Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Klub budujących kobiet


Recommended Posts

Julinex witaj.

 

Znamy się z forum babyboom - DZIECI MAJOWE. Mój nick Olka30w. :D

 

Ojej ale fajnie. Super że i tu mozna spotkać znajomych z innych forów.

 

Antos rowniez ma 10 kg :) Kawał z niego chopa - jest co nosić.

 

Fajnie mam nadzieje, ze masz swoj dziennik budowy lub ze wkrotce go zalozysz. Chetnie sledzilabym postepy w pracach.

 

Pozdrawiam serdecznie,

 

ucalowania dla synka

 

p.s. dawno mnie nie bylo na babyboomie. Musze tam zajrzec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam,

 

jestem tu nowa i chciałam sie z Wami przywitać.

 

Mam na imie Julia i na wiosnę zaczynam budować dom w Wawrze (Warszawa) wg indywidualnego pomysłu:)

 

Mam nadzieje, ze znajdę u Was wsparcie i pomoc w odpowiedziach na nurtujące pytania.

 

Tymczasem pozdrawiam Was serdecznie

 

Julia

 

Witamy witamy :)

Zapraszamy serdecznie!

 

 

Ja byłam dziś w US, dostaniemy całkiem miła sumkę ze zwrotu VAT :)

I nawet w energetyce było ok, ale to i tak kupa dziada ;)

Generalnie, to mnie tyle miłych rzeczy dziś spotkało, że mam wspaniały humor :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewik z ciekawości kto Cie olał? u nas reku będzie robił Witek wiem, że w Warszawie też robi... stronka firmy

 

Ten sam.

Ofertę mailem przygotował bardzo sprawnie, ale trudno było się umówić na spotkanie, choć robi reku u sąsiada.

Raz go "dorwałam" jak był u sąsiada, potem jak chciałam się spotkać z mężem, by omówić szczegóły - nie mogliśmy się spotkać.

Teraz wydzwaniam do niego by się umówić, przekłada, odwołuje spotkania sms-em, dziś ma wyłączony tel.

A jak tracę trochę cierpliwość. W zasadzie teraz prace są na 1 dzień - zrobić przepusty i kabelki. Nie mam z nim umowy, ale nie wiem czy jest sens dzwonić dalej i prosić się o instalacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewik z ciekawości kto Cie olał? u nas reku będzie robił Witek wiem, że w Warszawie też robi... stronka firmy

 

Ten sam.

Ofertę mailem przygotował bardzo sprawnie, ale trudno było się umówić na spotkanie, choć robi reku u sąsiada.

Raz go "dorwałam" jak był u sąsiada, potem jak chciałam się spotkać z mężem, by omówić szczegóły - nie mogliśmy się spotkać.

Teraz wydzwaniam do niego by się umówić, przekłada, odwołuje spotkania sms-em, dziś ma wyłączony tel.

A jak tracę trochę cierpliwość. W zasadzie teraz prace są na 1 dzień - zrobić przepusty i kabelki. Nie mam z nim umowy, ale nie wiem czy jest sens dzwonić dalej i prosić się o instalacje.

 

to zadzwoń do mariano jego musisz znaleźć w użytkownikach choć nas to on olał... zmartwiłaś mnie W. ale on ponoć rzeczywiście bardzo zajęty jest co potwierdzają osoby u których robił reku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E.kala, CAEN - gdzie kupilyscie welne i za ile (jakby co, moze byc na priva)? Zostawilyscie na przechowanie?

My jesteœmy na etapie poszukiwania majstrów. Mam nadzieje, ze znajdziemy kogos dobrego. Na razie mamy zaklepanego tynkarza, konczymy rozmowy z elektrykiem i jestesmy w trakcie wybierania ekipy od wod-kan.

E.kala - a propos elektryków, to trudno porównywac wprost ceny, bo zalezy co Ci elektryk robi. Ja spotkalam sie z wycenami zarówno od punktu (gdzie punkt to gniazdko lub lampa+wlacznik) za 25pln za punkt, jak i z wycenami za kondygnacje. Ten drugi sposób proponowalo mi 3 elektryków i wydaje mi sie to sensowniejsze. Za pelne okablowanie domu (elektryka, telewizja, siec komputerowa, telefony, alarm, domofon, sterowanie brama, oswietelnie naokolo domu itp.) panowie z którymi rozmawialam proponowali mniej wiecej 3000-4000tys. (za robocizne) - to byla cena taka standardowa przez telefon, bez ogladania projektu. My jestesmy na etapie ustalania szczegolow z jednym z elektrykow - dodatkowo Pan bedzie nam jeszcze robil zasilanie do domu od skrzynki i byc moze odkurzacz centralny - to dodatkowe koszty. Poza tym z elektrykami mozna sie tez umówic na wykonanie pomiarów i dokumentacji odbiorczej (to potrzebne do odebrania domu), na montaz gniazdek/lamp po

tynkowaniu (tu podaja cene za gniazdko/lampe) itp. - to tez dodatkowe koszty, ale to akurat mozna zrobic samemu jak sie ma troche czasu. Tak wiec zakres prac moze byc rózny, wiec ceny tez rózne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to zadzwoń do mariano jego musisz znaleźć w użytkownikach choć nas to on olał... zmartwiłaś mnie W. ale on ponoć rzeczywiście bardzo zajęty jest co potwierdzają osoby u których robił reku

 

Generalnie wszystkie firmy instalujące REKU sa bardzo zajęte.

Wentylacja mechaniczna to już nie luksus i wiele osób się na nia decyduje.

Szukam ciągle, może kogoś znajdę.

Co do W. to chyba lepiej podpisać z nim umowę, bo to bardziej zobowiązuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do was pytanie, składam wniosek o warunki przyłączenia gazu ziemnego i tam trzeba dołączyć mapkę z naniesionym budynkiem i zaprojektowanym miejscem na skrzynkę itp. Kto wam robił tą mapkę?

 

izi7 jeżeli chodzi o wełnę to zamówiłam przez internet ale nie będę tego sklepu polecać bo jeszcze tej wełny nie mam i martwię się czy będzie :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do was pytanie, składam wniosek o warunki przyłączenia gazu ziemnego i tam trzeba dołączyć mapkę z naniesionym budynkiem i zaprojektowanym miejscem na skrzynkę itp. Kto wam robił tą mapkę?

 

:-?

 

my robilismy u geodety i dostalismy w kilku egzemplarzach

z gazowni elektryki i kanaliz wziełi i tak ksero :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do was pytanie, składam wniosek o warunki przyłączenia gazu ziemnego i tam trzeba dołączyć mapkę z naniesionym budynkiem i zaprojektowanym miejscem na skrzynkę itp. Kto wam robił tą mapkę?

 

:-?

 

my robilismy u geodety i dostalismy w kilku egzemplarzach

z gazowni elektryki i kanaliz wziełi i tak ksero :)

 

Projekty przyłącza wody i energii robili nam uprawnieni do tego architekci, a teraz jeszcze musi się geodeta temu przyjrzeć. I zabrali nam po 2 oryginalne projekty :roll: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do was pytanie, składam wniosek o warunki przyłączenia gazu ziemnego i tam trzeba dołączyć mapkę z naniesionym budynkiem i zaprojektowanym miejscem na skrzynkę itp. Kto wam robił tą mapkę?

 

:-?

 

my robilismy u geodety i dostalismy w kilku egzemplarzach

z gazowni elektryki i kanaliz wziełi i tak ksero :)

 

Projekty przyłącza wody i energii robili nam uprawnieni do tego architekci, a teraz jeszcze musi się geodeta temu przyjrzeć. I zabrali nam po 2 oryginalne projekty :roll: :lol:

 

ale to chodzi chyba o pierwsza mapke sytuacyjna ktora robi geodeta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do was pytanie, składam wniosek o warunki przyłączenia gazu ziemnego i tam trzeba dołączyć mapkę z naniesionym budynkiem i zaprojektowanym miejscem na skrzynkę itp. Kto wam robił tą mapkę?

 

Mapa do celów projektowych- o ile jeszcze masz ważną :( . Z nzniesionym domem (np tą co składałaś o pozwolenie na budowę).

Dowiedz się dokładnie w urzędzie, bo o ile wiem, to sobie można samamu narysować mniej więcej. Przecież to jeszcze nie jest projekt, dopiero składasz o warunki! Jeżeli będą chcieli koniecznie od specjalisty, to musisz znależć biuro projektowe w którym będzie uprawniony projektant do gazu i umów się z nimi od razu na zrobienie projektu. Wtedy oni składają o warunki i nic cię nie obchodzi. Projekt i tak musisz zrobić... Jak to podzielisz na kawałki, wyjdzie ci drożej, bo za każdą kreskę na mapie będą wołać kasę. Z jakimś biurem powinien współpracować instalator czyli zaczęłąbym od znależienia instalatora :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...