi się - acz z trudem - przekonać mojego męża na zmianę decyzji. Zaznaczam, że dopiero ruszą prace budowlane, jesteśmy na etapie gromadzenia materiałów. Strop monolityczny jest droższy od terivy - tak mi się wydaje po rozeznaniu materiałow (mnóstwo stali zbrojeniowej, deski, więcej betonu... ) ale - uważam, że będzie lepszy- zwykle intuicja w życiu mnie nie zawiodła- nie neguje dopłacenia za robociznę- jeśli faktycznie jest on bardziej pracochłonny- kwestia tylko ile??? Jak ocenić trud włożony w strop teriva a monolityczny? Chcę mieć argumenty, żeby nie dopłacać za dużo, jeśli już...

Mąż jeszcze nic nie wie o planach dopłaty... :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orientacyjna różnica w kosztach między stropem teriva a monolitycznym wychodzi mi- po przeliczeniu materiałów ok. 1500zł, nie licząc betonu potrzebnego do zalania obu stropów i robocizny... Myślę, że 1000- 1500zł - to wszystko, co mogę dopłacić do robocizny? Jak uważacie?

Mam nadzieję, że Wykonawca też rozsadnie podejdzie do tematu i kwota dopłaty nie zwali mojego męża z nóg... ani mnie... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeliczałaś koszty wykonania obydwu stropów bez uwzględniania kosztów betonu?

hmmm...

to bardzo zły pomysł

przy stropie gęstożebrowym zuzyjesz na 1m2 ok 0,05m3 betonu

natopiast przy stropie monolitycznym gr. 12cm na 1m2 ok 0,12m3

 

teriva przestaje się opłacać, gdy w stropie jest dużo podciągów i żeber ukrytych

 

popieram poprzednika, ze wykonanie stropu teriva wymaga mniejszego wkładu

poprzednia wypowiedź wszystko chyba wyjaśniła

 

ja mam w domu terivę i nic mi nie pęka

strop jest ok

nie przenosi drgań akustycznych tak jak płyta

jego wadą (jeśli to wada) to wysokość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chciałam jeszcze zdementować plotki na temat polskich podbitek

nasza boryszewska jest badzo dobra

polecało mi ją już kilka osób

 

u znajomych, którzy mają ją u siebie wszystko jest ok

zdecydowaliśmy się na nią również dlatego, ze mąż sam zabrał się za jej wykonanie

panele łączone są po 3 więc robota idzie szybciej

zajeło mu to z kumplem 3 dni

polecam wszystkim samodzielny montaż, którzy chcą trochę zaoszczędzić

wkleiłabym zdjecie ale jeszcze nie doczytałam jak ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wkleiłabym zdjecie ale jeszcze nie doczytałam jak ;)

 

Piszesz coś takiego: [ img ]http://adres.serwera.www/gdzie/wkleiłaś/fotę.jpg[ /img ] i obrazek pokaże sie na forum ;) Zwróć tylko uwagę na fakt, że serwer, na którym umieścisz fotę musi być publiczny (czyli fota musi być widziana po tym, jak się wylogujesz z tego serwera), a adres musi wskazywać na plik graficzny (i musi zawierać odnośnik bezpośredni do pliku jpg, gif, bmp, tif lub png). Ponadto znaczniki [ img ] musisz napisać bez spacji w środku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...