Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Klub budujących kobiet


Recommended Posts

Czekamy na chudziaka i na elektryka :)

No i na zimowe śnieżne Świeta, a później na szybką wiosnę i wykańczanie domku W międzyczasie planujemy sobie, jak będzie wyglądał nasz dom, wymyślamy, jak będą wyglądały pokoje, salon, kuchnia itp

U nas dokładnie tak samo, jutro elektryk ma obejrzeć teren działania i podesłać kogoś do chudziaka, bo gość umówiony trzeci tydzień wystawia nas do wiatru. Cóż robić, takie czasy.

 

A ja w między czasie uprzejmie donoszę, iż moje maleństwo wczoraj skończyło cztery lata, uwierzycie? bo mnie trudno.

Dziękuję za każdy dzień z moim wspaniałym synkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Nadal nie wiem jakie okna,

szukam, pytam, a czuję, że decyzję podejmiemy w ostatniej chwili, bo coś tam...

Czy z drewnianymi naprawdę jest później tak dużo roboty? Czytałam, że co kilka lat przetrzeć woskiem, pastą czy lakierem - to chyba nie tak wiele?

Fakt, że w domu okien więcej niż w mieszkanku i szprosy - robi się tego sporo.

 

:-? :-? :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

andziag78 - przypominam się w sprawie wizualizacji :D

U nas na budowie obecnie planowana cisza. Zaczęliśmy załatwiać projekt przyłącza prądu (od skrzynki do domu). No i chcemy zamówić wkrótce okna i zacząć współpracę z projektantką wnętrz. Zaczynam się trochę stresować, czy wyrobimy się ze wszystkim do sierpnia. Mam nadzieję, że tak.

Powiedzcie, jaka wełna do ocieplenia poddasza jest dobra? Jaką wy wybrałyście? A może każda wełna jest dobra i obojętnie jaką kupię?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Izi pamiętam, i jeszcze jedną osobę, która prosiła na priv. Obiecuję, że dziś do zrobię jak mój małżonek wróci z pracy :D próbowałam to zrobić tak jak obiecywałam, ale sierota ze mnie i nie mogę wysłać załączników i nie wiem czemu :-? Dziś wieczorkiem poślemy :)

Co do okien my wybraliśmy barwione w masie i oklejane plastiki, czy dobrze okaże się w praniu :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie Kobiety,

 

czytam i czytam, bo dawno nie miałam na to czasu a u Was tak jak i u mnie praca w toku.

Nawet zima w tym roku na sprzyja :lol:

 

Gratulacje i nadal trzymam za Was kciuki :D

 

Ja nareszcie po trzech miesiącach walki - doczekałam siena podłączenie zbiornika na gaz....

 

http://images1.fotosik.pl/305/bd491f8c24d5c581m.jpg

 

 

 

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem juz dlaczego ekipa przez taki dlugi czas nie przyjezdzala... Otoz przy podpisywniu umowy umowilismy sie na zbyt niska wg nich kwote :roll: Płacilismy w ratach i szef ekipy wyliczyl sobie, ze wg niego juz musi zakonczyc gdyz za tyle jego pracy mu zaplacilismy... Mimo, ze zostaly do skonczenia kominy i wiezba... My nie chcielismy na razie dac wiecej (dopoki nie skoncza) I tak nas zwodził :-? Dopiero teraz nas olśniło :o Dzisiaj przyjechało drewno i facet łaskawie sie pojawił(czytaj: będzie wieksza robota niż kominy) mowiac: w pon przyjedziemy i bedziemy to konczyc,ale musicie dac 1000zł. Jeśli chcecie zebym zrobił więźbe, to musicie dopłacic jeszcze 5000zł. Jeśli zrobie, a mi nie zapłacicie, to przyjade i to spalę :o

 

Nieźle, nie? Jestesmy w wielkiej kropce. Otóż facet buduje bardzo dobrze (o ile inwestor na bieżąco mu płaci, inaczej znika...), więźby tez robi dobrze. Stad moje pytanie do Was. Skoro my mamy zapłacic mu jeszcze 5000, o ktorych nie wspomniano podpisujac umowe, to ile Wy płaciłyscie za robocizne wiezby? Mamy 300 metrów dachu. Zastanwiamy sie czy za te pieniadze, a jeszcze lepiej mniejsze :-? , mozna szybko znalezc innego cieśle...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcecie zebym zrobił więźbe, to musicie dopłacic jeszcze 5000zł. Jeśli zrobie, a mi nie zapłacicie, to przyjade i to spalę :o

 

Nieźle, nie? Jestesmy w wielkiej kropce. Otóż facet buduje bardzo dobrze (o ile inwestor na bieżąco mu płaci, inaczej znika...), więźby tez robi dobrze. Stad moje pytanie do Was. Skoro my mamy zapłacic mu jeszcze 5000, o ktorych nie wspomniano podpisujac umowe, to ile Wy płaciłyscie za robocizne wiezby? Mamy 300 metrów dachu. Zastanwiamy sie czy za te pieniadze, a jeszcze lepiej mniejsze :-? , mozna szybko znalezc innego cieśle...

 

Na kogo ty trafiłaś? Wsopółczuję Ci. Umowa jest umową i powinien zrobić. Musisz się popytać o innych cieśli i zorientować w cenie. Ja nie wiem ile dokładnie biorą bo miałam umowę na dom z więźbą i taki jest.

 

U mnie dekarz chory (naprawdę) i dach nie skończony ale się "robi".

Zdecydowaliśmy sie na okna drewniane KRC, aż mnie głowa bolała od pytań, które mi zadawano przy wyborze okien (kolor klamek, ciepłej ramki, ile uszczelek, kolor okna, bram itp.). Jutro pomiary i trzeba ustalić sposób otwierania okien. izi7 mówiłam im o jednej złej opini o nich :wink: , podobno jest to ocena oddziału w Warszawie. Decyzja podjęta i musi być dobrze. Okna te drożeją od 18.12. Ja jak narazie uważam, że obsługa jest bardzo dobra i upusty można uzyskać. Jak będzie dalej okaże się jak okna będą zamontowane (ale to dopiero wiosną).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umowa jest umową i powinien zrobić.

 

Do tej pory tez myślałam, ze jak podpiszemy umowe, to jestem zabezpieczona w razie takiej ewentualności. Jednak okazuje się, ze nie :( Facet wszystko ma przepisane na rodzine, nie posiada żadnego majątku, juz ma komornika, ktory jednak nic z niego nie moze sciagnać, bo nie ma z czego :roll: :o On w twarz sie smieje, ze nic nie mozna mu zrobic...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny, dziękuje za wsparcie.

 

W kazdym razie wiezbe robia, mam nadzieje, ze szybko, i oby napewno, skoncza i niech spadają z naszej budowy :evil: Juz wpisałam ich na Czarna Liste Wykonawców Trojmiasta. Mam nadzieje, ze chociaz jedna osobe uchronie przed tym wykonawca :-? , bo nie oszukujmy sie, nie kazdy budujący zaglada na to forum :(

 

Pozdrawiam

B.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...