Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa SOCHACZEW i okolice


Recommended Posts

Koledzy proszę WAS o pilną pomoc. Miałem problem z moim wykonawcą nie dotrzymał terminów (oddałem mu plac budowy 19.10.09 i do dziś nie wyszedłem z dołu) i zostawił budowę niedokończoną. I znowu poszukuję uściwej, solidnej i wachowej ekipy lepiej z polecenia. Czekam na Wasze polecenia o to opis i stan aktualny budowy:

 

Budowa w Błoniu rozpoczęta w październiku 2009. Stan wykonany bez izolacji. Aktualnie budowa jest prawie na etapie stanu zera. piasek w całości zasypany i częściowo ubity i zagęszczony, . Do stanu zero pozostało tylko wykonać izolację pionową ściań fundamentowych styropianem 10cm lub styrodurem. Uzbroić płytę podposadzką i zalać ją betonem 15 gr 15cm z izolacją poziomą.

Projekt:

Projekt dom w mieczykach archon http://www.archon.pl/projekt_domu/do... m3f01aa25a9d1a odbicie lustrzane z następującymi modyfikacjami:

1) podział pokoju nr 5 na poddaszu na dwa mniejsze z odzielnymi wejściami.

2) podniesienie ścianki kolankowej z 89 do 126 cm.

3) Pralnia na piętrze nad garażem z wejściem od łazienki nr 2 plus okna do pralni.

4) Dobudowa pokoju nad garażem z oknami do pokoju i z przeprojektowaniem schodów.

5) poszerzenie garażu na drugi samochód w bok o 2.5 m z likwidacją bocznych okień ze wschodu i założeniem dodatkowych drzwi z tyłu garażu.

 

Ustalone zmiany materiałów w stosunku do projektu:

1. Podwyższenie poziomu domu poprzez podniesienie fundamentów.

2. Porotherm 25 dla ścian zewnętrznych i ścian wewnętrznych.

3. Ściany działowe z porothermu gr nie mniej niż 11.5.

4. Ocieplenie garażu styropianem 10cm i podłogi styropianem niemniej niż 12cm, ścian zewnętrznych budynku styropianem 15 cm.

5. Więźba dachowa z sosny impregnowanej.

Dach:

1. Dachówka cementowa firmy Bras kolor ceglasty.

2. Pokrycie dachowe wraz z izolacją w następującym układzie:

-folia paroprzepuszczalna

- kontrłata

- deskowanie

- papa

- kontrłata

- łata

- dachówka

3. Orynnowanie dachu PCV firmy Marley

4. Wkręty ocynkowane do dachu.

5. Okna dachowe pokojowe i łazienkowe firmy Velux

 

Powierzchnia domu:

Całkowita: 332 m2

Użytkowa: 280,1 m2 w tym mieszkalna 175,4 m2

Zabudowy: 248,8 m2 w tym taras ischody zewnętrzne 38,1 m2

Kubatura 1076 m2

Powierzchnia dachu ok 350 m2

Realizacja:

Budowa domu jednorodzinnego w Błoniu wraz z pokryciem dachowym

 

Oczekiwania wobec Wykonawcy:

1. Terminowość- wymagany termin ukończenia budowy połowa czerwca 2010)

2. Fachowość (Jesteśmy bardzo wymagający i dokładnie wszystko sprawdzamy)

3. Materiały w gestii zleceniodawcy wykonawca zobowiązuje się do współpracy z inwestorem w zamawianiu i dostarczaniu materiałów oraz przedstawienie najkorzystniejszej ceny, opłata za materiały na bieżąco lub etapami po przedstawieniu faktur.

4. Gwarancja na roboty budowlane.

5. Wymagamy Faktury VAT na roboty

6. Rozpoczęcie prac od zaraz.

Acha taras i schody wejściowe do domu nie zostały uwzględnione do stanu zero.

Strop monolityczny wylewany.

Karim

P.S Wykonawcy którzy sobie wysoko cenią i podają wygorowane ceny z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Ja zamawiałem przez Allegro na jesieni, dałem 1350 zł za standardowy rozmiar 3x5m. Firma była z podkarpackiego, jak bedziesz chciał to podam numer stacjonarny (o ile pamietam jest na garażu).

 

witam

u mnie już stoi blaszak razem z zakotwiczeniem i transportem dałem 1547

podsyłam link do strony http://www.allegro.pl/item976207962_garaz_blaszany_blaszak_garaze_blaszane_3x5_raty.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej ludziska. Zamierzam w niedługim czasie wstawić sobie kociołek Zębca KPP 18 DUO, ma ktos taki ?? Mam tez pytanko jak liczyc powierzchnie grzewcza do wyboru pieca tzn z m2 po podłodze wychodzi mi kolo 130m2 ale słyszałem ze trzeba liczyc ( w moim przypdku ) jak mam dom 9x9 dół razy góra czyli okolo 160m do ogrzania. Powiedzcie jako to sprawdzic bo ten piec co chce kupic ma przeskok z 18 na 25 kw ale te 25kw to raczej zaduzo jak na moja chacinke.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byku666 - ja mam jak "Martinezie" kocił Hefa tyle, że 25 kW i jednopaleniskowy (mi dwa paleniska nie były przydatne) - polecam - 2 moich znajomych też ma taki i jak na razie zero problemów. Zresztą kilka lat temu pracowałąm w firmie handlującą m.in. tymi kotłami i nie było z nimi nigdy problemu.

Aha - 18 kW Ci wystarczy.

 

Parapety mam pcv w kolorze okien - mi się takie zdecydowanie bardziej podobaja od tych nagrobkowych konglomeratów ;-). No oczywiście najbardziej podobałaby mi się deska ale niestety nie należę do osób, które by jeszcze o parapety miałyby dbać... :/ Kupowałam w Sochaczewie - Korona2003

 

A do malowania i zabudów k-g, tynków ozdobnych itp. mam naprawde w porządku ekipę - zapraszam do mnie na "oględziny" :-)

 

 

Karim - sorki, ale trochę ten Twój post odstrasza nawet dobrego wykonawcę ;-) No i niestety - ci naprawdę dobrzy nigdy nie będą tani...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam sąsiadów

 

Poszukuję dobrej i sprawdzonej ekipy do ocieplenia budynku i zrobienia elewacji. Za wszystkie namiary będę wdzięczna

pozdrawiam

ms.waw

 

Zapraszam do skorzystania z usług mojej firmy, referencje pod adresem: http://forum.muratordom.pl/post3794768.htm

Ostatnio nasze prace widział forumowicz z naszej grupy - Coobah, może się wypowiedzieć na temat jakości naszych usług elewacyjnych ;)

Kontakt do mnie 509-499-922 lub http://www.sain.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam do skorzystania z usług mojej firmy, referencje pod adresem: http://forum.muratordom.pl/post3794768.htm

Ostatnio nasze prace widział forumowicz z naszej grupy - Coobah, może się wypowiedzieć na temat jakości naszych usług elewacyjnych ;)

Kontakt do mnie 509-499-922 lub http://www.sain.pl

 

 

zgadza się, widziałem, oglądałem, macałem nawet (ale obiecuję, że śladów paluchów nie zostawiłem na elewacji ;) )

Decyzja podjęta została błyskawicznie: zrobimy z Hubertem interes jak tylko nasz dach zostanie pokryty blachą.

 

Elewacja którą oglądałem zrobiła na mnie i mojej małżonce bardzo pozytywne wrażenie. Na materiał także zdecydujemy się ten z którego robi Sain. Skoro sporo tym robią i sam Sain poleca to maleje ryzyko spieprzenia elewacji :D

 

Hubert, a przypomniałeś sobie może numer tego ciemniejszego koloru z elewacji o który pytałem ;) ??

 

pozdr.

Kuba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No zobaczymy jak Pan Hubert poradzi sobie u nas z tynkami w połowie maja :)

 

A tak poza tym to przypominam się czy ktoś wie skąd można dorwać tymczasowe drzwi zewnętrzne na czas tynkowania i posadzkowania.

Troszkę boimy się ostatecznych wstawiać bo jak nie tynkiem (oczywiście przypadkiem ;) ) to czymś innym oberwą przy okazji ciężkich robót.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No zobaczymy jak Pan Hubert poradzi sobie u nas z tynkami w połowie maja :)

 

A tak poza tym to przypominam się czy ktoś wie skąd można dorwać tymczasowe drzwi zewnętrzne na czas tynkowania i posadzkowania.

Troszkę boimy się ostatecznych wstawiać bo jak nie tynkiem (oczywiście przypadkiem ;) ) to czymś innym oberwą przy okazji ciężkich robót.

 

meg_art mam takie drzwi Hörmanna, na razie nie są mi potrzebne to mogę wypożyczyć :) A z tynkami damy rade, prace nasze widziałeś, więc takie same tynki będą i u Ciebie :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karim - sorki, ale trochę ten Twój post odstrasza nawet dobrego wykonawcę ;-) No i niestety - ci naprawdę dobrzy nigdy nie będą tani...

 

Ninja, dzięki za troskę. Wiesz jednak trafiły do mnie mnóstwo ofert. Wybrałem jedną z nich. Wydaje mi się że to dobry wykonawca, przynajmniej taką nadzieję mam. Budowa rusza się jeszcze pod koniec tego tygodnia.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!!

 

Jakie są przybliżone koszta postawienia fundamentów? Dom około 130 m2 z poddaszem użytkowym. Z tego co wyliczałem wyszło by około 35 m3 betonu. I czy lepiej samemu je zalewać czy zamówić do tego gruchę???

 

Parę stron wcześniej czytałem o alarmie, mogę polecić bardzo dobrego fachowca robił on alarmy wideodomofony u kilku osób z mojej pracy i wszyscy go chwalili i pewnie będzie robił też u mnie jak ruszę z budową . :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!!

 

Jakie są przybliżone koszta postawienia fundamentów? Dom około 130 m2 z poddaszem użytkowym. Z tego co wyliczałem wyszło by około 35 m3 betonu. I czy lepiej samemu je zalewać czy zamówić do tego gruchę???

 

Parę stron wcześniej czytałem o alarmie, mogę polecić bardzo dobrego fachowca robił on alarmy wideodomofony u kilku osób z mojej pracy i wszyscy go chwalili i pewnie będzie robił też u mnie jak ruszę z budową . :)

 

Ja myślę, że mniej niż 25.000 nie wydasz.... A na fundamenty tylko grucha, mało kto teraz sam robi beton. A grucha szast prast i zalane. Ja brałem beton z Budokruszu, wiele osób przestrzegało mnie przed firmą z Socho... Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

popieram Coobah :D

robili meble u mnie do kuchni z frontami szklanymi, szafę wnękowa i kuchnie u rodziców z frontami lakierowanymi i jesteśmy zadowoleni :)

 

Trochę odgrzewam temat. Zastanawiam się coraz mocniej nad zamówieniem sobie mebli kuchennych z Bisa. Zdziwiło mnie jednak, że nie chcą mi dać kosztorysu do ręki. Mogę go sobie tylko obejrzeć u nich na monitorze. Oni tak zawsze? Skąd mam wiedzieć, za co płacę i czy nic potem nie zmienią?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...