Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Klub budujących kobiet


Recommended Posts

Dzisiaj mija rok od chwili, gdy odwiedziłam to forum :)

Przez ten czas dużo się działo i wiele sie nauczyłam na temat budowania.

Przyznam się, że kiedy tu weszłam pierwszy raz nie wierzyłam, że ten dom tak szybko zaczniemy budować. Pomimo róznych przygód budowlanych jestem dumna, że jakoś sobie radzimy, tym bardziej, że ja mam w budowie duży udział :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Ja na forum siedze dwa lata, troche dłużej i tak tylu rzeczy nie wiem,że dalej mozna mnie wprowadzić w maliny.

Efekt- mam z leksza popsute wykończenia kominów- i są po Świętach szybko do poprawki.

pokaże pare zdjęc ze środka

pierwsze foto- to salon z widoczna dziura na schody w suficie i scianka od schodów oddzielajaca kuchnię od salonu- ścianę wykończę jakoś tak na starą cegłęhttp://images1.fotosik.pl/235/3be4d3af2945a7c9m.jpg

To samo od strony kuchni-za tą ścianką od strony kuchni będzie płyta elektryczna i pochłaniaczhttp://images2.fotosik.pl/226/26fadf9914393a91m.jpg

Poddasze- bedzie piekny duzy pokój i składzik nad garażem- widoczy w dali.http://images1.fotosik.pl/235/fe5ef6b6e2188561m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wszystko bardzo skomplikowane, bierzesz projekt np. fundamentów ,patrzysz jaką masz długość ław- powinno być takie zestawienie w projekcie np ław o szer.np 60cm jest np 55mb, w projekcie masz podana głebokość posadowienia ław np- 60cm i liczysz dł 55mb x 0,6m( szer)x 0,6m9 głeb) i wychodzi ci objetość betonu potrzebnego do zalania tych ław i tak przeliczasz pozostałe ławy, zawsze dodaj 10%, podobnie liczysz m2 ścian fundamentowych- dłx wysokość i zamawiasz bloczki betonowe wiedząc ze np 17bloczków/m2 i wychodzi ci ok. np 2000bloczków,

zawsze liczysz m2 ścian czy nosnych czy działowych i wiedząc ile np max wchodzi na m2 taką ilość zamawiasz.

sama matematyka. Ale ogolne zestawienie powinnas miec w projekcie jesli nie to przeliczasz na podstawie projektu szczegółowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam wrażenie, że wszystko drożeje, więc jak się ma pieniądze to najlepiej wcześniej kupować z zastrzeżneim że odbierzesz wtedy kiedy Ci będzie potrzebne, np za pół roku.

 

A jak to jest gdy juz stan surowy jest wybudowany? Czy np. okna przechowają? A armaturę itp? Wiecie jak to sie odbywa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pozwolenia a mam dach :wink: Byłam pewna, że będę budować we wrześniu, ale urząd miasta postanowił inaczej. . Więc dach zapłacony w 80%, leży sobie na składzie. To znaczy tak naprawdę to pewnie nie leży ale na każde żadanie przyjedzie do mnie w cenie z czerwca 2006. Materiał na ściany też mam, 2/3 na działce, ostatni tysiac leży na składzie.. Albo nie leży ale jest zapłacony. Że dostanę, wiem, bo tak samo było z tymi cegłami, co leżą na działce. Zapłacone w czerwcu, zdecydowaliśmy się wziąć w pażdzierniku. Drzwi wejściowe kupione w promnocji w grudniu ub roku też grzecznie czekają w magazynie. Okien nie chcielii mi sprzedać wcześniej, bo chcieli wziąć najpierw obmiar. Ale jakby była jakaś promocja w "międzyczasie" to też kupię a potem będę pilnować murzrzy :D . Z armaturą gorzej, bo to drobnica, może się gdzieś zapodziać. Ale takie płytki, gresy - spokojnie. Sęk w tym, że to nie jest materiał, który podlega sezonowym wahaniom cen.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ribomunylem najlepiej wchodzić przed sezonem, ale teaz też można zaczć.

Co do szczepień, ja nie szczepiałam, ale moje za stare. Ale nawet gdyby, to po pierwsze, pneumokoki to, jak nazwa wskazuje, dwoinka zapalcnia płuc (diplococcus pneumoniae), czyli naczelną chorobą, którą powoduje są zapalenia płuc (górnych dróg oddechowych). Jako powikłąnia mogą się zdarzyć i zapalenia opon, mózgu i sepsa ale znowu nie tak często... Zastanawiam się skąd ta panika. W sumie całkiem nieźle się je leczy, nie są wcale takie częste... nie wiem, małe dzieci mają już tyle szcepień, jeszcze dokładać? Ale ja jestem tylko biednym internistą. Może pediatrzy widzą dużo powikłań?

 

Firmy nakrecaja i tyle. Nie jestem pewna ale wydaje mi sie ze u dzieci w wieku przedszkolnym najczestsza bakteria powodujaca zap pluc jest hemophilus influenzae stad to szczepienie obowiazkowe HIB. Strepotococus pneumoniae najczesciej powoduje zap ucha i zatok i te wystepujace w Polsce sa bardzo wrazliwe na amoksycyline czyli najpopularniejszy antybiotyk. Zrobili bum na temat sepsy jak nagle zmarlo dziecko w Sobieszewie bez uprzednich objawow, ale ilosc tego powiklania jest caly czas taka sama.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostaniemy przy Domu w lukrecji ale z garazem z dachem dwuspadzistym, jeszcze do decyzji czy garaz dwustanowiskowy czy jedno. Szukamy architekt do adaptacji i na razie nie mamy kasy do kupienia projektu itd.

Na razie kolejne klody pod nogi, niby umowa kredytowa podpisana dzialka kupiona ale nie zaplacona do konca, bo zostal zle napisamy wniosek do ksiegi wieczystej. Oj, taka zla jestem. Musimy jechac do Kartuz do Sądu i pisac sprostowanie. Babka w biurze podawczym jak jej pokazalam jakie mam dokumenty z banku powiedziala ze nic nie musze pisac, zadnego pisma i tylko podsteplowala, zaplacilam 200zl i zawiozlam do banku. A babka w banku nie patrzy co ja przynosze tylko bierze i wysyla do centrali. A we wniosku bylo miejsce na wpisanie nr aktu notarialnego i nie ma w nim w jaka ksiege wieczysta ma byc wpisane, chyba baba w biurze podawczym jak ze mna rozmawiala i nie bylo nikogo zadnej kolejki, powinna na to zwrocic uwage. Teraz sie boje ze nie zdaze zawiesc tego sprostowania i oddala mi wniosek i bank moze wypowiedziec kredyt. Dowiedzialam sie wczoraj wieczorkiem. Trzymajcie kciuki by sie to nam udalo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dorbie to dopiero początki zmagań. Zobaczysz, że wszystko pójdzie dobrze, ale ile stresów :-?

 

Załatwianie pozwolenia na budowę, kredyt, budowa to nie jest proste. Gdyby nie ta wizja domu z ogródkiem to chyba byśmy padły :lol:

 

Gdyby was interesowały zdjęcia z budowy naszego domu to niżej jest link.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budowa w Borkowie Łostowickim.

Niestety architekta nie mogę polecić :-? . Miły pan, ale niezbyt dokładny i niesłowny. Prawda jest taka, że najlepiej jest mieć jak najmniej zmian w projekcie. Każdy coś tam zmienia, ale żeby to nie były duże zmiany bo może się okazać, że na papierze pięknie architekt wyrysuje, a potem w praktyce są problemy. Jak jest dobry wykonawca to może błędy wychwyci.

Życzę ci dobrego architekta i załatwienia tego kredytu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja weekend dowiedziałam się, że ludzie, którzy będę od ans kupowac mieszkanie chcą wpłacić 50 tyś jako pierwszą transzę. Do tego mam transzę z banku w wys. 20 tyś no iteraz od rana szaleję, wydzwaniam po hurtowniach, ustalam ceny materiału, bo chcę jak najwięcej kupić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...