Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Klub budujących kobiet


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 7,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam wszystkie budujące kobiety .

Jestem nowa na forum-dopero "raczkuję".

Planuję budowe w 2007 a obecnie czekam na warunki zabudowy .

Po przeglądnięciu i przeanalizowaniu setek a może stosów projektów , mój wybór padł na LMP 63 - Lipińscy .

co sądzicie o tym domku ??? Proszę o komentarze.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Honiu dom wygląda na bardzo wielki choć powierzchni użtkowej jest 157. Z tego co się orientuję to kosztowny będzie dach. zauważyłam, ze panuje tendencja na proste mało skomplikowane dachy a tym samym mniej kosztowne. Niestety mnie też zauroczył taki skomplikowany bo uważam, ze w nim cały urok. choć wnętrze jest chyba bardziej ważne bo musi być funkcjonalne. Zaraz zobaczę jaki jest u Ciebie rozkłada wnętrz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i wykrakałam. Sylwia obudziła się dziś z katarem i kaszlem. Zewzględu na to, że żłobek dziś nieczynny (wolne za 11.11 :roll: ) to mąż siedzi z nią w domku. Mówiłam mu, że ma jej podawać ceruvit i dużo wody z miodem i cytryną. Mam nadzieję, że tylko na tym się skończy.

A tak poza tym wczoraj dostałam info, że mogę kupić siporex 24 m za 6,45 brutto z dostawą w późniejszym terminie. paletowany. Cena niezła, jadę dziś po pieniążki do banku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

Widzę, że wiele z nas zmaga się z budową i chorobą dzieci. U mnie podobnie :( .

 

Honia 74 fotka działki dużo by pomogła w ocenie domu. U mnie ten dom wyglądał by nie za dobrze. Działka musi być duża lub podobne domy w okolicy. Dach kosztowny (ale to już wiesz), 3 kominy ponad 8 metrowe to jakieś 7-8 tys. Dół ładnie rozplanowany, z minusów to kącik telewizyjny przy samej kuchni i brak miejsca na telewizor :D . Brak przejścia do garażu to też dla mnie minus, w łazience na dole okno musiałoby być ciągle zasłonięte, nie za bardzo mozna sobie je całkiem otworzyć :D . U góry pokoje nie za duże a pokój rodzinny to taki hol (w sumie to tu może być TV). Porównuję twój dom z moim, u mnie powierzchnia użytkowa wieksza, do tego dwa garaże i powierzchnia zabudowy mniejsza (co wiąże się z kosztami). Oczywiście wizualnie jest prostszy, ale ja w takich gustuję. Chciałam też ograniczyć ilość skosów w pokojach. Zresztą u nas plan zagospodarowania narzucał taki typ domu.

Rozpisałam się, ale jak widzisz twój projekt ma niewiele minusów i jeżeli nie przerażają cię koszty to buduj. Będzie to wasz dom i wam ma się podobać a nie sąsiadom (chociaż może niektórym to właśnie na tym zależy :roll: ).

Poza tym dom ładny i jeszcze raz powtarzam, że zależy od otoczenia, no i oczywiście od upodobań inwestorów :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje drogie koleżanki z FORUM pragnę pochwalić się zakończeniem BUDOWY.

Od jutra przenosimy się w nasze własne cztery kąty. 15 miesięcy zleciało niewiadomo kiedy. Były wpadki, ale przede wszystkich chwile zadowolenia i dumy i tego co powstało. Jeszcze sporo pracy przed nami ( cała wykończenióka na zewnątrz ), ale wydaje mi się ,że teraz to już z górki Życzę wszystkim budującym kobietom szybkiego zakończenia budowy i zamieszkania.

POWODZENIA !!!

 

Przez jakiś czas niestety będę bez netu . Ale tylko jak nas podłączy TP to będę nadal śledzić Wasze postępu i służę pomocą.

Pozdrawiam

Ala

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

e.kala

mówisz że unikałaś skosów

czy podwyższałaś ścianę kolankową?

jeśli tak to do jakiej wysokości

 

Unikanie skosów to dach dwuspadowy, masz wtedy skos z jednej strony :D . Jedynie w pokoju nad garażem będzie z dwóch, ale i tak to będzie dodatkowe pomieszczenie. Ściana kolankowa wyszła nam 120 cm, a więc nie jest źle.

 

Alunek gratulacje, kiedy ja się wprowadzę :(

 

Dorbie a nie ma planu zagospodarowania przestrzennego dla Niestępowa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja z takim innym pytaniem... :wink: czy któraś z Was, Matki Polki, ma jakiś fajny przepis na dobre kruche ciasteczka, które mogłabym upiec z moją cóką? Nigdy nie piekłam takich ciasteczek, ale jakoś tak mi się chce pobawić w kuchni z córeczką....pomóżcie...

Alunek, szczęściaro.... :lol: Gratulacje!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorbie a nie ma planu zagospodarowania przestrzennego dla Niestępowa?

 

Własnie mam dla Niestepowa ale wydane w Dzienniku Urzedowym Wojewodztwa Pomorkiego Uchwała nr... itd z 2002r w sprawie uchwalenia miejscowego planu zagospodarowania terenu dla dzialki nr ...we wsi Niestepowo - i tam sa podane warunki zabudowy dla tych dzialek . Czy do pozwolenia na budowe to wystarczy czy musimy wystapic o jakies pismo do gminy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorbie a nie ma planu zagospodarowania przestrzennego dla Niestępowa?

 

Własnie mam dla Niestepowa ale wydane w Dzienniku Urzedowym Wojewodztwa Pomorkiego Uchwała nr... itd z 2002r w sprawie uchwalenia miejscowego planu zagospodarowania terenu dla dzialki nr ...we wsi Niestepowo - i tam sa podane warunki zabudowy dla tych dzialek . Czy do pozwolenia na budowe to wystarczy czy musimy wystapic o jakies pismo do gminy?

 

Wystarczy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...