Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Klub budujących kobiet


Recommended Posts

A mi uciekła ekipa budująca - jeden wyjechał, drugi poszedł "w tango", trzeci sam buduje, został tylko jeden... A mieli ocieplać dach, do końca maja mieli czas. No i po prostu ten jeden nie przyjdzie, bo ma na głowie budowanie domu o powierzchni 500m2 :roll:

 

Mamy drugą ekipę, która kończy ocieplać dom (która pojawiła się w jak najbardziej odpowiednim momencie :) ). Oni nam zrobią dach i wszystkie inne drobne robótki, które miała zrobić ekipa nr 1 :evil: Tylko, że wyniesie nas to ok 2 tys drozej. Ale myślę, ze nie ma się co zastanawiać i liczyć na cud, ze tamci się zbiorą i zrobią to, co mieli wg umowy zrobić :roll:

quote]premium to to samo co u nas... 8) tylko róźnica większa niż 2 tys...

na dodatek rozsypał nam się agregat naprawa potrwa 2 tyg może ciutkę krócej koszt wynajmu jest obłedny ale co zrobić ekipa pracuje a bez prądu nic nie zrobią... :cry: niech już będzie ten prąd :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Wiolasz, kupiliśmy projekt Archonu nad ruczajem i tak chodzi mi po głowie, na ile ich kosztorys ma się do rzeczywistości. Czy u Ciebie ich wyliczenia zgadzają się?

 

po pierwsze data wykonania kosztorysu to druga połowa tamtego roku. Od tamtej pory wszystko poszalało. Poza tym jak kupowaliśmy projekt to nie patrzyliśmy na koszty zawarte w archonie bo wg mnie są z lekka zawyżone. Wydaje mi się, że brane są tu pod uwagę ceny domu robione przez firmy a nie systemem gospodarczym. A to czasami dość istotna różnica. Zresztą, część prac można robić w domu samemu.

Poza tym już z projektem pojechaliśmy do wykonawcy i wycenił nam dokładnie robociznę i koszt materiałów bo podobne domki buduje. Jeśli dom ma prostą budowę (a ten nad ruczajem chyba ma) to jest tańszy.

 

No i dużo zalezy od materiałów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie chce straszyc i w ogóle, ale podejrzewam, że na dzien dzisiejszy to wszelkie kosztorysy dołączane do projektów będą raczej zaniżone.. przynejmniej w części dotyczącej stanu surowego... zwłaszcza, że nigdy nie jest to kosztorys na dzień, w którym sie kupuje projekt, a na ok. kwartał wcześniej... a od zakupu projektu do budowy to też nie tak od razu...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jest tak jak pisze penny. Ostatnimi czasy miesiąc od jednej wyceny do drugiej jest nieaktualny a co mówiąc pół roku wcześniej. Nie sugeruj się nimi bo są nieaktualne na pewno. Najlepiej znajdź wykonawcę i popytaj o ceny. Tak łatwiej.

Warto też prześledzić budowy innych forumowiczów, bo podają w dziennikach ceny. Porównasz wtedy wymiary domu i wtedy mniej więcej możesz wiedzieć czego się spodziewać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mayland, to mój faworyt do duzej mojej łazienki :D

 

http://cersanit.pl/cms_foto/143/almeria_d.jpg

 

też ciekawa jestem opinii jak to wychodzi po kilku latach...

 

Wiolasz, widziałaś te kafelki na żywo??

 

Ja mam miętowo-zielone kafelki cersanitu kupione do łazienek.

I też planuję drewniane dodatki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mayland, to mój faworyt do duzej mojej łazienki :D

 

http://cersanit.pl/cms_foto/143/almeria_d.jpg

 

też ciekawa jestem opinii jak to wychodzi po kilku latach...

 

 

Rewelacyjne swiatlo w tej lazience. Mi sie tez podoba takie zestawienie. Znalazlam kafle z Cersanitu w takich kolorkach, starsznie mi sie podobaly do malutkiej lazienki, ale tez podoba mi sie kolekcja Bambus Bambo z Paradyz, to do duzej lazienki, ale nie moge miec dwoch lazienek zielonych, generalnie w zieleni nie czuje sie dobrze zbyt dlugo, wiec musze dojrzec do tych kolorow, a czas mam.

 

odebralam pozwolenie na budowe 6.06 ma byc juz ostateczne, dzialam juz od poniedzialku- kosztorysy i operat i w pierwszych dniach lipca skladamy papiery na kredyt. Oby wszystko poszlo jak chcemy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

premiumpremium niestety na żywca nie widziałam, pewnie dlatego podoba mi się bo na zdjęciu wszystko ładniej wygląda.

 

Ja mam awersje do niebieskiego. Nie wiem czemu :roll:

 

Ja odebrałam papierki 25 maja i podpisałam oświadczenie, że nie będę sie odwoływać od decyzji. I w tym już momencie pozwolenie było prawomocne..Problem tylko z 7 dniami zgłaszania do nadzoru..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

premiumpremium niestety na żywca nie widziałam, pewnie dlatego podoba mi się bo na zdjęciu wszystko ładniej wygląda.

 

Ja mam awersje do niebieskiego. Nie wiem czemu :roll:

 

Ja odebrałam papierki 25 maja i podpisałam oświadczenie, że nie będę sie odwoływać od decyzji. I w tym już momencie pozwolenie było prawomocne..Problem tylko z 7 dniami zgłaszania do nadzoru..

 

Musisz je zobaczyć na żywo. Mi się podobały w katalogu, ale jak je zobaczyłam w salonie na ścianie, to zrezygnowałam.

 

dorbie, my mamy cersanitu majorka verde i zefir - o ile dobrze pamietam. Są naprawdę ładne. za kilka dni będą układane w małym wc, to Ci napiszę jak wyglądają, ewentualnie zrobię zdjecie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mayland, to mój faworyt do duzej mojej łazienki :D

 

http://cersanit.pl/cms_foto/143/almeria_d.jpg

 

też ciekawa jestem opinii jak to wychodzi po kilku latach...

ja mam te płytki właśnie zakładane w łazience córki. Tyle, że w kolorze beżowo-pomarańczowym. Dodatki też będą drewniane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta łazienka ładna rzeczywiście. Ale na ile czasu? Widziałyście u kogoś łazienkę z drewnianymi dodatkami po kilku latach użytkowania? Zwłaszcza drewno w miejscach narażonych na częsty kontakt z woda? Kolega niedawno mieszkanie remontował i też miał mieć dodatki drewniane w łazience. Po rozmowie z architektem zrezygnował. Drewno i jego impregnacja tak, żeby wytrzymało ciągłą wilgoć, opary i wszystko co mamy w łazience okazało się niezwykle drogie, a i tak nikt nie dał gwarancji, że będzie długo ładnie wyglądało.

Wiecie coś na ten temat? Bo mnie też się takie połączenie podoba, ale z drugiej strony perspektywa szybkiego zniszczenia nie zachęca...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny ta łazienka też jest ładna ale mówię Wam, ta z tej ulotki Castoramy jest poprostu czadowa :lol: Zielona mozajka z ciemnym drewnem na scianie, do tego szklane, zielone umywalki... Coś innego wreszcie, jakiś nowy pomysł. Jak mi się uda to zeskanuję i zamieszczę zdjęcie w najbliższym czasie :wink:

A tak wogóle to ja nie lubię zielonych wnętrz :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześc dziewczyny,

 

mam nadzieję, zę mnie przyjmiecie, niby mąż załatwia wszystko ale jak co do czego to mam wrażenie, ze tylko mnie interesuje co tam się dzieje na tej naszej budowie. KOńczymy właśnie stan surowy - w tym tygodniu kłada dachówki. I tu pytani e- co potem???????

 

Myślałam, ze najpierw okna, potem instalacje, potem posadzki, potem ocieplenie poddasza (użytkowe) potem tynki wewn., na końcu ocieplenie i tynki zewn.

 

Ale czy ja mam rację?????????? Kiedy parapety?????? POMOCY!!!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta łazienka ładna rzeczywiście. Ale na ile czasu? Widziałyście u kogoś łazienkę z drewnianymi dodatkami po kilku latach użytkowania? Zwłaszcza drewno w miejscach narażonych na częsty kontakt z woda? Kolega niedawno mieszkanie remontował i też miał mieć dodatki drewniane w łazience. Po rozmowie z architektem zrezygnował. Drewno i jego impregnacja tak, żeby wytrzymało ciągłą wilgoć, opary i wszystko co mamy w łazience okazało się niezwykle drogie, a i tak nikt nie dał gwarancji, że będzie długo ładnie wyglądało.

Wiecie coś na ten temat? Bo mnie też się takie połączenie podoba, ale z drugiej strony perspektywa szybkiego zniszczenia nie zachęca...

 

Ja chcę sobie zrobić drewniany blat w łazience, ale wciąż się zastanawiam, czy to dobre rozwiązanie.

 

Mamy piękny domek, już otynkowany i w kolorze :p

Cieszę się jak dziecko :)

A dzis mąż, tata i teść wylewają podejście do domu.

Mamy za dużo ziemi do rozplantowania, a szykuje się kopanie szamba - więc będziemy mieć ziemi a ziemi.... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...