Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa SOCHACZEW i okolice


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam forumowiczów.

Ponieważ widzę, że wielu z was poszukuje sprawdzonych i polecanych ekip, chcę zaproponować dyskusje na temat sposobów realizacji procesu budowlanego.

Jak wiadomo, większość planujących budowę własnego domu rozważa 2 warianty:

1. Spróbuję wybudować go metodą gospodarczą, więc sam się wszystkim zajmę i w ten sposób obniżę koszty.

2. Zlecę wykonanie całości prac jednej formie, licząc się z większymi kosztami, ale zajmą się tym fachowcy i udzielą mi gwarancji na wykonaną pracę.

Czy rozważaliście 3 wariant pośredni? Nazywa się to Inwestor Zastępczy i jest mu blisko do metody gospodarczej z tym, że całościową organizację procesu budowlanego zajmuje się specjalista z branży budowlanej.

Jak to działa?

Inwestor podpisuje umowę z firmą świadczącą takie usługi na zrealizowanie całościowego (lub części) zadania inwestycyjnego w imieniu inwestora właściwego. Współpraca może się rozpocząć już na etapie wyboru projektu lub uzyskiwania pozwolenia na budowę.

 

Inwestor Zastępczy zajmuje się zaplanowaniem całej inwestycji tzn.: przygotowuje niezbędne dokumenty, przygotowuje harmonogram budowy, doprowadza do podpisania umów na wykonanie poszczególnych prac budowlanych pomiędzy wykonawcami a inwestorem właściwym, wylicza i zamawia konieczne materiały budowlane, zamawia odpowiedni sprzęt budowlany, rozlicza wykonawców z powierzonych im zakresów prac, przygotowuje niezbędne dokumenty do uzyskania pozwolenia na użytkowanie. Cały zakres usługi inwestora zastępczego jest oczywiście kwestią indywidualną, uzależniona od potrzeb inwestora właściwego.

Przy takim rozwiązaniu, wszelkie przepływy finansowe za materiały lub pracę ekip budowlanych reguluje osobiście inwestor właściwy.

Z inwestorem zastępczym można się również umówić, że zadba on w okresie gwarancyjnym o usunięcie ewentualnych wad przez dostawców materiałów lub wykonawców prac.

Wynagrodzenie, za jakie pracuje Inwestor Zastępczy zazwyczaj stanowi X procent od wartości inwestycji i jest rozliczane wg indywidualnych ustaleń.

Co o tym sądzicie?

Pozdrawiam

Artur Stocki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
A propos kominiarza, to czasami wystarczy chwilę poczekać - sam się zgłosi :> U mnie tak było. Oni doskonale wiedzą, gdzie co się buduje i starają się monitorować stan budowy i jak widzą stan przed odbiorem, to zaglądają z pytaniem, czy nie potrzeba kominiarza :> Ja miałem 3 wizyty w ciągu tygodnia. Oczywiście skorzystałem z jednego z nich ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

opiszę Wam ciekawą historię :)

Jakiś czas temu chwaliłem skład opału z Topołowej (koło szkółki z krzewami ozdobnymi).

Kilka dni temu brat opowiadał mi, że nasz wujek zamówił w tamtym składzie 3t. ekogroszku.

Ekogroszek przyjechał za dwa dni. Wszystko ładnie pięknie itp.

Ale, że wujek jest człowiekiem tzw "starej daty" (w tym przypadku było to potrzebne) to wyciągnął z piwnicy starą wagę którą kiedyś ważył skrzynki z warzywami. Następnie każdy z worków z węglem wsadził na wagę, poważył, pododawał i wyszło mu, że zamiast 3 ton dostał 2,75 tony!

Za telefon, dzwoni do gości i go opier....a, że brakuje 250 kg. Gość zaczął się mieszać w zeznaniach i następnego dnia dowiózł brakujące 250 kg.

Wniosek jest jeden: zamawiamy tam węgiel i "asystujemy" przy ważeniu auta przed i po załadunku. Jeśli węgiel ma przyjechać za dwa dni to umawiamy się, żeby do nas gość zadzwonił jak będzie zamierzał ładować auto.

A to przekręt z niego!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jednak wybieram węgiel oryginalnie pakowany w worki PCV w kopalni. Nie oszukują na kilogramach, ładnie się spala na sam pyłek... POLECAM :-)

 

Hej!

opiszę Wam ciekawą historię :)

Jakiś czas temu chwaliłem skład opału z Topołowej (koło szkółki z krzewami ozdobnymi).

Kilka dni temu brat opowiadał mi, że nasz wujek zamówił w tamtym składzie 3t. ekogroszku.

Ekogroszek przyjechał za dwa dni. Wszystko ładnie pięknie itp.

Ale, że wujek jest człowiekiem tzw "starej daty" (w tym przypadku było to potrzebne) to wyciągnął z piwnicy starą wagę którą kiedyś ważył skrzynki z warzywami. Następnie każdy z worków z węglem wsadził na wagę, poważył, pododawał i wyszło mu, że zamiast 3 ton dostał 2,75 tony!

Za telefon, dzwoni do gości i go opier....a, że brakuje 250 kg. Gość zaczął się mieszać w zeznaniach i następnego dnia dowiózł brakujące 250 kg.

Wniosek jest jeden: zamawiamy tam węgiel i "asystujemy" przy ważeniu auta przed i po załadunku. Jeśli węgiel ma przyjechać za dwa dni to umawiamy się, żeby do nas gość zadzwonił jak będzie zamierzał ładować auto.

A to przekręt z niego!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam SSO

od wiosny chcę startować dalej, więc potrzebuję kilka namiarów: elektryk (chętnie taki który robi alarmy), tynkarz (tradycyjne cem-wap +piasek kwarcowy), projektant zjazdu - z tym jest problem kilka razy już pytałem ale brak odzewu, fachowiec do ocieplenia, i blachy na dach, hydraulika prawie mam, nie ukrywam że cena się liczy ale jest jakość najważniejsza

Z góry dziękuję

Pozdr kolo

 

do dachow zdecydowanie polecam P Krzysztofa, tel 505 110 563, u mnie robil dachowke, u kilku znajomych kladl blache, jakosc bez zarzutu.

nie jest najtanszy, ale robii bardzo dokladnie - stad pewnie wyzsza cena (ale dzieki temu rowniez swięty spokój)

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat Napisał kolo12

Witam mam SSO

od wiosny chcę startować dalej, więc potrzebuję kilka namiarów: elektryk (chętnie taki który robi alarmy), tynkarz (tradycyjne cem-wap +piasek kwarcowy), projektant zjazdu - z tym jest problem kilka razy już pytałem ale brak odzewu, fachowiec do ocieplenia, i blachy na dach, hydraulika prawie mam, nie ukrywam że cena się liczy ale jest jakość najważniejsza

Z góry dziękuję

Pozdr kolo

do dachow zdecydowanie polecam P Krzysztofa, tel 505 110 563, u mnie robil dachowke, u kilku znajomych kladl blache, jakosc bez zarzutu.

nie jest najtanszy, ale robii bardzo dokladnie - stad pewnie wyzsza cena (ale dzieki temu rowniez swięty spokój)

 

pozdr

Dzięki wielkie, ale dekarza już mam właśnie dzisiaj zaczyna, troczę zimno ale są twardzi.

ale jakby ktoś mógł polecić pozostałych fachowców to bardzo proszę.

elektryka też mam

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

skromnie sie przypomne, ze mam do sprzedania kibelek na budowe; stan b. dobry 2 właściciel; Altanka kontakt 602 368-491

 

http://img30.imageshack.us/i/dsc00465dn.jpg/

 

oraz agregat, wiecej info na http://allegro.pl/agregat-pradotworczy-5-5kw-einhell-ste-5500-i1459008100.html

 

Przepraszam, za dubel ale cos mi net wywala albo wogole nie zapisuje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

opiszę Wam ciekawą historię :)

Jakiś czas temu chwaliłem skład opału z Topołowej (koło szkółki z krzewami ozdobnymi).

............

 

Ja tam wziałem 1,5t i jakos niepali mi sie dobrze, wziąłem nastepny z Łowicza niestety kosztowało mnie to 30zł dowóz, ale jestem zadowolony ze spalania tego wegielku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam pilną sprawę.

 

Poszukuję osoby bądź firmy która podejmie się wykonania przyłącza wod.-kan. Posiadam projekt a wykonanie możliwe jak tylko warunki atmosferyczne na to pozwolą.

 

Jeśli macie jakieś namiary to dajcie znać. Dostałem wycenę jednej osoby polecanej na tym forum jednak cena jest wyjatkowo kosmiczna...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam p. Wojtka ---> 600-062-178

 

Witam,

 

Mam pilną sprawę.

 

Poszukuję osoby bądź firmy która podejmie się wykonania przyłącza wod.-kan. Posiadam projekt a wykonanie możliwe jak tylko warunki atmosferyczne na to pozwolą.

 

Jeśli macie jakieś namiary to dajcie znać. Dostałem wycenę jednej osoby polecanej na tym forum jednak cena jest wyjatkowo kosmiczna...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...