Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Klub budujących kobiet


Recommended Posts

witam

 

powiedzcie mi proszę, czy budowałyście na własną rękę wodociag? My musimy ok 40 zrobić i na to potrzebujemy zgodę wydziału srodowiska, a ono potrzebuje zgodę sanepidu, czeka się ok 3 miesiecy, a potem kolejny miesiac w saur na warunki techniczne bo bez zgody wydz. środowiska ich nie dostanę. No mam normalnie regres... Kolejne wielkie schody, może powinnismy sobie ten dom odpuscic, bo za co się nie weźmiemy to porażka

 

A nie możesz zrobić studni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

a my bedziemy chyba musieli wstrzymac sie z budowa domu - moze bedziemy musieli sie przeniesc do Poznania - moj macierzysty Instytut wymyslil ze to rewelacyjny pomysl, abym tam prowadzila badania.

 

:o jak w USA ludzie przemieszczają się wraz z pracą...współczuję :-?

 

to jeszcze nic pewnego, ale musimy sie zastanowic, czy taka ewentualnosc nie bedzie konieczna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny, które elektrykę maja za sobą, czy możecie podpowiedzieć na co ewentualnie zwrócić uwagę? Mam taki mętlik w głowie :roll:

 

Najważniejsze to dobry elektryk, który wiele może podpowiedzieć. Mi np. bardzo spodobało się zrobienie wyłączników światła gónego przy łóżku, wentylatory w łazience włączające się przy włączeniu światła, światła zmierzchowe nad bramami garażowymi. Mam nawet przewód zewnętrzny na oświetlenie przyszłej choinki (też zmierzchowe).

Musisz przemyślec gdzie co będzie stalo i co ci potrzebne. Pamietac należy o zasilaniu do bram (jeżeli będzie), gniazdko do jednostki centralnej odkurzacza, zasilanie do sterowania piecem gazowym, gniazda zewnętrzne włączane od wewnątrz, może przewody do podbitki i wiele innych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny, które elektrykę maja za sobą, czy możecie podpowiedzieć na co ewentualnie zwrócić uwagę? Mam taki mętlik w głowie :roll:

 

Najważniejsze to dobry elektryk, który wiele może podpowiedzieć. Mi np. bardzo spodobało się zrobienie wyłączników światła gónego przy łóżku, wentylatory w łazience włączające się przy włączeniu światła, światła zmierzchowe nad bramami garażowymi. Mam nawet przewód zewnętrzny na oświetlenie przyszłej choinki (też zmierzchowe).

Musisz przemyślec gdzie co będzie stalo i co ci potrzebne. Pamietac należy o zasilaniu do bram (jeżeli będzie), gniazdko do jednostki centralnej odkurzacza, zasilanie do sterowania piecem gazowym, gniazda zewnętrzne włączane od wewnątrz, może przewody do podbitki i wiele innych.

 

Właśnie, tak jak mówi e.kala. Dobrze jest mniej więcej wiedzieć gdzie co ma być - lampy, meble; wiedzieć, gdzie na 100% będzie kontakt czy wyłącznik. My dzięki naszemu elektrykowi trochę pogłówkowaliśmy, dołozylismy kilka kontaktów więcej. Bardzo nam pomógł, podał nowe rozwiązania itp.

 

A teraz się chwalę ;)

Przyjechał do nas kominek, ale w częściach, wiec jak kominek nie wygląda :lol:

I mamy wykafelkowaną jedną ścianę w wc na dole. I już widzę, że jestem zadowolona z wyboru płytek do łazienki :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny, które elektrykę maja za sobą, czy możecie podpowiedzieć na co ewentualnie zwrócić uwagę? Mam taki mętlik w głowie :roll:
ł

Ja jeszcze dodałabym od siebie, że jeśli planujesz w przyszłości instalację alarmową, to lepiej, żeby elektryk zrobił wszystkie wyjścia na czujki i centralkę. U mnie zrobił to elektryk przy okazji całej reszty elektryki, dzięki temu instalacje alarmu trwała jeden dzień, bez żadnego dodatkowego kucia ścian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiola, Mayland kiedyś mówiłyśmy na temat zielonych łazienek :D

no więc byłam w sklepie i zrobiłam zdjęcie tym zielonym kafelkom, które mi się podobały :D

 

http://foto1.m.onet.pl/_m/e39e18a29c5fe55de5c9e7c6dfd784cd,5,19,0.jpg

 

fajne, ale ja osobiscie nie polozlabym takich - mi sie marza malutkie plytki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...