Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Klub budujących kobiet


Recommended Posts

Koiety poratujcie. Boję sie, ze jak facetów zapytam to tylko śmiech usłyszę.

A mianowicie potrzebuję wiedzieć, co to za stal ma być na dom i gdzie tego sie szuka...czy ja w projekcie mam jakieś zestawienie ile tego trzeba? bo projekt też nie do końca umiem czytać :oops:

 

No ale jak nie zapytam to sie nie dowiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

w projekcie poiwnnas miec zestawienie materiałów

jeśli nie masz to w opisach początkowych znajdizesz jakiej średnicy sa prety na poszczególne zbrojenia i ilość trzeba samemu obliczyć np wiedząc, że masz 4 pręy fi 14 na raz to bierzesz długość do tego x4 _ koljeny bok do tego strzemiona zwykle są z prętów fi 6 no i drut wiązałkowy do wiązania strzemion...

nie wiem czy nie za dużo namieszałam :oops: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy to jest ta "całkowita ilosć stali"? i to sama mam policzyć? jezu dla mnie to ciemna masa całkowicie...

a jesli zadzowonię tam gdzie to sprzedają to tam mi nie policzą?

 

a wogle to podając do składu musze podawac masę stali? chyba nie, bo po co komu to...tylko długość prętów poszczególnej średnicy, tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uffff, no to jestem z powrotem w domku...lżejsza o 5 tys :cry:

wszystko ładnie zalane (cała płyta), instalacja wod-kan rozprowadzona, uprzatnięte :p

 

wytłuaczył mi sie trochę ten mój majster...może ma rację :-?

teraz tylko zabezpieczy to folią i mam ukończony stan zero i ...czekam na wiosnę, ale pogoda u nas dziś taka jak w kwietniu, słoneczko, cieplutko, rzeczka płynie, lasek rośnie, trawka zielona :lol:

 

zapłaciłam też za 6m Schiedla (fi 18, jednociągowy z wentylacją) 2.800 :roll: , majster mi go przetrzyma u siebie do wiosny!

 

Koniec na kilka miesięcy.

 

Ściskam mocno i dalej śledzę Wasze postępy 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze, padła mi sieć przy wysyłaniu maila, a po backu treść mi wcięło :evil:

no to jeszcze raz - e.kala - mam nadzieję, że w obu przypadkach nie ponieśliście dużych strat :(

My dalej robimy rozeznanie w oknach. Najbardziej spodobały nam się okna z Megabudu w Rumii, mocno polecanego przez Trójmiejskich forumowiczów. Mają okna plastikowe Avante i drewniane Dziadka. Nie jesteśmy jeszcze do końca zdecydowani, czy chcemy plastiki czy drewno, ale powoli skłaniamy się do plastikowych barwionych jednostronnie na złoty dąb. Wydaje mi się, że robiąc od środka białe okna nie narzucę sobie kolorystyki, do której musiałabym się dopasowywać dobierając drzwi wewnętrzne, podłogi itp. Drzwi i podłogi planuję niezbyt ciemne, a kolory okien w większości są ciemne albo bardzo ciemne. Sama nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

e.kala przykro mi z powodu kradzieży...

Mam nadzieję, że założenie alarmu pomoże...

 

Byliśmy wczoraj u pana budowlańca :lol:

spodobał mi się facet, na dodatek zna moich przyszłych sąsiadów, więc załatwi i prąd i wodę, której nie ma..Dokładne kosztorysy bedziemy mieli za tydzień...

 

Co do okien, to też myślałam nad plastikowymi barwionymi jednostronnie. W środku brąz jakoś dziwnie wygląda...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak w sumie to i ja mam zagwostkę. Miałam sobie spokojnie zimować po kupnie działki, przeglądac projekty zbierać papierki i takie tam, a jak jest taka zima jak widać to bez problemu mogłabym w styczniu lać fundament, nie wiem jak z kredytem zrobić teraz, bo wzięłam tylko na działkę póki co, :roll:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wierzę w te prognozy. Jeszcze nie trafiło mi się, zeby sprawdziła się. Mówię o takiej długoterminowej. Kiedyś słyszałam, jak jakaś pani od przewiduwania pogody powiedziała, że nikt nie potrafi przepowiedzieć pogody na dłużej niż trzy-cztery dni...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze, padła mi sieć przy wysyłaniu maila, a po backu treść mi wcięło :evil:

no to jeszcze raz - e.kala - mam nadzieję, że w obu przypadkach nie ponieśliście dużych strat :(

My dalej robimy rozeznanie w oknach. Najbardziej spodobały nam się okna z Megabudu w Rumii, mocno polecanego przez Trójmiejskich forumowiczów. Mają okna plastikowe Avante i drewniane Dziadka. Nie jesteśmy jeszcze do końca zdecydowani, czy chcemy plastiki czy drewno, ale powoli skłaniamy się do plastikowych barwionych jednostronnie na złoty dąb. Wydaje mi się, że robiąc od środka białe okna nie narzucę sobie kolorystyki, do której musiałabym się dopasowywać dobierając drzwi wewnętrzne, podłogi itp. Drzwi i podłogi planuję niezbyt ciemne, a kolory okien w większości są ciemne albo bardzo ciemne. Sama nie wiem.

 

Jeżeli chodzi o złodziei to ukradli niewiele a zniszczyli garaż. izi7 a u was spokojnie?

W sprawie okien, my zdecydowanie jesteśmy za drewnem, ostatnio właśnie polecał mi ktoś Dziadka. Napisz izi7 czy te okna dziadka są lepsze od tych z Kartuskiej. Czy orientujesz się co maja lepszego i czy są droższe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...