Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa SOCHACZEW i okolice


Recommended Posts

Witam, ja mam takie nietypowe pytanie, czy nie wiecie czym i jakim środkiem wyczyścić zewnętrzne futryny w oknach, bo zauwazyłem, że po pracy ekipy ociepleniowej na brazowych oknach został jakby klej lub jakiś inny srodek po tym ocieplaniu, może ktoś miał podobny przypadek ? odrazu powiem ze ludwik i szczoteczka nie pomaga :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam, ja mam takie nietypowe pytanie, czy nie wiecie czym i jakim środkiem wyczyścić zewnętrzne futryny w oknach, bo zauwazyłem, że po pracy ekipy ociepleniowej na brazowych oknach został jakby klej lub jakiś inny srodek po tym ocieplaniu, może ktoś miał podobny przypadek ? odrazu powiem ze ludwik i szczoteczka nie pomaga :(

 

... i co ktoś pomoże ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byku: a to jest pochodzenia cementowego, czy akrylowego? Pozostałości cementowe fajnie zmywa się środkami kwaśnymi (np. z zawartością kwasu fosforowego), a akryl to najlepiej mechanicznie - nie wiem, czy z plastiku da się go jakąś chemią ruszyć bez uszkodzenia powłoki :/ Woda z mydłem, szczotka z krótkim włosiem i duża doza cierpliwości, poparta wytrzymałością fizyczną... :roll:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja mam takie nietypowe pytanie, czy nie wiecie czym i jakim środkiem wyczyścić zewnętrzne futryny w oknach, bo zauwazyłem, że po pracy ekipy ociepleniowej na brazowych oknach został jakby klej lub jakiś inny srodek po tym ocieplaniu, może ktoś miał podobny przypadek ? odrazu powiem ze ludwik i szczoteczka nie pomaga :(

 

... i co ktoś pomoże ...

 

Poczytaj sobie na forum mutator SPRZATAMY - złote środki na pył, kurz w nowym domu. Jest tam wiele cennych porad. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byku: a to jest pochodzenia cementowego, czy akrylowego? Pozostałości cementowe fajnie zmywa się środkami kwaśnymi (np. z zawartością kwasu fosforowego), a akryl to najlepiej mechanicznie - nie wiem, czy z plastiku da się go jakąś chemią ruszyć bez uszkodzenia powłoki :/ Woda z mydłem, szczotka z krótkim włosiem i duża doza cierpliwości, poparta wytrzymałością fizyczną... :roll:

 

To jest klej (prawdopodobnie) po tasmie ktora miala chronic ramy przed zabrudniem jak naciagali tynki zewnetrzne. Chronila przed tym tynkiem ale sama zostawila slady i to cholernie ciezko sie zmywa chyab 10minut zmyswlame 10cm szmatka , nozykiem i WD40 bo gdzies o tym czytalem , ale jak sobie pomysle ze sa jescze okna na pietrze to mnie kurw..... strzela. No trudno poszukam jescze , bo myslalem ze ktos moze mial podbna sytuacje. dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja mam takie nietypowe pytanie, czy nie wiecie czym i jakim środkiem wyczyścić zewnętrzne futryny w oknach, bo zauwazyłem, że po pracy ekipy ociepleniowej na brazowych oknach został jakby klej lub jakiś inny srodek po tym ocieplaniu, może ktoś miał podobny przypadek ? odrazu powiem ze ludwik i szczoteczka nie pomaga :(

 

... i co ktoś pomoże ...

 

Poczytaj sobie na forum mutator SPRZATAMY - złote środki na pył, kurz w nowym domu. Jest tam wiele cennych porad. :D

 

Nie moge tego na forum zlokalizowac, jak mozesz to wyslij mi na prv link jakis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest klej (prawdopodobnie) po tasmie ktora miala chronic ramy przed zabrudniem jak naciagali tynki zewnetrzne. Chronila przed tym tynkiem ale sama zostawila slady i to cholernie ciezko sie zmywa chyab 10minut zmyswlame 10cm szmatka , nozykiem i WD40 bo gdzies o tym czytalem , ale jak sobie pomysle ze sa jescze okna na pietrze to mnie kurw..... strzela. No trudno poszukam jescze , bo myslalem ze ktos moze mial podbna sytuacje. dzieki

Ale to z taśmy tej oryginalnej okiennej, czy malarskiej? Jeśli to pierwsze, to uuuu... Współczuję :/ To się faktycznie ciężko zmywa :/ Taśma stosowana na zewnętrzne profile pod wpływem słońca i warunków atmosferycznych się wulkanizuje. Trzeba ją zdejmować zaraz po montażu okna.

Teraz jedyną opcją szybkiego i łatwego mycia to użycie rozpuszczalnika, ale ten niestety może zniszczyć powłokę ramy okna... Także pozostaje gąbka (czyścik kuchenny z tą warstwą do szorowania), ciepła lub gorąca (! ważne !) woda z mydłem często zmieniana (lub podgrzewana) i robótka ręczna...

Kleje stosowane w taśmach malarskich są na bazie akrylu, więc też łatwo się nie poddadzą, ale też są wrażliwe na powyższe środki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas przeprowadzka może już na Święta. Ale dom wykończony tylko, powiedzmy, że w połowie. Jako, że jest to dom dwupokoleniowy, więc ma 2 kuchnie, 2 łazienki, itp. Do zamieszkania nadaje się część starszyzny, a my idziemy praktycznie na gołe ściany i kibelek. Dobrze, że "starszyzna" jest bardzo uprzejma i nas do siebie wpuści:-). Górę będziemy robić już po zamieszkaniu.

Co najważniejsze już jest. Woda jest, prąd jest, co. działa bez zarzutu.

Dojazd fatalny, bo nam zachciało się mieszkać pod lasem, na samym końcu drogi, do tego nikt w tym miejscu jeszcze nie zdecydował się na budowę.

Gmina, no cóż, co jakiś czas grzecznie proszę i uśmiecham się do pani w Nowej Suchej o wysypanie chociaż odrobiny leszu, bo jesienią na drodze rosły mi... grzyby. A ona równie grzecznie mówi, że będzie pamiętała. Wrrrrr.

Co jakiś czas muszę dzwonić do energetyki i podawać stan licznika, bo inkasent nie wie, że w tej głuszy stoi jakiś dom. Ciekawe, co będzie, gdy będzie do nas jakaś poczta :wink: . Będzie wracać do nadawcy z adnotacją "adresat nieznany"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest klej (prawdopodobnie) po tasmie ktora miala chronic ramy przed zabrudniem jak naciagali tynki zewnetrzne. Chronila przed tym tynkiem ale sama zostawila slady i to cholernie ciezko sie zmywa chyab 10minut zmyswlame 10cm szmatka , nozykiem i WD40 bo gdzies o tym czytalem , ale jak sobie pomysle ze sa jescze okna na pietrze to mnie kurw..... strzela. No trudno poszukam jescze , bo myslalem ze ktos moze mial podbna sytuacje. dzieki

Ale to z taśmy tej oryginalnej okiennej, czy malarskiej? Jeśli to pierwsze, to uuuu... Współczuję :/ To się faktycznie ciężko zmywa :/ Taśma stosowana na zewnętrzne profile pod wpływem słońca i warunków atmosferycznych się wulkanizuje. Trzeba ją zdejmować zaraz po montażu okna.

Teraz jedyną opcją szybkiego i łatwego mycia to użycie rozpuszczalnika, ale ten niestety może zniszczyć powłokę ramy okna... Także pozostaje gąbka (czyścik kuchenny z tą warstwą do szorowania), ciepła lub gorąca (! ważne !) woda z mydłem często zmieniana (lub podgrzewana) i robótka ręczna...

Kleje stosowane w taśmach malarskich są na bazie akrylu, więc też łatwo się nie poddadzą, ale też są wrażliwe na powyższe środki ;)

 

No wlasnie to nie jest ta tasma, ta co piszesz odrazu po montazu sciagnalem bo mi kazli, to jest taka raczej ochronna żółta co tynkarze nakleili zeby nie zabrudzic klejem z tynku ram ..... i tak chcili dobrze ze z tej tsmy zostaly slady, no dobra jakos sobie poradze ale wiem ze bedzie ciezko. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie to nie jest ta tasma, ta co piszesz odrazu po montazu sciagnalem bo mi kazli, to jest taka raczej ochronna żółta co tynkarze nakleili zeby nie zabrudzic klejem z tynku ram .....

A, to ta... No tak, u mnie też mam problemy po tej taśmie - użyłem skrawków do przyklejenia oznakowania "teren chroniony" do szyb w domu (nie miałem wówczas nic innego) i teraz, gdy przyszło do mycia tych szyb, to mnie małżowinka zrugała ostro, bo doczyścić tego nie idzie, a nie chce skrobać, aby szyb nie zniszczyć... :roll:

Je trzeba ściągać jak najszybciej, bo inaczej skrobanko, murowane nota bene :/

Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupowałem groszek w składzie przy trasie na Grójec - dokładnych namiarów jednak nie podam...

 

Na mapie jest tu:

http://www.zumi.pl/namapie.html?loc=sochaczew&Submit=Szukaj&long=20.257544&lat=52.2056472&type=3&scale=1&svActive=false

 

Polecił mi go mój instalator kotła i z ich grochem problemów nie miałem. Nie wiem, jak obecnie cenowo się kształtuje, ale najtaniej u nich nie jest. Za to jakość mają dobrą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...