Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa śląsk górny i okolice


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 10k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam, w 2012 r. planuję rozpocząć budowę domu w Bytomiu -Stolarzowicach, po analizie wszystkich możliwych (tak mi się wydaje - choć na budowlance to ja się nie za bardzo znam) materiałów do budowy domu padło na budowę domu z betonu komórkowego w związku z tym mam pytanie czy ma ktoś namiary na firmę specjalizującą się w budowie domów z betonu komórkowego??? Będę wdzięczna za wszelkie namiary. Pozdrawiam wszystkich forumowiczów.

 

powiedz mi gdzie budujesz na jakiej ulicy bo ja też będę budował w stolarzowicach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dubluję temat moze tu uda mi sie dowiedziec co i jak ???

co mam zrobic aby zacząc grzac w domku ?

 

Mam przyłącze gazowe koło domu.

Jest juz instalacja od przyłącza do kotłowni

Piec i cała instalacja do grzejników i podłogowki podłączona.

jest juz projekt gazowy w 4 kopiach

 

2 opinie od kominiarza sa

-opinia o wskazaniu przewodu kominowego i usytuowaniu miejsca na podłączenie

-zaswiadczenie i kontrola stanu technicznego przewodów kominowych oraz prawidłowosci podłączen paleniskowych w budynku.

 

teraz mam problem

 

co mam dalej zrobic ???

wiem ze musi byc przeprowadzona proba szczelnosci

instalator mowi ze probe robią fachowcy z gazowni a oni mowią ze instalator od pieca. jak zwylke u nas 2 wykluczające sie opinie.

 

prawdopodobnie musze wypełnic wniosek z gornoslaskiej spolki gazowej

 

jeszcze panowie mowili cos o zakupie dziennika jakiegos

 

czy ktos podzieli sie ze mnia informacją co dalej mam robic był bym wdzięczny bo pracownicy marzną

U mnie kto inny robił instalację gazową wewnętrzną a kto inny instalował piec. Pierwszą próbę szczelności zrobiła ekipa, ltóra robiła instalację wewnętrzną (czyli od granicy działki do pieca). Paliliśmy sobie do wigilii na butlach. W wigilię przyjechał ponownie pan od instalacji wewnętrznej wraz z ekipą zakładającą licznik (znali się) i ponownie zrobili próbę szczelności (ten od instalacji wewnętrznej). Z tego co wiem, to jedo działka (bo wypytywałam go o szczegóły).

Dziennik u mnie prowadził pan od instalacji wewnętrznej (w sumie to nawet kominiarza mi załatwił).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budował ktoś z Porothermu LIght??Bo spotykam się coraz bardziej z negatywnymi opiniami.

Jego wytrzymałość to tylko 10 MPa.

Pytam bo dostałem ofertę z hurtowni w dobrej cenie.

A budujesz wielokondygnacyjna kamienicę?

Do budowy domu jednorodzinnego w zupełności wystarczy.

Praktycznie wszystkie materiały budowlane dostępne na rynku maja wystarczające parametry do zabudowy jednorodzinnej.

Dla porównania:

BK 400 (dwie kondygnacje) - 3,0-3,5 MPa

BK 600 (najpopularniejszy) - 5,0-6,0 MPa

BK 700 (pięć kondygnacji) - 6,0-7,0 MPa

Inna sprawa jak się z Light'a :) buduje (łamliwość, wiercenie, robienie szachtów).

Tu musisz zasięgnąć opinii kogoś kto to w praktyce przerabiał :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jani_63 dzięki za info, to mniej więcej wiem ale słyszałem ze potem właśnie może być problem z wierceniem i tym podobnym.

 

Mam pytanie czy za zaszalowanie stropu 135 m2 zbrojenie tego stropu kosze i kratownice, zrobienie schodów szalunek i zbrojenie czy cena do 4 tys zł to dużo czy odpowiednio. Czyli deskowanie kosze stal.

Robią trzy osoby bo ja nie mogłem pomagać tym razem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dachówka płaska przy małym kącie

 

Czy macie może namiary (ewentualnie foto "z ludzkiej" perspektywy) na realizacje na Górnym Śląsku domów z dachówką płaską na dachu o małym kącie - 25 st i wysoko? Podoba nam się taka dachówka, ale przy naszych założeniach, tj. takim kącie ponad pełnymi parterem i piętrem, widać pewnie głównie krawędzie dachówki a nie płaską powierzchnię... Robię sobie wizualki ale obawiam się że to nie oddaje rzeczywistości dokładnie, chciałbym zobaczyć na żywo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam serdecznie

zapraszam do odwiedzania naszej strony http://www.mad-pol.pl oraz do wysyłania zapytań ofertowych ,na adres [email protected]

firma nasza zajmuje się sprzedażą materiałów budowlanych , doradztwem

Oferujemy przeliczenie materiałów na budowe Waszego wymarzonego domku :) oraz aktrakcyjne ceny

zapraszam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja będę budowała na ul. Planeta ale na razie jestem na etapie papierologii stosowanej :) a ty gdzie budujesz??

 

 

Hejka,

 

Witam w Stolarzowicach - ja mam aktualnie stan zamknięty też w Stolarzowicach - zaczynam teraz wykończeniówkę.

 

Jakbyście potrzebowali porady ew, jakiś zbiornik na wodę, resztek drewna na szalunki, pręt stali itd, dajcie znac, za piwo oddam.

Również namiary na materiały w okolicy (od fundamentu po sam dach).

 

Przyjmę ziemię z wykopów do wyrównania terenu.

 

Pozdrawiam,

 

Cooba16

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka,

 

Witam w Stolarzowicach - ja mam aktualnie stan zamknięty też w Stolarzowicach - zaczynam teraz wykończeniówkę.

 

Jakbyście potrzebowali porady ew, jakiś zbiornik na wodę, resztek drewna na szalunki, pręt stali itd, dajcie znac, za piwo oddam.

Również namiary na materiały w okolicy (od fundamentu po sam dach).

 

Przyjmę ziemię z wykopów do wyrównania terenu.

 

Pozdrawiam,

 

Cooba16

 

no to blisko ja będę budował na ul.suchogórskiej takżę niedaleko

powiedz mi czy masz stemple albo garaż na zbyciu, ziemię będę miał ale trochę później

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę również wdzieczna za informacje o hurtowniach elektrycznych mających dobre ceny.

Dobre ceny zależą od tego kto kupuje (firma/osoba prywatna) i ile naraz kupuje (osoba prywatna).

Z mojej strony mogę polecić takie hurtownie elektryczne:

MESKON Katowice

EL PAS Ruda Śląska

DAMEX Mikołów

ELEKTRA Zabrze

GRODNO - sieć hurtowni

ELDOR - są na Allegro

 

Tylko takie porównania cen i hurtowni są niemiarodajne, jedni mają w dobrej cenie HAGER inni MOELLER.

Jedni AKS Zielonka, inni HELUKABEL, inni TELEFONIKA KABLE.

Materiały są sobie równoważne, ceny nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie kto inny robił instalację gazową wewnętrzną a kto inny instalował piec. Pierwszą próbę szczelności zrobiła ekipa, ltóra robiła instalację wewnętrzną (czyli od granicy działki do pieca). Paliliśmy sobie do wigilii na butlach. W wigilię przyjechał ponownie pan od instalacji wewnętrznej wraz z ekipą zakładającą licznik (znali się) i ponownie zrobili próbę szczelności (ten od instalacji wewnętrznej). Z tego co wiem, to jedo działka (bo wypytywałam go o szczegóły).

Dziennik u mnie prowadził pan od instalacji wewnętrznej (w sumie to nawet kominiarza mi załatwił).

Dzieki za info.

 

moj problem polega na tym ze panowie z gazowni pierw zrobili instalację :) bo tak sie robi powiedzieli.

 

teraz muszę z papierami czyli projektem gazowym , opinią kominiarską x2 sztuki , pylac do urzędu miesta wypisac wnioski z prosba o pozwolenie na przyłączenie

czyli robie to od dupy strony ale to wina monterow z gazowni bo chcieli szybko zarobic i pospieszyli sie z instalacją.

 

potem z tego co sie zorietowałem musze zalatwic pinb isc z dziennikiem budowy zatwierdzic go w inspektoracie nadzoru budowlanego.

 

po tych czynnosciech panowie z gazowni zakładają licznik i następuje pobor gazu czego wynikiem jest ciepła podłoga :) mam taką nadzieję ze bedzie :)

 

tylko dlaczego gosc od montazu pieca i podłogowki mi tego niepowiedział ??? moze dlatego ze jest cienki i sie nie zna na rzeczy ?!?!

 

pragnę aby konkurencja zjadła takie niesolidne firmy 0 informacji i pomocy .

robie setki kilometrow bez sensu składu i ładu maskra!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad parapetami wewnętrznymi.

Czy ktos zamawiał parapety z trawertynu ???

Czy muszą byc jakos specjalnie traktowane - mowie o konserwacjii.

cena za metr2 o grubosci 3 cm kształtuje sie w okolicach 1200 zl lecz to nie koniec kosztow.

dochodzi jeszcze szlifowanie i polerowanie .

generalnie 1 wycenę mam na 5,5 K za raptem 7 parapetów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję kogoś kto zrobi projekt (chyba) i przygotuje dokumentacje w celu uzyskania pozwolenia wodno prawnego potrzebnego do zgłoszenia przydomowej oczyszczalni ścieków.

 

chodzi tylko o oczyszczalnie? to nie musisz tego robić osobno oczyszczalnie jest na zgłoszenie, ale jeśli będzie to potrzebne to możesz śmiało żądać tego od sklepu lub innego sprzedającego robią to za darmo.

Ja miałem w pozwoleniu na budowę oczyszczalnie, także już nie muszę zgłaszać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...