Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa SOCHACZEW i okolice


Recommended Posts

Witam, potrzebuję info gdzie i można zakupic piec na eko groszek w przystępnej cenie.

kupowaliśmy piec na trasie pomiędzy Sochaczewem a Żyrardowem

można wybrać w dość bogatej ofercie

cena przystępna

hydraulika od niego nie polecam

ale piec jest oki można palić zarówno groszkiem jak i miałem (coś się tam obraca) i kosztował 5 tys

 

działa w domu w starej instalacji stalowej

 

Możesz podać nazwę piece oraz kontakt do sklepu. Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Martinezio, ja zamówilem sobie 3 tony ekogrochu ze składu u p. Rudnickiego.

To ten skład, o którym pisałeś, z ok. Elżbietowa? Kurna, jechałem tamtędy wczoraj i jakoś nie widziałem go, a chciałem wdepnąć :-?

Muszę sobie zapisać na kartce Twój opis, może uda się trafić w końcu :lol:

 

Też nie polecam Szatkowskiego ze względu na ceny - kosmos.

Ja brałem kocioł HEF-a 18kW od Tradeco z Sochaczewa. Montowała firma Vis-Sol (firma zaprzyjaźniona z Tradeco jako wykonawca). Zrobili mi całą kotłownię i jestem z niej bardzo zadowolony - wszystko działa, jak natura przykazała :lol:

Zamontowali mi nowinkę - kocioł na paliwo stałe w układzie zamkniętym - na razie się sprawdza :) Jak kogoś interesi wykonanie, to zapraszam do oględzin ;) Jeśli chodzi o koszta, to za całość kotłowni z montażem wyszło w ok. 20 tys. Nie wiem, czy to sporo (pewnie tak), ale sam kocioł, to prawie połowa tej kwoty ;) Do tego zasobnik cwu na 300l...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mogę polecić - Antek Poparda- są to górale, u mnie robili - bardzo ładnie i szybko - 750m2 w tydzień średnio 100m2 dziennie, materiał mają swoj, tel 0694972569

są mobilni, u mnie w Koczargach Starych robili, generalnie najwięcej działają po tej stronie warszawy, ale teraz mają robotę pod Modlinem, na jesieni mówili że wypadła im robota bo ludzie na gips sie zdecydowali, sprzątają po sobie, polecam z czystym sumeiniem, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :D

zaczynam zbierac myslli przed zozpoczęciem budowy:

poszukuje inspektora budowlanego,geodete i dobrego notariusza,a także dobrego murarza i cieśle;) z okolic Sochaczewa.

Prosze o pomoc.

czy lepiej budowac dom z cegły czy z Ytonga?

Polecam: Geodeta - Marek Zatorski 509 044 102

niestety swojego kierbuda nie mogę polecić, ale nasz kolega, który budował przed nami polecał nam panią - Zofia Wachowska 691 863 271

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosze o pomoc. Jestem na etapie układania stopu teriva. Wyczytałem ze gdy rozpiętość stropu jest większa niż 4 mb.to należy samodzielnie wykonać jakies żebro. Żebro powinno znajdować się w środkowej części stropu.

Czy konieczne jet to żebro i co ono daje???

Chodzi zapewne o żebro rozdzielcze, zapobiega klawiszowaniu stropu :-)). Praktycznie chodzi o to żeby w środku zostawić pustą przestrzeń pomiędzy pustakami terivy i tam włożyć pręty zbrojeniowe, czyli wykonać coś jakby belkę poprzecznie do belek terivy. Tak żeby to wszystko lepiej związać i strop był sztywniejszy. Tak samo musisz zrobić pod każdą ścianą działową jeśli będzie murowana i ustawiona jest równolegle do belek terivy. Mam nadzieję że to chociaż trochę jest zrozumiałe ;-) No to tyle, ale przecież to powinno być w projekcie narysowane - nie jest? A kier.bud. jest? :-)

 

tu fajnie pokazane: http://www.pebek.pl/beton15.php

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, potrzebuję info gdzie i można zakupic piec na eko groszek w przystępnej cenie.

kupowaliśmy piec na trasie pomiędzy Sochaczewem a Żyrardowem

można wybrać w dość bogatej ofercie

cena przystępna

hydraulika od niego nie polecam

ale piec jest oki można palić zarówno groszkiem jak i miałem (coś się tam obraca) i kosztował 5 tys

 

działa w domu w starej instalacji stalowej

 

Możesz podać nazwę piece oraz kontakt do sklepu. Dzięki.

 

nazwy nie podam bo nie pamiętam

moc to 11 KW

a kupiony pomiędzy Bielicami a bolimowem po prawej stronie w takim domu jednorodzinnym

piece są wystawione na drogę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

udalo nam sie dzis odebrac juz z nadzoru pozwolenie na uzytkowania czyli budowa zakonczona i mamy normalny domek:)

 

w ogole fajny ten sochaczewski nadzor, bardzo sympatycznie sie wszystko zalatwialo, mielismy przeciez tez kontrole kotlowni przez jednego forumowicza hydraulika, ale tez sie okazalo, ze niczym nie uchybilismy przy zastosowanym rozwiazaniu, ktore ten forumowicz negowal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eurydyka: no to gratulacje i oby Wam się darzyło w nowych kątach :)

My już też będziemy powoli udawać się w niskie progi starostwa i nadzoru z pokłonami o odebranie budowy :) Dziś odbieramy od kierbuda zamknięty dzienniczek. Wszelkie protokoły odbioru już mamy, certyfikat energetyczny jest, inwentarka jest...

Ile czasu trwała procedura odbioru? Jakieś koszta dodatkowe są? Jakich papierów wymagali w nadzorze, a jakich w starostwie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...