Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Klub budujących kobiet


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 7,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

W Santander w PLN, niestety na CHF nie mielismy zdolnosci bo ja mam dzialalnosc i nie wiem jak oni licza dochody ale na miesiac mi wyszlo o 800zl mniej niz normalnie liczone netto. A poza tym nastawilismy sie na PLN. 434tys (bo razem z dzialka) 4,92% marza 0,99% prowizja 0%
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze ja jestem na etapie wybierania banku

czytam i czytam dowiaduje sie jezdze po bankach i nic nie wiem :(

jedni odradzaja CHF inni polecaja

 

na razie mamy kase na zrobienie stanu surowego zamknietego ale wkoncu bedzie trzeba wziac kredyt :lol:

No właśnie! Jestem po spotkaniu z "DoraDcoM" ojej!

Nic nie rozumiem, nie wiem co będzie dobre, a im nieufam bo wcisną mi to z czego będą mieć największą prowizję. Buuuu...

Gdzie szukać informacji/poradnika po kredytach - Budujące Kobietki radźcie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież można np. zaciagnąć kredyt we frankach a po roku przewalutować na złote. Odwrotnie tez to jest wykonalne.Zaciagnąć w złotych (bo nisza prowizja i większa zdolność kredytowa) a po roku przewalutować na franki :-?

 

Żeby przewalutować to też trzeba liczyć sie z kosztami, bo biorą procent od kwoty zaciągnietego kredytu.

 

Ja biorę we frankach i korzystamy z pomocy Pana z Expandera. Dziś mamy kolejne spotkanie w tej sprawie, chyba nawet podpisanie umowy.

Wszystko nam wyłożył. A też jestem zielona w tej sprawie.

im nieufam bo wcisną mi to z czego będą mieć największą prowizję

 

też tak myślałam, ale kiedy przedstawiał nam oferty banków celowo nie podał nazwy tych banków, żebyśmy nie sugerowali sie nazwą czy marką. Wiadomo, ze im bardziej znane banki, tym niby wieksze zaufanie mamy miec do nich.

Tak wiec ufam mu, bo muszę i chyba chcę. Nie mam innego wyjścia. Kiedy sama chodziłam po bankach dostawałam takie oferty, że odechciewało mi się kredytu. :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prowizje za przewalutowanei są różne w bankach-procentowe, kwotowe a i bez prowizji. Jedno przewalutowanie w niektórych bankach bywa bez prowizji badź z niewielką.

Ja staram sie o kredyt w zł. Mamy działalnośc gospodarczą. Problem w tym, że większą zdolność bedziemy mieć na podstawie zeznań podatkowych a nie rozliczeń miesięcznych. Tak to często bywa z działalnościami :-? Wobec tego teraz bierzemy złotówki ( 30tys więcej niz franków) a po nowym roku prześledzimy sytuację i przewalutujemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, ze dochody przy umowie o pracę jednak różnia się od dochodów w własnej działalości gospod. No i zależy to od kwoty kredytu, jaką chce się wziąć.

Inne warunki i wymagania przy 200 tys. a inne przy 400 tys.

 

Nie wiem dlaczego tak jest, ale obliczaliśmy i kwoty we frankach i w złotówkach. I sprawdzaliśmy mozliwości wcześniejszych spłat i ich kwoty i opłaty i tak samo patrzyliśmy przy przewalutowaniu. I nijak nie wychodziło nam lepiej w złotówkach. Szczególnie ze złotówka się umacnia. No i wchodzimy w strefę euro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla banku ważna jest zdolność kredytowa. Oczywiście jak ktoś prowadzi działalność i jedzie na stratach, to jasne, że bank patrzy na niego podejrzanie i nie ma zdolności kredytowej. I trudniej mu dostac kredyt. Jak ma odpowiednie dochody, to różnica polega wyłącznie na ilości papierów, które trzeba dołączyc do wniosku o kredyt. Przy umowie o prace jeden świstek, a przy działalnościu, zaświadczenie o niezaleganiu z podatkami, płaceniu ZUS, nr ReGON i oczywiście PIT-y. I to jedyna różnica.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm to działalnosć sezonowa nie miałaby zdolności kredytowej. Przy działalności sezonowej należałoby brać dochód z zeznania podatkowego. Tylko czemu tu można z zeznania a tu nie mozna? I co z dochodami z ryczałtu? Tam nie ma ani zeznania ani zaświadczeń o dochodach. :-?

Nie zgodzę się, że każda działalność jest traktowana jednakowo. Inne dochody przynosi praktyka lekarska a inne handel np. sezonowy. Inaczej sie one kształtuja w poszczególnych okresach a i ryzyko finansowe jest różne. :-?

No i jeszcze dochód... Dochód z działalności w ujęciu miesięcznym moze jak najbardziej wystąpić. Ale dopiero ujecie roczne pokaże np. straty z lat ubiegłych. :-?

I jeszcze kwestia okresu prowadzenia działalności. Można mieć nawet krociowe dochody a banki odrzucają każdy wniosek osoby która nie prowadzi działalności rok. Nawet ich dochody nie interesuja w takich przypadkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież można np. zaciagnąć kredyt we frankach a po roku przewalutować na złote. Odwrotnie tez to jest wykonalne.Zaciagnąć w złotych (bo nisza prowizja i większa zdolność kredytowa) a po roku przewalutować na franki :-?

 

nie kazdy bank chce to robic darmowo :(

a przewalutowanie to nie jest mały wydatek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...