Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Klub budujących kobiet


Recommended Posts

Ja mam wrażenie, że wszystko drożeje, więc jak się ma pieniądze to najlepiej wcześniej kupować z zastrzeżneim że odbierzesz wtedy kiedy Ci będzie potrzebne, np za pół roku.

 

A jak to jest gdy juz stan surowy jest wybudowany? Czy np. okna przechowają? A armaturę itp? Wiecie jak to sie odbywa?

 

Myślę, że to wszystko kwestia dogadania. U nas niektóre okna trzymali w magazynie pół roku, drzwi czekały 10 miesięcy, hydraulika (grzejniki, piec) też z pół roku albo i dłużej (piec na pewno, bo kupowaliśmy w lutym, a jeszcze nie jest zamontowany). Kafli i armatury jeszcze nie kupiliśmy, ale już pół roku temu babka z hurtowni do mnie dzwoniła i mówiła, że jak chcę to moge kupić teraz bo drożeje i oni to przechowają. Ale nie kupiliśmy, bo po pierwsze jeszcze nie wiedzieliśmy co chcemy, a po drugie to jakbym tak miała kasę na wszystko to nie budowałabym domu przez 2 lata :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

U nas niesty tynkowanie odpdało w tym roku, bo jak widać za oknem pogoda już nie ta co była. Zła jestem, bo ekipa do ocieplania i tynkowania przyszła pod koniec września i miało im to zając 2 tygodnie. Na początku robili super szybko, a potem się skiepścili. Wyglada na to, że znaleźli jeszcze jakąś inna robotę, a u nas już były wszyskie wymówki, teścowa, żona, dzieci chore itd. Gości jest pięciu, to jakim cudem wszystkim wszyscy w rodzinie nagle chorują - nie wiem. Mam nadzieję, że chociaż ocieplenie skończą, bo mamy się zamiar wprowadzić na poczatku przyszłego roku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj, wiem ze jeszcze duzo przed nami, tym bardziej ze w 90 procent to bedzie z kredytu.

Ogladalam zdjecia z budowy Waszego domku- bardzo fajnie to wyglada, trzymam kciuki za dalsza budowe.

A gdzie sie budujecie? Jakiego mieliscie architekta? czy jest godny polecenia?

 

Ja swojego architekta NIGDY nie polece :evil:

Jednak na forum Trojmiasto polecana była p. Jolanta Makander. Niestety dla nas była troche za droga :-? A teraz strasznie żałuje, ze jednak to nie ona zajeła sie naszą adaptacją :cry: Ponoć jest świetna :wink:

Chociaz na naszego architekta tez wzielismy namiar z forum... Ale tym to sie nie sugruj :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

narazie czekam. Mam dopiero dwie wyceny np. bk za 6,50 i 7,20...

 

Poczekaj do grudnia. Teraz jeszcze sporo osób buduje i mają zbyt. Jeżeli ceny nie spadną na koniec grudnia/styczeń/luty to znaczy, że nie spadną wcale, co też nie jest wykluczone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A witojcie, witojcie,

no i wróciłyśmy z Zakopanego...., było cudnie, że hej :D

 

Dziewczynki mam pytanie:

czy jeśli inwestycja jest wspólna (ja i współwłaściciel) i dotyczy to zarówno działki jak i budowy domu (pozwolenie na budowę-2 inwestorów), to czy tylko jedna osoba może wziąć kredyt na ukończenie budowy? :-?

 

Moi Panowie Górale mają opóźnienie inie zaczną budowy w przyszłym tygodniu tylko za 3 tygodnie to już będzie przwie przełom grudnia... im to podobno nie przeszkadza, ale zaprawie klejowej do komina potrzeba +5stopni, czy miałyście podobne sytuacje?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A witojcie, witojcie,

no i wróciłyśmy z Zakopanego...., było cudnie, że hej :D

 

Dziewczynki mam pytanie:

czy jeśli inwestycja jest wspólna (ja i współwłaściciel) i dotyczy to zarówno działki jak i budowy domu (pozwolenie na budowę-2 inwestorów), to czy tylko jedna osoba może wziąć kredyt na ukończenie budowy? :-?

 

Moi Panowie Górale mają opóźnienie inie zaczną budowy w przyszłym tygodniu tylko za 3 tygodnie to już będzie przwie przełom grudnia... im to podobno nie przeszkadza, ale zaprawie klejowej do komina potrzeba +5stopni, czy miałyście podobne sytuacje?

 

Pozdrawiam

 

A oscypek dla nas jest??? :lol: :wink: :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ekala super dziennik budowy - fajnie tak oglądać jak domek rośnie :D :D :D Aż zaczełam wierzyć, że może nasz też tak urośnie :D :D :D :D :roll:

 

Pewnie, że urosnie :lol: . Leżaczek super.

agnieszka kusi nie wiem, czy to dobry okres na ustalanie cen. Hurtownie nie wyrabiają z towarem, którego jest mało i nie wiem, czy dużo z nich wydusisz :wink: Myślę, że początek roku chyba będzie lepszy. Budowy będa czekać do wiosny, hurtownie będą łapać klientów i może wtedy zaproponują lepsze ceny. Teraz jak o coś sie pyta to najczęściej zmęczona pani mówi nie ma, albo mówi jest a nie ma :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Premiumgdzies się podziewała? Jak tam samopoczucie?E.kalano właśnie sie zastanawiam, ale wszędzie gdzie dzwonię, a mam kilka osób znajomych w hurtowniach, to mówią, że ten rok jest tak dziwny, że nie będzie zimowych promocji takich jak zawsze. Wszytsko sprzedają na pniu i wiedzą, że przyszły rok będzie taki sam albo jeszcze gorszy (dla inwestorów). Nie wiem czy jest sens czekać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A witojcie, witojcie,

no i wróciłyśmy z Zakopanego...., było cudnie, że hej :D

 

Dziewczynki mam pytanie:

czy jeśli inwestycja jest wspólna (ja i współwłaściciel) i dotyczy to zarówno działki jak i budowy domu (pozwolenie na budowę-2 inwestorów), to czy tylko jedna osoba może wziąć kredyt na ukończenie budowy? :-?

 

/quote]

 

Pewnie może. Przecież jeden współwłaściciel może budować za gotówkę a drugi za kredyt. Ale zabezpieczenie kredytu jest tylko na połowie inwestycji. Więc trudniej będzie dostać i mniejszy będzie. No i ty go spłacasz a w razie sprzedaży robisz prezent, bo forsy dostaniesz pół. Żadne umowy nie zabezpieczają przed tym, może tylko weksel...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie- Uruchomili nam kredyt!!! Czyli pewnie zaplaca pieniazki za dzialeczke facetowi w poniedzialek albo poszlo dzisiaj. Zadzwonila do mnie nasza posrednik. Tylko jakos do mnie wczesniej nie doszlo ze musimy jej zaplacic 1% prowizji. Teraz juz sobie przypominam ze tak z nia rozmawialam , ale myslalam ze to bedzie prowizja banku:-( I zapomnialam o tym. Jaka ja jeszcze gl;upia jestem :oops:

 

A moj tato wspanialomyslny dzis kupil mi maszyne do szycia! I to ze sciegami overlokowymi, zebym mogla sobie firaneczki szyc do nowego domu :-(((( Nie, no super. Ale gdzie budowa jak jeszcze kasy nie ma na zakup projektu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ta zima nie mogła jeszcze z tydzień poczekać :evil: :( :cry:

Więźba jest i czekamy na nieco lepszą pogodę aby dało sie dokończyć kominy i położyć dachówkę. Tak mało zostało do zrealizowania w tym roku i dekarze mieli wejść w poniedziałek i prawdopodobnie w piątek by był koniec, ale nie ma tak dobrze :cry:

 

 

Dorbie gtratulacje. Fajny prezent ci tata zrobił. Może trzeba było podpowiedzieć, że najpierw projekt. Może by sie domyślił :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...