Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa śląsk górny i okolice


Recommended Posts

Witam

 

Czy ktoś może mi powiedzieć jaka moc prądu jest wystarczająca dla domu ok 130 mkw w którym będzie kuchenka indukcyjna. Nikt nie potrafił mi doradzić więc zawnioskowałam o 12 kW i teraz ktoś mi zasugerował że to może być za mało i może wybijać mi bezpieczniki. Tak to jest jak kobita buduje dom i sama podejmować musu szybko pewne decyzje :) Prosze o opinie w rym temacie. Czy pozostać przy tej mocy czy zawnioskować o jej zwiększenie?

 

Ciężko jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Płyta sama w sobie będzie spokojnie pracować przy Twoim zabezpieczeniu głównym. Ale jeśli będziesz "intensywnie" coś gotować i do tego robić pranie i suszyć włosy to może już być problem. Najlepiej skonsultuj to ze swoim elektrykiem, on pomoże Ci je dobrać , a zależy ono nie tyle od wielkości domu co od ilości pracujących jednocześnie "prądożernych" odbiorników (płyta, pralka, suszarka, czajnik, podłogówka elektryczna, boiler itp)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Hello ziomki ze Śląska,

:lol:

 

przyjaciel z Drogomyśla ma do sprzedania traktorek do koszenia trawy.

Chce za niego ok. 2.500 zł.

Jest w bardzo dobrym stanie.

Podaję parametry :

KRAFTSMAN - 2006 rok

Silnik Briggs & Stratton

moc 18KM ( więc silny - te poniżej 16 KM wg mnie są za słabe na skosy i odśnieżania )

SZEROKOŚĆ KOSZENIA 108cm

boczny wyrzut

 

 

Zdjęcie :

 

http://images49.fotosik.pl/1946/975f7de592c1b73bgen.jpg

 

 

Namiary na kolegę :

Artur ( Drogomyśl ) tel. 508-286-225

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd wzięliście więźbę u kogo warto zamówić i jaka cena. Mam dwie ofert dobre z Małopolski -tylko boję się co mi przywiozą i nie wiem czy warto nie oglądając wcześniej.

 

Nasza więźba przyjechała z tartaku z Imielina http://www.tartakimielin.pl/

Zamawialiśmy zimą - cena była 750 zł za m3 impregnowane - transport mieliśmy gratis.

Teraz chyba zdrożało na 800 zł.

Wykonawcy dachu byli zadowoleni z jakości drewna.

 

Teraz przygotowujemy się do budowy garażu wolnostojącego i też u nich planujemy zamówić więźbę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Czy ktoś może mi powiedzieć jaka moc prądu jest wystarczająca dla domu ok 130 mkw w którym będzie kuchenka indukcyjna. Nikt nie potrafił mi doradzić więc zawnioskowałam o 12 kW i teraz ktoś mi zasugerował że to może być za mało i może wybijać mi bezpieczniki. Tak to jest jak kobita buduje dom i sama podejmować musu szybko pewne decyzje :) Prosze o opinie w rym temacie. Czy pozostać przy tej mocy czy zawnioskować o jej zwiększenie?

 

Rozsądne zabezpieczenia główne w tym przypadku to 25A, daje to moc ~15kW.

W przypadku domku/mieszkania sugerowanie się kilowatami jest złudne, bo może się zdarzyć i zdarzy się napewno że jedna z faz będzie bardziej obciążana od pozostałych. Moc będzie się zgadzać, ale prąd płynący tą przeciążoną fazą już nie.

 

Moc można dokupić w każdej chwili, wymaga to dopłaty za każdy kilowat (brakujące 3-4 kW w tym przypadku).

Po załatwieniu formalności energetyka wstawi nowe zabezpieczenie główne.

Słowem, można zacząć mieszkać i jak się problem pojawi to może dokupić sobie tej mocy.

 

Pomijam etap tynkowania, tutaj bezwzględnie 25A bo inaczej długo nie potynkują sobie agregatem.

Ale tutaj zaradny tynkarz lub elektryk znajdzie rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam do sprzedania stemple budowlane po 1 budowie.

Wysokość stempli była na 3.10 - końcówki są zacięte ale myślę że ok 3 metry da się wykorzystać.

Posiadam 120 szt (sąsiad też posiada taką ilość).

 

Cena ok 5 zł.

 

Drewno do odebrania w Orzeszu.

Zainteresowanych zapraszam do kontaktu.

 

Ewentualnie będzie też do sprzedania deska szalunkowa(po 1 stropie) ok 4m3

 

Pozdrawiam

Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Do sprzedania mam

 

Wanna asymetryczna Excellent Luiza 140x95 prawa.

Do wanny dokładam stelaż i obudowę pod płytkowanie (WEDI).

Wanna jest nowa.

 

Wanna może być do odbioru w Będzinie, Jaworznie, Katowicach lub Żorach.

 

http://image.ceneo.pl/data/products/1595080/9c5ed00a-098b-4a32-ac98-b61b5997d1b9_product.jpg

 

 

Witam.

Do sprzedania również

 

- stemple 2,8-3,00 mb (kilka dłuższych, kilka krótszych) - ilość około 150 szt

- bloczek betonowy - ilość około 100 szt

 

Dokładne ilości po przeliczeniu.

 

Odbiór Będzin.

 

Zainteresowanych zapraszam gg 5199787 lub tel 796529972

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do sprzedania:

- stemple , długie na 2.85, zacinane, raz użyte, dość grube, ilość około 350 szt, cena za sztukę: 3,90.

- deski szalunkowe calowe, chyba jakieś 3-4 kubiki mi zostały, cena za kubik 340 zł.

 

Jak ktoś jest chętny na wszystkie stemple + deski szalunkowe to cena promocyjna bo mi to zawadza: stempel 2,90 zł sztuka, deski 290 zł kubik. Lokalizacja: Suszec (to między Żorami a Pszczyną).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...