Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Budująca Wielkopolska 2008 Poznań i Wielkopolska


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

U mnie wycena instalacji w Solidzie była trochę tańsza niż w Juwentusie, ale w Solidzie o 10zł droższy był miesięczny abonament. Solid 80zł / Juwentus 70netto.

 

Odwiedziła mnie jeszcze lokalna firma ochroniarska o nieznanej mi wcześniej nazwie i też chcieli 70zł miesięcznie. A jak u Was ceny za abonament? Można zejść niżej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zwrócił uwagę z czyich usług kożystają sąsiedzi.

Jeżeli będzie całe osiedle domków pilnowane przez Solid, to Juwentus nie postawi specjalnie samochodu z ludźmi do pilnowania jednego domu.

Mogą mówic że jest określony czas dojazdu, ale jak będzie włamanie w godzinach południowych gdy wszystcy pracują, a dzieci w szkole, to i ruch na drogach większy. Mogą nie dojechać na czas.

Zresztą to liczy się ten wielki sygnalizator na ścianie zewnętrznej i tabliczka że obiekt chroniony... Ma funkcje odstraszające. A patrol interwencji będzie przyjeżdżał głównie dlatego że, zapomina się rozbroić alarm wwracając po "imieninach u cioci." :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zwrócił uwagę z czyich usług kożystają sąsiedzi.

 

Zresztą to liczy się ten wielki sygnalizator na ścianie zewnętrznej i tabliczka że obiekt chroniony... " :wink:

się zgodzę, przynajmniej tamtych domów nie będą "ochroniarskie" firmy dewastować,żeby pozyskać nowych wystraszonych klientów...ja uważam,że ich ochrona to czysty haracz...za co płacimy? za co są odpowiedzialni- za nic, dodatkowo wg opinii z naszego forum zdarza się, że próbują naciągać na nie zrealizowane pseudo-interwencje wciskając w faktury nieuzasadnione koszty...Jakby w cenie nawet tych 80zł/mies było jakieś ubezpieczenia mienia, które chronią to owszem można by skorzystać, a tak nie przyjadą na czas i co? powiedzą SORY?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszesz o bramie krispola? Jeżeli tak to jaka firma Tobie zakłada?

A inni budujący jakie bramy, jakie firmy i dlaczego te a nie inne?

Pawlok

 

Witam, ja mam założoną bramę garażową Krispol przez firmę Żalux, zależało mi na bramie segmentowej, nie mamy zbyt wysokiego grażażu a takie rozwiązanie z prowadnicami na suficie pasowło.

Jesli chodzi o samą firmę to tzreba się umówić na pomiary, przyjeżdza facet i mierzy wszystko, doradza. Natomiast można się potargować, nam się udało, placiliśmy gotówką więc rabat był większy.

Porównywaliśmy ceny w innych firmach ale wyszło nam najtaniej w Żaluxie, róznice były tak od 300-100 zł.

Montaż trwał 5 godzin, zapowiadali się na 8 ale poszło im bez problemów- dwie osoby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... za co są odpowiedzialni- za nic, dodatkowo wg opinii z naszego forum zdarza się, że próbują naciągać na nie zrealizowane pseudo-interwencje wciskając w faktury nieuzasadnione koszty...Jakby w cenie nawet tych 80zł/mies było jakieś ubezpieczenia mienia, które chronią to owszem można by skorzystać, a tak nie przyjadą na czas i co? powiedzą SORY?

 

w solidzie można takie ubezpieczenie dodatkowo wykupić

wtedy abonament z tym ubezpieczeniem kosztuje 70 zł netto (lub 75 zł) na miesiąc

warunek jest taki że trzeba mieć już docelowe okna i drzwi

czego nie spełniam wiec tylko samą ochronę kupiłłem za 50 zł netto na mies

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszesz o bramie krispola? Jeżeli tak to jaka firma Tobie zakłada?

A inni budujący jakie bramy, jakie firmy i dlaczego te a nie inne?

Pawlok

 

wbrałem brame Horman bo krispol nie miał takiego wariantu jaki chcieliśmy

tj. powierzchnia gładka, przetłoczenia średnie, malowanie na kolor z RAL

a z kolei Normstahl który zdaje się jest mercedesem w bramach i przewyższa obie w/w, jest niestety sporo droższy

 

zrobiłem tak

znallazłem gościa na allegro który sprzedaje hormanna (z suchego lasu)

wytargowalem z nim oferte,

potem pojechałem do salonu bram w Janikowie k/Poznania (wyjazd na Gniezno) chyba BILBO sie nazywają

warto tam pojechać bo bogatą wystawke mają i sporo mozna na żywo zobaczyć, a nie tylko w katalogach jak to najczęsciej bywa

 

zagadałem z szefem, polozyłem karty na stół

tj. że wezmę jak da mi taka samą ofertę

i udało się :)

w stosunku najlepszych ofert zebranych na taką sama bramę jestem parę stów do przodu

mam nadzieje że BILBO przy montażu tez się spisze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...ja uważam,że ich ochrona to czysty haracz...za co płacimy? za co są odpowiedzialni- za nic, dodatkowo wg opinii z naszego forum zdarza się, że próbują naciągać na nie zrealizowane pseudo-interwencje wciskając w faktury nieuzasadnione koszty...

Masz całkowitą rację, Pracowałem krótko w jednej takiej firmie, i niestety różni tam pracują, do tego mają pomysły i znajomości. Mnie by wystarczyła sama tablica ostrzegawcza, niekoniecznie pozostałe usługi. Jeżeli alarm sobie sam założe to po to aby się czuć bezpieczny, a nie aby przypadkowi ludzie w nim majstrowali.

Pamietam jak "koledzy" zalożyli monitoring w jednej firmie, a póżniej było włamanie i alarm nawet nie pisnął... Przypadek? Niechciał bym takich przypadków.

Dlatego wzorem kolegi instalatora, podłączę linię telefoniczną i zaprogramuję telefony do najbliższych. A sygnalizator co najmniej 120 decybeli, i dobre układy z sąsiadami. To było by najlepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego wzorem kolegi instalatora, podłączę linię telefoniczną i zaprogramuję telefony do najbliższych. A sygnalizator co najmniej 120 decybeli, i dobre układy z sąsiadami. To było by najlepsze.

 

Dokładnie- jak dobrze mieć sąsiada :-)

Żaden alarm i ochronie nie są skuteczniejsze od dobrych sasiadów :-)

Pawlok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej budowniczowie, czy ktoś mógłby mi pomóc i powiedzieć czy podane przez ekipę proponowane ceny wykonania nie są wygórowane:

ceny robocizny z materiałem:

tynki cem-wap 27zł/m2

gładź- 18zł/m2

ocieplenie poddasza 23cm wełny wraz z płytą gk- 108zł/m2

tynk zewn 15cm włącznie z tynkiem i farba - 110zł/m2

malowanie wraz z gruntem- 14zł/m2

zabudowa sufitów podwieszanych- 72zł/m2 (sufit prosty)

ocieplenie garażu 2 ściany i sufit styropian 15cm / reszta w tynku i pomalowanie wszystkiego- 68zł/m2

założenie podbitki (nasz materiał- u nich założenie z pomalowaniem naszym lakierem) - 76zł/m2 (tu chyba przegięli,co?)

Proszę o szybkie opinie bo nie wiem co robić...a suma łączna wychodzi astronomiczna po prostu :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej budowniczowie, czy ktoś mógłby mi pomóc i powiedzieć czy podane przez ekipę proponowane ceny wykonania nie są wygórowane:

ceny robocizny z materiałem:

tynki cem-wap 27zł/m2

gładź- 18zł/m2

ocieplenie poddasza 23cm wełny wraz z płytą gk- 108zł/m2

tynk zewn 15cm włącznie z tynkiem i farba - 110zł/m2

malowanie wraz z gruntem- 14zł/m2

zabudowa sufitów podwieszanych- 72zł/m2 (sufit prosty)

ocieplenie garażu 2 ściany i sufit styropian 15cm / reszta w tynku i pomalowanie wszystkiego- 68zł/m2

założenie podbitki (nasz materiał- u nich założenie z pomalowaniem naszym lakierem) - 76zł/m2 (tu chyba przegięli,co?)

Proszę o szybkie opinie bo nie wiem co robić...a suma łączna wychodzi astronomiczna po prostu :oops:

ja znam tylko takie ceny, które mnie za chwile czekają:

Gładzie z materiałem i gruntem 15 PLN/m2

Sufity podwieszane płaskie bez materiału 52 PLN/m2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...