Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa śląsk górny i okolice


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 10k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Ma może ktoś doświadczenia z:

- ciepłymi oknami Oknoplus, wykonują oni ciepły montaż? Bo np. w Tyskich Oknach powiedzieli, że nie robią.

 

Zapytaj w MS Okna (Stare Tychy, okolice "Rzepki"). Ale generalnie zdaje się najważniejszy jest solidny montaż, potem można myśleć o ciepłym (choć zasadność ekonomiczna tego jest dyskusyjna, więcej na forum, np. w opiniech Jareko).

 

- macie kogoś do przydomowej biologicznej oczyszczalni ścieków?

 

Podeślij namiar na priva jak znajdziesz kogoś...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zainstalować pompę ciepła, bo gazu u mnie nie ma i w najbliższej przyszłości nie będzie. Z uwagi na ograniczenia na działce interesuje mnie pompa powietrzna lub z kolektorem pionowym. Znacie dobre firmy instalujące kompelksowo PC, podłogówkę i rekuperator?

 

Cięzko ci będize znaleść firmę która zaistaluje ci PC oraz wentylację z rekuperatorem. Spróbuj na http://www.szukajfachowca.pl Co do samych pomp ciepła zobacz http://www.karbon.com.pl lub ecopol system. Zawsze jest w ostateczności wujek google. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

czy ma ktoś namiary na tanich i DOBRYCH kafelkarzy??

 

Z góry dziękuję i pozdrawiam ;)

 

Jeżeli ktoś poszukuję solidnej ekipy do wykończeń wnętrz (nie partaczy, krętaczy, osób znających się na wszystkim, brudasów etc.) to polecam swoją ekipę, ą bardzo solidni i dokładni (a wierzcie mi że parę ekip wyrzuciłam z budowy).

Ich szef. p. Bogdan tel :501 546 982 - to uczciwy człowiek, i szkoda że nie ma smykałki do reklamy, bo by się od roboty nie opędził.

Pozdrawiam Kasia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

talingua, ciepły montaż - masz na myśli montaż na taśmy Illbruck? Byliśmy "na zwiadach" w AP Żory i oni twierdzą, że mogą tak zamontować (cena 2x normalny montaż) - okna robią na Aluplaście a także zaczynają na Salamandrze.

Dokładnie coś takiego. Kupiliście tam wasze okna? Ja zastanawiam się jeszcze nad Oknoplastem, podobno ci z Katowic (Ligota) bardzo dobrze montują okna. Ma ktoś może jakieś doświadczenia? Generalnie ważniejszy jest dla mnie montaż niż same okna.

Poza tym znam firmę, która dostarcza tanio piasek (rejon Tychy, Pszczyna, Katowice). W razie czego proszę pisać na priva. Tanią hurtownię w Tychach też mogę polecić.

Zakładał ktoś może styropian grafitowy z firmy Paneltech z Chorzowa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też prawie początek, czekam na lepszą pogodę by zalać strop w piwnicy.

Szukam w dobrych cenach stali.

Aha i w sumie najważniejsze ma ktoś namiary na sprawdzone tartaki co zrobią więźbę dachową??

Rysiek K. będzie tak za 2-3 tygodni robił dach u mnie. On mi polecił, żeby wziąć drzewo z tartaku "góralskiego". Zadzwoń sobie do niego pod numer 605-100-570 i on ci da namiary na ten tartak (nie zapisałem sobie tego numeru). Wyszło gdzieś 100 PLN taniej na kubiku niż u nas na Ślonsku :yes: (cena zawierała transport i rozładunek, brałem 16m3). Nie wiem jak jest teraz, bo wszystko drożeje, ale spróbować zawsze można.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rysiek K. będzie tak za 2-3 tygodni robił dach u mnie. On mi polecił, żeby wziąć drzewo z tartaku "góralskiego". Zadzwoń sobie do niego pod numer 605-100-570 i on ci da namiary na ten tartak (nie zapisałem sobie tego numeru). Wyszło gdzieś 100 PLN taniej na kubiku niż u nas na Ślonsku :yes: (cena zawierała transport i rozładunek, brałem 16m3). Nie wiem jak jest teraz, bo wszystko drożeje, ale spróbować zawsze można.

za górskiem tartakiem dodatkowo przemawia fakt, że będzie to prawdopodobnie świerk czy jodła .. a nie miekka sosna z nizin :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rysiek K. będzie tak za 2-3 tygodni robił dach u mnie. On mi polecił, żeby wziąć drzewo z tartaku "góralskiego". Zadzwoń sobie do niego pod numer 605-100-570 i on ci da namiary na ten tartak (nie zapisałem sobie tego numeru). Wyszło gdzieś 100 PLN taniej na kubiku niż u nas na Ślonsku :yes: (cena zawierała transport i rozładunek, brałem 16m3). Nie wiem jak jest teraz, bo wszystko drożeje, ale spróbować zawsze można.

 

 

Dzwoniłem do pana Ryska

przez telefon całkiem dobra rozmowa.

jego strona

http://www.dobre-dachy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam . Jaki koszt orientacyjny dom 137m2 + garaż w Bielsku dzielnica Lipnik mam 1 wycenę strop nad piwnicą ściany zew.i działowe strop z schodami na poddasze użytkowe ściany zew.i działowe poddasze+ więźba 38tyś! Co myślicie? Dużo? mało?

Dach dwuspadowy kąt 40st z jednym wypustem.. nad garażem taras, schody i strop nad piwnica lany tradycyjnie( zbrojenie itp będzie robić ekipa ) a ten na piętrze to z gotowych elementów Dodam że garaż będzie dobudowywany do istniejącego domu.

 

A jeśli chodzi o PC http://www.irlomet.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...