Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Klub budujących kobiet


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 7,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

U nas jeszcze tynków nie mamy a ja juz ustalam róznych wykonawców do wykończeniówki. Dzisiaj dostałam wycenę wykonania schodów i jestem troche przerażona :o .Może koleżanki z Gdańska maja namiary na kogoś dobrego i przystępnego cenowo. Potrzebny mi by był prawdopodobnie na sierpień.

izi7 u mnie płytki maja byc układane 30 dni po wylewkach, nie wiem natomiast kiedy można zacząć ocieplać poddasze :-?

 

My mamy od jakiegos czasu umówioną ekipę na większość prac wykończeniowych, mamy też zamówionego kominkarza. Natomiast z wszelkimi tematami stolarskimi jesteśmy w lesie... Też muszę się w końcu zainteresować tą sprawą.

Po wylewkach nareszcie mogliśmy posprawdzać jakie ostatecznie wyszły nam wysokości wszystkich drzwi. Nie myślałam wcześniej, że takim trudnym zadaniem jest ustalenie tych wszystkich poziomów w całym domu. Mamy wszędzie ogrzewanie podłogowe i to spowodowało, że styropian z wylewkami musiał być grubszy niż zakładał projekt. Mój mąż wpadł na to, jak mieliśmy postawione ściany nośne parteru. W zwiazku z tym w ścianach nośnych otwory mieliśmy nieco niższe niż w działowych. Na piętrze było niby ok, ale potem uznaliśmy, że nad nieogrzewanych garażem damy wiecej styropianu i znowu rozjechały nam się poziomy w dwóch pomieszczeniach na półpiętrze. Trzeba to było poprawiać. Poza tym wynikły komplikacje związane z wysokością schodów - w efekcie kolejnych kombinacji połowa spocznika została podniesiona o jeden schodek... No i z niepokojem pojechaliśmy wczoraj sprawdzić jakie ostatecznie powychodziły nam wysokości wszystkich drzwi po tych wszystkich modyfikacjach i wykonaniu wylewek. Obleciałam cały dom i na szczęście wszystkie drzwi poza jednymi na parterze (które są w ścianie nośnej i ich nie podnosiliśmy) są ok. Ufff, ulżyło mi :-)

A, jeszcze się nie chwaliłam, że w końcu zamówiliśmy drzwi zewnętrzne. Będą za 6 tygodni :-)

E.kala - pisałaś o odkurzaczach centralnych na forum trójmiejskim - podawałaś modele - a jakiej firmy są te odkurzacze? To ceny brutto?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bezczelnie skopiuję z wnętrz :wink:

No i jest nieźle...jesteśmy na etapie wyboru kuchni. Mam przygotowany projekt. Wstawię zdjęcia, ale nie potrafię ich za bardzo powiększyć. Może jakaś dobra dusza potrafi to zrobić?

http://foto.onet.pl/cabk9,ssmckym0cycj,8nnh2,u.html#8nnh1

to zdjęcie przedstawia widok na kuchnię z wejściem z korytarza. Po lewej stronie skrawek barku z dwoma wysokimi krzesłami, z przodu wyspa w której jest miejsce na zlew, płytę elektryczną, od strony mebli jest zmywarka do zabudowy. Pod zlewem jest szafka, gdzie będzie stał kosz na śmieci. Jako "obręcz" wyspy będzie stół, przy którym zmieszczą się 4 osoby. Obok mebli jest zaznaczona wnęka. Tam będzie wejście do spiżarki. Meble szufladowe, z jednym koszem cargo, na ścianie zamiast płytek płyta meblowa pod kolor mebli. Po prawej stronie pod wąską szafką miejsce na dużego benjaminka

http://foto.onet.pl/cabk9,ssmckym0cycj,8nnh2,u.html#8nnh2

to widok z salonu. Po prawej stronie barek. Głębiej jako wnęki zaznaczone okna.

Proszę pomóżcie, oceńcie. Jutro mam podpisywać umowę na wykonanie kuchni i ne wiem co tu jeszcze można zmienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tym drugim zdjęciu, żeby dojść do półeczek na scianie musisz omijać to krzesło i słupek...moze by to jakoś przestawić? Wtedy będzie więcej miejsca i jakoś przestrzenniej się zrobi? Bo skoro krzesła i blat przy wyspie będzie do posiłków to po co Ci kolejny blat?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

budujemy (akurat! na razie uzbrajamy się w papierki ;) się bardzo niedaleko obwodnicy :( to minus, ale plus, że w kiełpinie, bo bardzo tam chciałam, żeby już po raz 3 nie zmieniać synowi szkoły. Jadąc kartuską nad obwodnicą widać takie duuuuże niezabudowane pole z jakimś wykopanym rowem z górki w dół i my mniej więcej jesteśmy tam.

Najchętniej już bym tam siedziała, ale mi głupio ;)

Niestępowo jest śliczne, początkowo szukaliśmy w Otominie, dopóki nie dowiedzieliśmy się jakie tam są ceny....;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi uciekła ekipa budująca - jeden wyjechał, drugi poszedł "w tango", trzeci sam buduje, został tylko jeden... A mieli ocieplać dach, do końca maja mieli czas. No i po prostu ten jeden nie przyjdzie, bo ma na głowie budowanie domu o powierzchni 500m2 :roll:

 

Mamy drugą ekipę, która kończy ocieplać dom (która pojawiła się w jak najbardziej odpowiednim momencie :) ). Oni nam zrobią dach i wszystkie inne drobne robótki, które miała zrobić ekipa nr 1 :evil: Tylko, że wyniesie nas to ok 2 tys drozej. Ale myślę, ze nie ma się co zastanawiać i liczyć na cud, ze tamci się zbiorą i zrobią to, co mieli wg umowy zrobić :roll:

 

Agnieszkakusi, ile będzie Cię kosztowała ta kuchnia, jeśli mogę wiedzieć? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...