Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa SOCHACZEW i okolice


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Trochę odgrzewam temat. Zastanawiam się coraz mocniej nad zamówieniem sobie mebli kuchennych z Bisa. Zdziwiło mnie jednak, że nie chcą mi dać kosztorysu do ręki. Mogę go sobie tylko obejrzeć u nich na monitorze. Oni tak zawsze? Skąd mam wiedzieć, za co płacę i czy nic potem nie zmienią?

 

Nie dostałem kosztorysu do ręki.. z drugiej strony, a po co mi on? :D

 

Podpisujesz umowę, na umowie jest konkretna kwota i tego się trzymasz...

 

A jeśli chcesz kosztorys żeby pobiegać po konkurencji no to lipa, nie da się :)

Ewentualnie tylko wydruk "widoku" kuchni z meblami i z takim wydrukiem możesz odwiedzać konkurencję.

Tylko od razu mówię, przypadkiem nie jedź do "Eweliny" w Bożej Woli. Tam to dopiero można złapać się za głowę ile kosztują meble kuchenne :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czeeeeeść, jestem tu "nowa":wink: ...

 

podziwiam Wasze zaawansowane budowy, a właściwie już śliczne Domki!:D ajh, kuuurcię jak człowiek czyta Wasze dzienniki, to normalnie rozpływa się z podziwu....

Z utęsknieniem patrzę na busz panoszący się na Naszej działce, który w przyszłości przepoczwarzy się w chałupę,hihihih :D -

Dobra juz, wracając do "Grupy" będziemy z PrawieMężem(...)) budować naszą chałupę w okolicach Sochaczewsko- Zyrardowskich, chociaż wg mapy bliżej Nam do Sochaczewa...

no mniejsza... chcę powiedzieć, że z tego co czytam, to w "Naszej Grupie"- o ile mnie tu przygarniecie- plooosiem:yes: będziemy osamotnieni w stawianiu pierwszych kroków budowlanych :(. No i dlatego mam skromną nadzieję, że starsi stażem będą Nas wspomagać w tych pokracznych poczynaniach:).

 

Cieplutko pozdrawiam, i dziękuję, za dotychczasowe wyczytane rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Niwa! Nie wszyscy są tu niestety starymi budowniczymi hahaha. Ja też raczkuję dopiero, chociaż fundamenty już na chałupę mam prawie gotowe. Tak że jakby co nie musisz się czuć samotna. Możemy się wspierać w naszej niedoli;). Pozdrawiam i życzę wytrwałości - Tobie i sobie przy okazji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dostałem kosztorysu do ręki.. z drugiej strony, a po co mi on? :D

 

Podpisujesz umowę, na umowie jest konkretna kwota i tego się trzymasz...

 

A jeśli chcesz kosztorys żeby pobiegać po konkurencji no to lipa, nie da się :)

Ewentualnie tylko wydruk "widoku" kuchni z meblami i z takim wydrukiem możesz odwiedzać konkurencję.

Tylko od razu mówię, przypadkiem nie jedź do "Eweliny" w Bożej Woli. Tam to dopiero można złapać się za głowę ile kosztują meble kuchenne :D

 

Właściwie to ja już jestem przekonana, że tam zamówię. Dzięki Wam. Chodzi mi raczej o to, żeby mieć pewność, że to co mi tam wyliczą, będę miała naprawdę zamontowane. W umowie jest cena, ale co ja będę miała za tę cenę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właściwie to ja już jestem przekonana, że tam zamówię. Dzięki Wam. Chodzi mi raczej o to, żeby mieć pewność, że to co mi tam wyliczą, będę miała naprawdę zamontowane. W umowie jest cena, ale co ja będę miała za tę cenę?

 

hmm.. z tego co kojarzę to na umowie było wypisane co dokładnie będzie, jakie kolory oklein, w której szufladzie maja być przegródki na sztućce itp.

Ujmę to tak: wszystko odbyło się zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami, nie mogę nic BIS'owi zarzucić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm.. z tego co kojarzę to na umowie było wypisane co dokładnie będzie, jakie kolory oklein, w której szufladzie maja być przegródki na sztućce itp.

Ujmę to tak: wszystko odbyło się zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami, nie mogę nic BIS'owi zarzucić...

 

 

To zmienia postać rzeczy. Myślałam, że kosztorys jest po prostu załącznikiem do umowy, ale jeśli wszystko jest w umowie, to też jest ok.

Dziękuję bardzo za pomoc i rozjaśnienie w głowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Glazurnika to sami teraz szukamy na prędce. (środek lipca). Jak się sprawdzi to możemy podać ale skoro się płytki kurzą to pewnie już będzie za puźno.

 

Za to my szukamy teraz ekipy do posadzek z miksokreta. Jakby ktoś miał namiar na jakąś okoliczną solidną ekipę to będziemy wdzięczni.

 

Jakby co to my możemy na razie polecić tylko ekipę od więźby i od okien.

 

Pozdrawiam,

Grzegorz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heja!

 

Jakiś spokój w grupie sochaczewskiej....

 

U nas w czwartek ekipa skończyła kryć dach blachą, montować rynny i podbitkę. Jest ładnie! Chwilę po rozliczeniu z ekipą została przetestowana szczelność pokrycia (deszcz przyp...lił taki, że szok!). Jak narazie nic nie cieknie :) Śmiem twierdzić, że dach został wykonany OK, a na dodatek całkiem estetycznie :).

 

Teraz czekamy, aż Sain znajdzie chwilę czasu i wpadnie do nas pomierzyć powierzchnię elewacji i będziemy się umawiać na narzucenie koloru na naszą szarzyznę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też myślałam nad stawem, w sumie miejsca trochę jest, ale przerażają mnie formalności i bieganie po urzędach.

Znalazłeś już wykonawcę?

 

Pomyśl jak miło będzie posiedzieć nad swoją wodą , jeszcze jak rybka się zaczepi :D

Formalności to przy tym pikuś;)

Jeszcze nie mam wykonawcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostało mi trochę (pewnie ze 30) stempli (okazało się, że za dużo kupiłem) + pod koniec tygodnia (21-22 maja) będę mógł rozszalować strop i będę miało kolejne 200 stempli do sprzedania. Stemple długości 3m. Sosnowe. Zdrowe. To ich pierwsza budowa. Jeśli ktoś jest zainteresowany to proszę o kontakt na PW. Cena zależy od tego, jaką ilością sztuk ktoś jest zainteresowany. Stemple są w Bieniewicach obok Błonia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...