Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Klub budujących kobiet


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 7,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Dzisiaj 13-sty, ale samochód popsuł mi się już 10-ego.... Dzisiaj tez mi nie szło, bo pojechałam w dwa miejsca wycenić okna i niestety zamknięte.

 

Jakie okna zamawiacie? Już wiem, jakie są profile, okucia tylko ceny teraz dostosowuję do kieszeni.

 

Zamówiłam także dach. Całą procedurę kupna załatwiałam przez telefon i e-mail. Teraz czekam.

 

Cześć ellisa buduję na północ od Warszawy, ale może będę mogła jakoś pomóc.

 

acca5 przeczekaj może 13-ego i będzie ok. chociaż jak coś zaczyna się w poniedziałek, to podobno kończy się w piątek.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szanowne koleżanki :-)

Podczytuję Was od pewnego czasu, bo też jestem kobietą budującą :-D Budujemy w Borkowie Łostowickim pod Gdańskiem (tam gdzie e.kala ;-) - witaj sąsiadko). Budowę rozpoczęliśmy w połowie sierpnia. Obecnie mamy stan surowy otwarty. Dziś kończą nam kłaść dachówki. Na ten sezon zostało nam już tylko wykonanie schodów zewnętrznych i ścianek działowych w środku. Jeśli będzie padać, to pewnie murarze się za to zabiorą w tym tygodniu (póki nie pada robią jakieś prace pod gołym niebem na innej budowie) i będziemy mieli trochę odpoczynku.

Alunek - gratuluję przeprowadzki! Ja już też nie moge się doczekać swojej - mam nadzieję, że za rok będę już pisać ze swojego domku :-)

Witam sąsiadkę. Szybko wam poszło, chyba musze podglądnąć waszą budowę a może wstawisz fotki. U mnie są schody zewnetrzne i część ścianek działowych ale dachówka nie dotarła jeszcze od 1 października (podobno jedzie z Niemiec). Brak dachówki spowalnia też wykonanie komina, ale trzeba być spokojnym :evil: . :evil: :evil: . Jestem trochę zmeczona budową i chciałabym skończyć dach, zabić okna dechami i trochę odetchnąć do wiosny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki Grazia żz odpowiedz od razu cieplej sie mi na duszy zrobiło,szukam solidnej firmy od okien do ocieplania budynków i tynkarzy i cholra wie kogo jeszcze,acha i materiały budowlane,gdzie sa w miare przyzwoite ceny z góry dziekuje za podpowiedzi :D

 

 

Witaj! Z listy poszukiwanych ekip wynika, że już masz stan surowy więc nie jesteś taka "początkująca". Ja widzę, że mam podobne zapotrzebowanie na ekipy na wiosnę ale jeszcze nie szukam :-? . Niech mi skończą ten cholerny dach to się za to wezmę :evil: :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie okna zamawiacie? Już wiem, jakie są profile, okucia tylko ceny teraz dostosowuję do kieszeni.

My zamowilismy po trudnych wyborach - okna PCV, biale, bez szprosow, 5-komorowe, na profilu Rehau.

 

Co to sa szprosy? to ta kratka na szybach jak u ciebie w projekcie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam podobne zapotrzebowania na ekipy, też na wiosnę i też jeszcze nie szukam :-?

A to mój domek - zdjęcia z weekendu. Dziś nam dach skończyli, ale jeszcze nie widziałam. Jak kończę pracę jest już ciemno, rano też ciemno, tylko w weekend mogę pooglądać porządnie domek.

 

http://img129.imageshack.us/img129/4260/dscf0128qy1.jpg

 

http://img520.imageshack.us/img520/9789/dscf0135fq2.jpg

 

Projekt naszego domu, to przerobiony poniższy:

http://www.konradmatuszewski.pl/pliki/pro_5.html

Zrobiliśmy w tym projekcie sporo zmian. Zmieniliśmy garaż jednostanowiskowy na dwustanowiskowy, zmieniliśmy dach nad garażem na dwuspadowy i w ten sposób nad garażem powstał duży pokój (24m) i pomieszczenie gospodarcze (12m). Do tego powiększyliśmy dom o 1 metr w lewo tak, że pokój dzienny ma 37m, kuchnia jest większa i powiększyliśmy trochę spiżarnię. No i dwa pokoje na górze się powiększyły (oba mają ponad 17m) - najprawdopodobniej w obu wydzielimy garderoby. Poza tym dodaliśmy okna połaciowe w naszej sypialni, zlikwidowaliśmy balkon i powiększyliśmy taras. To chyba tyle :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie masz te okna polaciowe, nie widze ich, gladki dach.

Czy duzo podnosi koszty garaz dwustanowiskowy i dach dwuspadzisty?w zamian do jednostanowiskowego i pupitowego dach? My tez podobnie chcemy zrobic, tylko w obawie o koszty pozostaniemy przy jednostanowiskowym garazu, ale koniecznie dach dwuspadzisty i tam pokoj.

Jakie macie wymiary garazu dwustanowiskowego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

okna zostaną zamontowane wiosną - nie chcieliśmy teraz montować ramy i zaklejać jej folią, bo podobno zdarza się, że wiosną skrzydło okienne nie chce pasować w ramę. Naszemu dekarzowi było wszystko jedno i twierdzi, że zamontowanie całych okien wiosną zajmie mu ok. 3h, więc na razie okna zostały w hurtowni :-)

Nie wiem jaka byłaby różnica w cenie domu z garażem jednostanowiskowym, ponieważ my byliśmy zdecydowani, że chcemy dwustanowiskowy. Przy dachu dwuspadowym dodatkowe koszty to więcej elementów w więźbie, więcej pustaków na ścianki (dochodzi spora ścianka szczytowa). Zapewne trzeba będzie dodatkowo ocieplić sufit garażu. Więcej jest dachówek, łat, kontrłat itp. Trochę dodatkowych kosztów na pewno jest. Nasz garaż ma wymiary 5,76 x 5,70 (szer x dł) i z tyłu garażu pomieszczenie gospodarcze o wymiarach 5,76 x 1,94

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

izi7 jak spojrzałam na dom to tez pierwsza myśl, a gdzie te okna dachowe :wink: . U nas są tylko dwa i teraz zaczęłam sie zastanawiać jak tą sprawę rozwiązać. Najlepiej byłoby wstawic okna i tyle, ale chyba długo by nie były na dachu :( . Ile w sumie wyszło ci powierzchni użytkowej?

Jeżeli chodzi o garaż dwustanowiskowy to warto zrobić, chociaż fakt, że to troche podraża budowę. Jak dom nie ma piwnicy to chociaż niech garaż będzie większy.

Dorbie myślę, że podwójny garaż to dodatkowy koszt około 20 tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...