Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Klub budujących kobiet


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 7,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Cóż, zadna ekstrawagancja niestety :( Po prostu blacha ocynkowana w kolorze dachu.

 

A gdzie w Gdańsku kupuje sie parapety metalowe bo mi potrzebne przy lukarnach i właśnie chciałam w kolorze dachu. U nas pozostałe zewnętrzne będą chyba z klinkieru. Wewnętrzne mamy marmurowe.

 

Wejdź na stronę: http://www.parapety.net

 

My od nich kupowaliśmy. Mieszczą sie we Wrzeszczu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiliśmy dzisiaj parapety zewnętrzne, wczoraj wewnętrzne. Wybraliśmy też dzisiaj kolor tynku. Niestety nie będzie to ten nasz wymarzony bordo :cry: :cry: :cry: Cena nas powaliła :-? Wzięliśmy taki ciemny troche rdzawy kolor, do którego domieszają nam 30% czerwieni. Mam nadzieję, ze tez bedzie ładnie :) Mayland, Ty tez chciałaś bordo? Czy się mylę?

Oczywiście. :lol: Nie dobijaj mnie jeszcze ceną koloru :o Spodziewałam się, że bedize droższy ale... mam cichą nadzieję, że jednak go kupię. :roll: W każdym razie Betti bedę wdzięczna za wszelkie podpowiedzi jaki tynk, jaka firma, jaki kolor, domieszka itp. Napewno mi się przydadzą te informacje. Moje kolory to: czarny dach i rynny, czerwona elewacja z elementami jasnej szarości. Do tego chciałabym szare lub grafitowe okna i bramę. Okna można zrobić, bramę też ale rzwi wejściowe w innych kolorach niż drewno to już wynalazek. :( No i za sam kolor tej stolarki zapłaciłabym ok 10tys wiecej! :( Więc skłaniam się ku białej stolarce. Wiem, ze pasować bedzie tylko... w uzytkowaniu jest mniej trwała :(

 

Zdecydowaliśmy sie na firmę Ruben. 1 kg tynku utargowaliśmy po 3,60. Jest z antyglonem. Numer koloru nic Ci nie da, bo dla nas dodali 30% czerwieni do jednego z ich kolorów, żeby bardziej przypominał to co chcieliśmy. Robimy też jasne obramówki dookoła okien. W każdym razie za kolor bordo zapłacilibyśmy 2 x tyle... Za tynk , z gruntem płacimy z tego co pamiętam 3130.

 

Ekipę do tynkowania znaleźliśmy po 14zł / metr. Własnie dzisiaj mają zaczynać. No, ale najpierw gruntowanie, a to tez "chwilę" zejdzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Betti555 - a mogę prosić o namiar na tą ekipę od podbitki? I jeśli masz jeszcze kogokolwiek w podobnej cenie to też chętnie wciągnę namiar :D Ja obdzwoniłam chyba z 10 dekarzy i totalna degrengolada - nie opłaca im się robić, nie widzą kiedy będą mieć czas, nie wiedzą za ile itp. Jak już jeden gość się zdeklarował, to powiedział, że z materiałem (drewno) wyjdzie ok. 140/m :o Później byl u nas jeszcze jeden kolo i zażyczył sobie za samą robiciznę 70/m, a do tego trzebaby też wynająć rusztowania... Matko, jakbym miała ekipę za 20/m to bym brała od ręki. A jeśli u Was będzie jeszcze taniej zimą, to już mnie w ogóle dobija... Ale 35/m też by mnie zadowoliło :wink:

 

Zapytam męża i wtedy dam Ci znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Kasia. U mnie minął rok od wbicia łopaty i gdzieś zniknął ten zapał do budowania. Na początku wszystko tak cieszy i wbrew pozorom jest fajnie. Teraz juz jestem zmęczona, codziennie decyzje: drzwi, parapety, kafle, ceramika i czuję, że brakuje czasu aby spokojnie to wszystko przemyśleć. W domu rozmowy ciągle o budowie, dzieci znawcy budowlanki i nie wyobrażam sobie jak mozna budowę ciągnąć latami (chyba bym wtedy padła).

Ponarzekałam sobie, ale mam nadzieję, że kawka w ogródku i o wszystkim zapomnę :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Kasia. U mnie minął rok od wbicia łopaty i gdzieś zniknął ten zapał do budowania. Na początku wszystko tak cieszy i wbrew pozorom jest fajnie. Teraz juz jestem zmęczona, codziennie decyzje: drzwi, parapety, kafle, ceramika i czuję, że brakuje czasu aby spokojnie to wszystko przemyśleć. W domu rozmowy ciągle o budowie, dzieci znawcy budowlanki i nie wyobrażam sobie jak mozna budowę ciągnąć latami (chyba bym wtedy padła).

Ponarzekałam sobie, ale mam nadzieję, że kawka w ogródku i o wszystkim zapomnę :wink:

oj e.kala ja ma podobnie...na dodatek szarpanie się w niektórymi wykonawcami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Kasia. U mnie minął rok od wbicia łopaty i gdzieś zniknął ten zapał do budowania. Na początku wszystko tak cieszy i wbrew pozorom jest fajnie. Teraz juz jestem zmęczona, codziennie decyzje: drzwi, parapety, kafle, ceramika i czuję, że brakuje czasu aby spokojnie to wszystko przemyśleć. W domu rozmowy ciągle o budowie, dzieci znawcy budowlanki i nie wyobrażam sobie jak mozna budowę ciągnąć latami (chyba bym wtedy padła).

Ponarzekałam sobie, ale mam nadzieję, że kawka w ogródku i o wszystkim zapomnę :wink:

 

I dlatego nazywa się to wykończeniówka :D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Kasia. U mnie minął rok od wbicia łopaty i gdzieś zniknął ten zapał do budowania. Na początku wszystko tak cieszy i wbrew pozorom jest fajnie. Teraz juz jestem zmęczona, codziennie decyzje: drzwi, parapety, kafle, ceramika i czuję, że brakuje czasu aby spokojnie to wszystko przemyśleć. W domu rozmowy ciągle o budowie, dzieci znawcy budowlanki i nie wyobrażam sobie jak mozna budowę ciągnąć latami (chyba bym wtedy padła).

Ponarzekałam sobie, ale mam nadzieję, że kawka w ogródku i o wszystkim zapomnę :wink:

 

I dlatego nazywa się to wykończeniówka :D :D :D

Coś w tym jest, ale mówiąc szczerze dużo dałabym żeby i mnie teraz wykańczała :wink: To jednak lepsza persektywa niż modlenie się o pogodę żeby wreszcie fundamenty wyszy z gleby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...