Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa SOCHACZEW i okolice


Recommended Posts

My mamy płytę gazową z piekarnikiem elektrycznym. Za bardzo obawiam się uzależnienia od jednego źródła energii. A co będzie jak nam prąd wyłączą?

 

Większość glazury, terakotę i wannę kupowaliśmy w Jorapolu, bo w miarę korzystne ceny. Za to obsługa fatalna. Zniechęciłąm się po tym, jak 10 min. czekałam z szamoczącym się dzieciakiem przy kasie, a facet spokojnie rozmawiał sobie przez telefon. Prywatnie! I jeszcze gapił się bezczelnie! :evil:

 

Polecam płytki i obsługę na Gawłowskiej. Sprzedawca bardzo uprzejmy, i żadnego problemu, gdy dokupywaliśmy po kilka szt. płytek po naszych glazurnikach partaczach.

 

Wykrakałam z tą pocztą. Listonosz zwrócił faktury za internet z adnotacją Adresat nie znany - pisownia oryginalna. Odebrałam je sobie w firmie.

 

Małżonek ostatnio wyrabia sobie mięśnie przy odśnieżaniu drogi. Po ostatnich opadach machał łopatą przez 3 godziny. Do samej drogi mamy wyjazd :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

My mamy płytę gazową z piekarnikiem elektrycznym. Za bardzo obawiam się uzależnienia od jednego źródła energii. A co będzie jak nam prąd wyłączą?

 

Większość glazury, terakotę i wannę kupowaliśmy w Jorapolu, bo w miarę korzystne ceny. Za to obsługa fatalna. Zniechęciłąm się po tym, jak 10 min. czekałam z szamoczącym się dzieciakiem przy kasie, a facet spokojnie rozmawiał sobie przez telefon. Prywatnie! I jeszcze gapił się bezczelnie! :evil:

 

Polecam płytki i obsługę na Gawłowskiej. Sprzedawca bardzo uprzejmy, i żadnego problemu, gdy dokupywaliśmy po kilka szt. płytek po naszych glazurnikach partaczach.

 

Wykrakałam z tą pocztą. Listonosz zwrócił faktury za internet z adnotacją Adresat nie znany - pisownia oryginalna. Odebrałam je sobie w firmie.

 

Małżonek ostatnio wyrabia sobie mięśnie przy odśnieżaniu drogi. Po ostatnich opadach machał łopatą przez 3 godziny. Do samej drogi mamy wyjazd :D .

 

... a jle macie kW z elektrowni ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

my mamy płytę gazową i piekarnik elektryczny.

Butla gazu starcza nam w sezonie "nie-świątecznym" na ok. 3 miesiące. A przy rocznym dziecku jednak trochę się gotuje (a to obiadki, a to wodę się gotuje i podgrzewa na butle z mlekiem :) )

Nie zamieniłbym jej na żadną elektrykę, tym bardziej, że nie musieliśmy poświęcać żadnej z szafek na przechowywanie butli.

 

Glazurę kupowaliśmy głównie w Świecie Glazury w Sochaczewie. Ceramikę u Szatkowskiego (miał taniej niż na alledrogo)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziendobry,chcialam spytac,czy do skladu wegla w olszowcu jest jakis telefon.oprocz info na forum/chyba od ninji/ dostalam tez pozytywna opinie o tym weglu od pana,ktory mi konserwuje piec orazo niskiej cenie ekogroszku,chcialabym zamowic z dowozem,potrzebny mi telefon,czy ktos zna i moglby pomoc?podobno dobry groszek jest tam po 590 zl/tona.dziekuje i pozdrawiam w te zimna zime
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich pragnących jedno-rodzinnie mieszkać :D

 

Oj tak... :/ Kupiliśmy 2t i niestety, mało... Teraz będziemy dokupywać ....

 

Na twoje nieszczęście pierwszy rok to wygrzanie/dosuszenie budynku a tu jeszcze taka zima.

Ciekawe jak domki z pompami ciepła (na szczęście ziemia nie jest mocno namarznięta).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnica między akrylowym a silikatowym tkwi chyba tylko w kruszywie - silikatowe okruchy baranka są twardsze, niż w tradycyjnym akrylowym. Medium wiążącym jest też akryl. Dopiero w tynkach silikatowo-silikonowych (SiSi) medium to mieszanka akrylu z silikonem.

Tynki silikonowe to też de facto mieszanka akrylu z silikonem, tylko kruszywo nie jest silikatowe ;)

....

 

We wszystkich wyprawach elewacyjnych kruszywo jest podobnym wypełniaczem, a stosowanie innego spoiwa powoduje zróżnicowanie na:

1)mineralne -najsłabsze, jasne kolory,najtańsze, długo schną ,często po położeniu wymagane dodatkowe malowanie,paro-przepuszczalne.

2)akrylowe- najłatwiejsze do położenia, dużo kolorów, ze względu na swoja mikro-budowę porastające glonami, przyciągające brud, paro-nieprzepuszczalne.

3)silikatowe (krzemianowe)- dużo kolorów, antystatyczne, paro-

przepuszczalne drogawe.

4)silikonowe -jeszcze lepsze niż zalety silikatowych + elastyczność najdroższe

oraz mixy w.w np.

akrylowo-silikonowe -wydłużona gwarancja na nie porastanie glonami szczególnie polecane na styropian

silikatowo-silikonowe - najlepsze cechy głównych składników a cena niższa niż silikon sugerowane na wełnę mineralną .

Niestety wielu producentów używa w.w nazwy dodając nie wiele z głównego produktu i tak na pudełku przeczytałem wielkimi literami AKRYLWO-SILIKONOWY promocja/super cena, a z tyłu maczkiem do wyrobu akrylowego dodano 1,5% spoiwa silikonowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich pragnących jedno-rodzinnie mieszkać :D

 

Oj tak... :/ Kupiliśmy 2t i niestety, mało... Teraz będziemy dokupywać ....

 

Na twoje nieszczęście pierwszy rok to wygrzanie/dosuszenie budynku a tu jeszcze taka zima.

Ciekawe jak domki z pompami ciepła (na szczęście ziemia nie jest mocno namarznięta).

No wiem - liczyłem się, że mi zabraknie tego węgla, ale nie spodziewałem się, że tak szybko... Liczyłem, że dociągnę do lutego przynajmniej :/ No cóż - pewnie z 4 tony summa summarum zejdzie tej zimy, o ile mrozy odpuszczą... Na następny sezon wezmę na pewno więcej od razu, ale ile to jeszcze nie wiem... Jak zwykle wszystko się rozbija o finanse :roll:

 

A propos mrozów i przemarzania, to w poniedziałek zamarzł nam zawór główny od wody :o Okazało się, że mój tymczasowy "ukierunkowywacz strugi nawiewnej do kotłowni" (czytaj: kawałek kartonu :lol: ) się obluzował i kierował część tej strugi prosto na rurę z wodą ;) Całe szczęście, że nie pękło nic (bo zespół zworów z licznikiem jest w końcu stalowy) - podmuchałem chwilę siusiarką do włosów i odpuściło. W te pędy zawinąłem ten zespół wraz z odcinkami rur wystającymi z podłogi i ściany wełną, która mi została po ocieplaniu... Już się cieszyłem, że woda będzie, a tu na drugi dzień pierdykła magistrala teresińska :o I zaś wody niet :/ Całe szczęście, że chłopaki z wodociągów rychło się uwinęli z naprawą :) Ale Spokojna cała zryta :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich pragnących jedno-rodzinnie mieszkać :D

 

Oj tak... :/ Kupiliśmy 2t i niestety, mało... Teraz będziemy dokupywać ....

 

Na twoje nieszczęście pierwszy rok to wygrzanie/dosuszenie budynku a tu jeszcze taka zima.

Ciekawe jak domki z pompami ciepła (na szczęście ziemia nie jest mocno namarznięta).

 

Witam,

domki z pompami ciepła (gruntowymi, a nie powietrznymi) mają się bardzo dobrze, temperatura źródła utrzymuje się około 0 stopni więc jest dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....

domki z pompami ciepła (gruntowymi, a nie powietrznymi) mają się bardzo dobrze, temperatura źródła utrzymuje się około 0 stopni więc jest dobrze.

 

Taaak ziemia nie przemarzła -ale w sumie to będzie mocny rok sprawdzający ten system dostarczania energii do domków .Obserwuje te układy tak od 12lat cały czas pozytywnie ewoluują są coraz sprawniejsze, niestety nie tańsze (no chyba że uwzględni się inflację) . 11 lat do tyłu miały opinie wydajnych w okresie przejściowym, przy cięższej zimie sprężarki gwałciły liczniki elektryczne . Wiadomo czas mijają inżynierowie poprawiają swoje wynalazki , a ja zbieram opinie może wreszcie się zdecyduje, bo 1998 przy kredycie naście procent nie było żadnej kalkulacji ,ale przygotowanie pod montaż zostawione :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heeelloooł, czy ktos z was będzie w tym roku próbował odzyskać różnice vatu i czy wogółe są jeszcze takie artykuły budowlane gdzie jest ta róznica 7% a 22% , nie wiem czy wogole gra jest warta świeczki bo za samo pojscie do biura rachunkowe pewnie na dzieńdobry biorą 50zł a nie wiem czy wogóle coś da rade odpisać - dajcie znać , pozdro w taką mroźna zimke :p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byku: oczywiście, że tak! Wniosek możesz sobie wypełnić samemu (VZM-1) - to żadna sztuka. My właśnie jesteśmy po tej ścieżce odzysku kasiory i pod koniec lutego mamy zaplanowany zwrot - już jesteśmy po wyjaśnieniach w US ;)

 

Można odzyskać dość sporo kasiory, chociaż fakt - nie na wszystko. Poszukaj sobie w necie zestawienia materiałów, za które można dostać zwrot (jest to załącznik do ustawy o zwrocie niektórych wydatków budowlanych).

 

Generalnie jest tak: jak masz budowę, to gra jest warta świeczki (nawet kilkanaście/-dziesiąt tysi do zwrotu będzie z tego). Za remont malutki, gdzie zwrot to kwota 100-200 zł, to nie wiem, czy warto się szarpać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...