Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa SOCHACZEW i okolice


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Przyznam się szczerze że ja nie :? w sumie to się jeszcze nie orientowałem, rozmyślałem o przydomowej oczyszczalni, tylko nie wiem czy gmina mi wyda zezwolenie :/ bo mają prowadzić kanalizację i na pewno im na rękę taka oczyszczalnia nie będzie :(

 

A jak myslisz, kiedy ta kanalizacja będzie? Moi sąsiedzi zaczęli budowę w ubiegłym roku i dostali bez problemów pozwolenie na oczyszczalnię. Oczywiście chodzi o Kuznocin :)

 

Zresztą w MPZP jest właśnie wymieniona oczyszczalnia lub szambo.

 

pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magda naprawdę się nie orientuje :-? Wiem że jest to w planach ale co i jak ??? to naprawdę nie wiem :( Jak coś się dowiem to dam ci znać ;)

 

 

ja nie mialem problemow z pozwoleniem, od poczatku kazalem wpisac oczyszczalnie i tak zostalo. nawiasem ,to jutro rano mi ja juz zamontuja :)

a pytam, bo oczyszczalnie tez trzeba oczyszczac z osadu.

 

Czy mógłbyś mi powiedzieć coś więcej na ten temat ?

Gdzie kupiłeś ile kosztowało itp.

Przeczytałem mnóstwo artykułów ale jeszcze nie miałem przyjemności z kim porozmawiać kto już to ma :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczyszczalnie kupilem w firmie EkoDren z Falent k/Janek. Kosztowala w calosci z montazem i vatem 7% 9400 zl. Osad trzeba wybierac co 2 lata wiec przy sredniej cenie 100zl/wybranie i czestotliwosci co 1 miesiac - po 9 latach mi sie zwraca inwestycja w porownaniu do tradycyjnego szamba. Niestety kanalizacji miejskiej nie mamy wiec wybor byl prosty. W porownaniu do innych 'tanich' oczyszczalni koszty juz nie sa takei rozowe, ale za to moja oczyszczalnia zajmuje 4 m2 zbiornika + 6 m2 drenaż = 10 m2 w calosci. "Tanie" oczyszczalnie o takiej mocy oprzerobowej jak nasza zajmuja ponad 40 m2! Fakt - kosztuja w okolicach 5 tys, ale to juz kwestia tego czy stac cie na zmarnowanie takiej powierzchni dzialki i czy masz tyle miejsca. Bo musisz pamietac jeszcze, ze trzeba zachowac minimalna odleglosc od ujecia wody (30m) w kazdym przypadku - takie sa przepisy "wodne".

Tak naprawde to niewiele moge powiedziec o tej oczyszczalni, bo mimo, ze ją juz mam, to jeszcze jej nie uzywam, bo tam nie mieszkamy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam się szczerze że ja nie :? w sumie to się jeszcze nie orientowałem, rozmyślałem o przydomowej oczyszczalni, tylko nie wiem czy gmina mi wyda zezwolenie :/ bo mają prowadzić kanalizację i na pewno im na rękę taka oczyszczalnia nie będzie :(

 

Jeśli nie ma jeszcze kanalizacji to nie mogą zabronić Ci budowy oczyszczalni. Poza tym nie potrzebujesz pozwolenia na budowę oczyszczalni. Wszystko robisz na zgłoszenie.

 

Dużo fajnych informacji znajdziesz tutaj: http://nevexpol.pl/php/index.php?s=201.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam krajanów :)

 

moja budowlana przygoda trwa już rok (budowa w Teresinie, mam w tej chwili stan surowy), ale dopiero teraz zauważyłem lokalną grupę wsparcia :)

 

Budujemy z żoną nasz dom jako połówkę bliźniaka (2. część buduje brat, więc wszystko zostaje w rodzinie ;-)). Bazujemy na projekcie z pracowni p. Berezowskiego (aczkolwiek ze znaczącymi zmianami)

http://www.domek.net.pl/mur_poddasze.php?id=15

 

Jak do tej pory na swoich ekipach się nie zawiodłem, więc jakby co tow ramch możliwości służe pomocą i poradą.

 

Mam nadzieję, że będzie nas tu coraz więcej!

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i ja :D

 

Na forum jestem już troszkę czasu...

Ale dopiero teraz znalazłem ten wątek z sąsiadami ;)

Nasz domek powstaje praktycznie od początku roku, na chwilę obecną jesteśmy na etapie instalacji elektr. wod-co

Domek który z Żonką stawiamy to projekt "Słoneczko" z pracowni Dom Na Horyzoncie http://www.domnahoryzoncie.pl

Wprowadziliśmy parę zmian które nam mają ułatwić życie :D

 

pozdrawiam i wracam do pracy :)

Kuba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :) kamionkal, Coobah ;)

 

Słuchajcie mam dylemat :(

Powiedzcie mi z czego budujecie (zbudowaliście) swoje domy ?

No i przede wszystkim powiedzcie dlaczego ? i nie chodzi mi tu o cenę.

 

Ja jestem przy wyborze MAX ale ostatnio jestem namawiany abym tego nie robił :-?

 

Co do oczyszczalni maciunio2 to chyba pozostanę przy standardowym projekcie szamba czyli wybieralnym, dlatego że jak mają robić kanalizację to chyba na tym nie stracę jak się podłączę jak już ona powstanie :) a ekologiczna całkiem sporo kosztuje a i jest trochę gmatwania :/ jak postawię zwykłą a potem się podłączę to starą po prostu usunę albo zrobię schron :D oczywiście wcześniej usuwając zawartość :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :) kamionkal, Coobah ;)

 

Słuchajcie mam dylemat :(

Powiedzcie mi z czego budujecie (zbudowaliście) swoje domy ?

No i przede wszystkim powiedzcie dlaczego ? i nie chodzi mi tu o cenę.

 

Ja jestem przy wyborze MAX ale ostatnio jestem namawiany abym tego nie robił :-?

 

"Słoneczko" postawiliśmy z BK 24cm klasy 600.

Poza ceną materiału na plus poszła także szybkość budowania z takich dużych klocków, łatwość obróbki, ładny biały kolor :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My zdecydowaliśmy się na Porotherm 25 P+W (działówki z 11,5 P+W) Wienerbergera. Po pierwsze był on dwa razy tańszy niż Max, czy U-220 z Plecewic ( kupowaliśmy materiały w kwietniu :evil: ). Po drugie - szybko się z niego buduje ( na 1 m2 wychodzi go dwa razy mniej niż Maxa lub U-220). No i mniej zaprawy (brak spoin pionowych). Tak nawiasem mowiąc Porotherm Wienerbergera dużo lepiej wygląda i jest chyba mocniejszy. Przy rozładunku rozsypałą nam się 1 paleta Porothermu 11,5 - żaden bloczek nie rozpadł się. Kierowca powiedział że jak rozsypała mu się paleta Maxa to została kupa gruzu. Wiem że nie oznacza to że Max jest do kitu, a Porotherm jest super, ale nie żałuję naszego wybotu (dom już stoi, co prawda bez dachu - właśnie robią więźbę :) )

 

Polecam ten materiał.

 

pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zatem co domek i właściciel to opinia, nie wiem czy Ci pomożemy :)

 

U mnie jest właśnie Max, kupowany II-III 2006.

 

Tak był zrobiony projekt, tak mi doradził murarz. Poza tym być może to dzieło markeitngowców i tradycji - ale ceramika ma opinie zdrowego i trwałego materiału. No i chyba prawie wszyscy moi znajomi mają dom z ceramiki, są zadowoleni i nie widziałem powodu, żeby eksperymentować na własnym organiźmie ;-)

 

Jak i moi zacni przedmówcy ja również jestem zadowolony z wyboru :)

 

Nawiasem mówiąc murarz przeholował z zapotrzebowaniem na materiał i zostało mi dużo cegieł (20 palet Max PLecewice i 7 palet U-220 Wienerbergera), więc jeśli chcesz o tym pogadać to daj znać na priv :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za wasze opinie :) ale prawdę mówiąc mam cholerny dylemat :/

 

kamionkal jak się zdecyduje na MAX to na pewno się odezwę :) ale jak będziesz miał kupca to nie czekaj bo sam nie wiem kiedy dokładniej zaczną skup materiałów :(

Porównanie tego rozpadającego się pustaka jest bardzo istotne ale po innych budowach jakich widziałem (nowych, starych) to prawdę mówiąc jest naprawdę dużo osób które budują z MAX ?

A tak w sumie to różnica między MAX a POROTHERM to jakieś 2-3 tyś (materiał pustaków) Porotherm jest nowszą technologią w porównaniu max-a ale czy lepszy ...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc wszystkim, my budujemy w gminie Teresin, zaczelismy 10/10 czyli 4 dni temu w srode

 

dziennik mamy tutaj zalozony

http://forum.muratordom.pl/post2089053.htm#2089053

 

projekt parterowy Jaskolka z Muratora

http://projekty.muratordom.pl/projekt?IdProjektu=379&IdKolekcji=

 

 

pierwsze problemy zaczely sie od naglej podwyzki cen betonu w Grodzisku, wiec musialam szybko znalezc inne zrodlo i bierzemy beton od Winnickiego w Sochaczewie

 

w tym roku zrobimy jeszcze chudziaka (jesli pogoda pozwoli) i na tym zatrzymamy do wiosny

 

chcemy budowac mury z betonu komorkowego 24, kazdego dnia odkrywam nowe terminy budowlane (ciekawe doswiadczenie jak sie cos ktos pyta a ja nie rozumiem co do mnie mowi:) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

trochę się wtrącam (gdyż buduję na Wygledach gm Leszno) ale dlatego muszę sprzedać przepiękną działkę 10 km. od Sochaczewa - wieś Orłów gmina Nowa Sucha. Nieopodal takie wsie jak Jeżówka czy Kornelin. Działka ma 3300 m2 budowlano-rolna . Na działce dom z cegły 50m2 (2 pok. + łazienka). Jako całoroczny do remontu. Jest prąd, woda miejska, szambo. Chętnie prześlę zdjęcia na priv. Może ktoś z Waszych znajomych by chciał? Cenię 150 tyś. do negocjacji. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównanie tego rozpadającego się pustaka jest bardzo istotne ale po innych budowach jakich widziałem (nowych, starych) to prawdę mówiąc jest naprawdę dużo osób które budują z MAX ?

A tak w sumie to różnica między MAX a POROTHERM to jakieś 2-3 tyś (materiał pustaków) Porotherm jest nowszą technologią w porównaniu max-a ale czy lepszy ...?

 

na porothermie się nie znam, nie wiem czy to jest tylko produkt wienerbergera czy tak jak max pewien standard produkowany przez rożne firmy?

 

Mówię o tym bo Max Maxowi nierówny - cegielnie różnią się jakością, ba nawet poszczególne partie z tej samej cegielni różnie wychodzą. Np. pierwsze partie cegły pełnej z danego roku są z reguły słabiej wypalone niż te po 1-2 miesiącu produkcji...

 

Ja mam materiał z Plecewic i był naprawdę ok.

W momencie gdy był boom każdy brał co mu wpadało w ręce, teraz radzę pojechać i na spokojnie obejrzeć materiał, który będziesz kupować.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Ja mieszkam w okolicach Żelazowej Woli od urodzenia, właśnie zaczołem remont generalny i rozbudowę domu który wybudowali dziadkowie w lata 70-tych. Od kilku lat zajmuje sie materiałami budowlanymi wprawdzie specjalizuje się w dociepleniach i chemi budowlanej ale o ogólnym budownictwie troszeczkę informacji posiadam więc służę pomocą. Na temat Winerbergera i Plecewic to technologia wykonania Porothermu i Maxa są identyczne jest to ceramika porotyzowana, czyli w procesie wypalania gliny są dodawane wióry które się wypalają i powstają pustki powietrzne, jesili chdzi o wytrzymałość tych produktów mamy różne klasy i jeśli producent deklaruje klasę to jego produkt musi spełniać minimum zgodnie z normą więc muszą być równie dobre te dwa produkty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...